مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  19860 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گشایش هفتمین جشنواره انار با عنوان «صد دانه یاقوت» در تهران

گشایش هفتمین جشنواره انار با عنوان «صد دانه یاقوت» در تهران

آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره انار با حضور علیرضا زندوکیلی رییس فرهنگسرای اشراق، علی‌اصغر خسروی مدیر کل...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

pomegranate-festival1
pomegranate-festival1

آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره انار با حضور علیرضا زندوکیلی رییس فرهنگسرای اشراق، علی‌اصغر خسروی مدیر کل حوزه ریاست، کمالی نصب رییس سابق فرهنگسرای اشراق و مدیران برخی از مناطق دوشنبه 15 آذر برگزار شد.

به گزارش آسمونی علیرضا زند وکیلی در ابتدا با خوش‌آمدگویی و تشکر از حضور پرشور مردم گفت: این جشنواره بعد از یک وقفه دو ساله، هفتمین دوره آن برگزار می‌شود. دلیل این وفقه تقارن فصل انار با ایام محرم بوده است. به دلیل آنکه ماهیت جشنواره انار همراه با شادی و برگزاری برنامه‌های مفرح است، امکان برگزاری آن وجود نداشت.

وی افزود: با توجه به اشتیاق مردم و درخواست‌های مکرر برای برگزاری دوباره این جشنواره، هفتمین دوره آن امسال از 15 آذرماه تا سوم دی‌ماه پذیرای شهروندان است.

رییس فرهنگسرای اشراق با اشاره به اهداف جشنواره انار گفت: در این دوره اصلاح الگوی مصرف یکی از اهداف برگزاری این جشنواره خواهد بود.

وی در خصوص علت برگزاری جشنواره انار در فرهنگسرای اشراق گفت: با توجه به اینکه شهر تهران در دوره‌ای بهترین انارها را تولید می‌کرد و در منطقه 4 باغستان‌های زیادی وجود داشت، این جشنواره نیز در منطقه 4 و فرهنگسرای اشراق برگزار می‌شود.

زندوکیلی با بیان اینکه 2 هزار و 500 اصله نهال انار در محوطه این فرهنگسرا غرس شده است، افزود: انار یک میوه بهشتی است و خوشبختانه هر دوره برگزاری این جشنواره با یک رویداد مبارک تقارن داشته است، این دوره نیز همزمانی آن با شب یلدا، از ویژگی‌های خاص هفتمین دوره محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در این دوره از ظرفیت بخش خصوصی برای برگزاری جشنواره استفاده شده است، بیان کرد: با افتخار اعلام می‌کنیم حتی یک ریال هم از جیب بیت‌المال و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای برگزاری جشنواره انار هزینه نشده و همه هزینه‌ها توسط بخش خصوصی پرداخت شده  است.

رییس فرهنگسرای اشراق درباره غرفه‌های فعال در جشنواره گفت: در هفتمین جشنواره انار، 100 غرفه دایر است که در 60 غرفه کارهای سنتی انجام می‌شود. همچنین غرفه‌هایی برای رادیو و کودک، کارگاه علمی، نمایشگاه نقاشی، شب شعر و آشپزی در نظر گرفته شده است. همچنین در شب یلدا از شاعرانی همچون محمدعلی بهمنی تقدیر خواهد شد.

زندوکیلی با اشاره به اینکه انار می‌تواند نماد تغذیه سالم باشد، از برگزاری سمینارهایی با موضوع انار خبر داد و افزود: در حوزه فرهنگی نیز به صورت میدانی تئاترهای خیابانی با موضوع انار برگزار خواهد شد. همچنین برنامه‌های آیینی این جشنواره شامل موسیقی سنتی استان‌های کشور به ویژه استان‌های انارخیز برگزار خواهد شد.

رییس فرهنگسرای اشراق به برگزاری کارگاه‌های هنری و تجسمی در این جشنواره اشاره کرد و افزود: کارگاه‌های هنری شامل شیوه طراحی با حضور استادان و مخاطبان برگزار می‌شود، همچنین نمایشگاه‌های عکس با موضوع انار نیز در این جشنواره دایر خواهد شد.

در این مراسم موسیقی سنتی، نمایش، اجرای مسابقه و دیگر برنامه‌های مفرح برگزار شد. همچنین از تندیس جشنوار انار رونمایی شد.

pomegranate-festival2
pomegranate-festival2

به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه چهار و فرهنگسرای اشراق ؛ ویژه برنامه « لبخند انار» با اجرای رضا رفیع شاعر طنز پرداز 19 آذر تا سوم دی ماه (روزهای فرد و جمعه شب ها) از ساعت 18 تا 20 با حضور شاعران طنز پردازان و عموم مخاطبان برگزار می شود.

این برنامه در سالن باران در فرهنگسرای اشراق برگزار می شود.

گفتنی است لبخند انار از ویژه برنامه های صد دانه یاقوت جشنواره انار  است، این جشنواره از 15 آذر ماه افتتاح شده که تا سوم دی ماه با 100 غرفه انار و محصولات متنوع پذیرای شهروندان است.  

علاقمندان برای حضور در برنامه  لبخند انار و جشنواره انار می توانند  به فلکه دوم تهرانپارس خیابان جشنواره روبروی مترو فرهنگسرا مراجعه کنند یا با شماره 77323777 تماس بگیرند.

منبع: فرهنگ سرای اشراق

 

pomegranate-festival3
pomegranate-festival3

pomegranate-festival5
pomegranate-festival5

pomegranate-festival4
pomegranate-festival4

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره گشایش هفتمین جشنواره انار با عنوان «صد دانه یاقوت» در تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «گشایش هفتمین جشنواره انار با عنوان «صد دانه یاقوت» در تهران» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید