کد مطلب:  30974  درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
السد 3 - 1 پرسپولیس ؛ بغداد کاخ برانکو را ویران کرد!

السد 3 - 1 پرسپولیس ؛ بغداد کاخ برانکو را ویران کرد!

شاگردان برانکو در یک نمایش دور از انتظار با سه گل برابر السد شکست خوردند تا ناکامی نمایندگان ایران برای...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
السد 3 - 1 پرسپولیس ؛ بغداد کاخ برانکو را ویران کرد!
السد 3 - 1 پرسپولیس ؛ بغداد کاخ برانکو را ویران کرد!

شاگردان برانکو در یک نمایش دور از انتظار با سه گل برابر السد شکست خوردند تا ناکامی نمایندگان ایران برای قطری‌ها ادامه داشته باشد. به گزارش آسمونی ، در شرایطی که شرایط روحی و بدنی پرسپولیس پیش از دیدار برابر السد بیانگر آمادگی کامل آنها در این بازی بود، سرخپوشان در یک نمایش دور از انتظار با سه گل برابر حریف شکست خوردند. استادیوم: جاسم بن حمد تماشاگر: حدود 10 هزار نفر داور: محمد تقی الجعفری کمک داوران: لی تزو لینگ و رونی کوه مین

perspolis-alsad-result
perspolis-alsad-result

السد قطر:

سعد الشیب حامد اسماعیل مرتضی پورعلی گنجی پدرو میگل عبدالکریم حسن سالم الهاجری(62-خوخی) ژاوی هرناندز یاسر ابوبکر اکرم عفیف(87-سهیل) بغداد بونجاح علی اسدالله(80-همرون)

سرمربی: مانوئل فریرا

السد 3 - 1 پرسپولیس ؛ بغداد کاخ برانکو را ویران کرد!
السد 3 - 1 پرسپولیس ؛ بغداد کاخ برانکو را ویران کرد!

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند سیدجلال حسینی محمد انصاری حسین ماهینی شجاع خلیل زاده کمال کامیابی نیا محسن ربیع خواه فرشاد احمدزاده(90-سیامک نعمی) وحید امیری(71-احمد نوراللهی) علی علیپور گادوین منشا(63-بشار رسن)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

اخطار:

شجاع خلیل زاده(35) فرشاد احمدزاده(60) سید جلال حسینی(75) خوخی(80)

شرح نیمه اول:

پرسپولیسی‌ها که با صدرنشینی در گروه سوم امیدوار به کسب امتیاز در زمین السد بودند، با تاکتیکی محافظ کارانه دقایق ابتدایی را برابر حریف آغاز کردند. با این حال تک موقعیت‌های السد شرایط را برای خط دفاعی پرسپولیس سخت می‌کرد. پرسپولیس در این شرایط روی تک نفوذهای وحید امیری و فرشاد احمدزاده و همچنین موقعیت مناسبی که برای گادوین منشا به وجود آمده بود، فرصت باز کردن دروازه السد را داشت که بی دقتی مهاجمان این تیم مانع از این اتفاق شد. السد اما با وجود میزبانی به خوبی از این شرایط سود برد و حملات هماهنگ‌تری را روی دروازه پرسپولیس انجام داد و نشان داد سود بردن از غفلت مدافعان پرسپولیس را به خوبی بلد است و در نهایت روی یک ارسال دیدنی و اشتباه دفاع مرکزی این تیم توسط مهاجم الجزایری خود به گل رسید. السد بعد از رسیدن به گل علیرغم اینکه فاز تدافعی تری گرفته بود اما همچنان به دنبال روزنه‌های دفاعی پرسپولیس بود و در سمت مقابل نیز پرسپولیس با سود بردن از قدرت حفظ توپ و تکنیکی محمد انصاری و وحید امیری این تیم را از سمت چپ تحت فشار قرار داد اما شدت این حملات به شکلی نبود که قطری‌ها را به دردسر بیندازد و در نهایت با دریافت تک گل از بنهاج نیمه اول را با شکست راهی رختکن شد.

شرح گل‌ها:

السد 1 پرسپولیس 0: ( بغداد بنجاح، دقیقه 36): ارسال از اکرم عفیف با ضربه سر مهاجم الجزایری السد دور از دستان بیرانوند به تور دروازه چسبید تا پرسپولیس از حریف عقب بیفتد. السد قطر 2 پرسپولیس 0 : ( دقیقه 51، بغداد بنجاح): آقای گل السدی ها روی پاس دیدنی ژاوی در شش قدم با یک حرکت خط دفاعی پرسپولیس را تحت تاثیر خود قرار داد و در نهایت با پای راست و ضربه ای دیدنی بیرانوند را بار دیگر تسلیم کرد. السد قطر 3 پرسپولیس 0 ( دقیقه 66، خوخی): پاس کات بک دیدنی از سمت چپ درون محوطه جریمه با ضربه سر ضرب خوخی تازه وارد گل سوم السد را به نام این تیم کرد. السد قطر 3 پرسپولیس 1 : ( دقیقه 4+90، سیامک نعمتی): در ثانیه های پایانی دیدار برابر السد این سیامک نعمتی بود که در چند رفت و برگشت موفق شد تک گل پرسپولیس را به نام خود کرد.

اتفاق ویژه:

پرسپولیس که پیش از این در دیدارهای خارج خانه موفق عمل کرده بود، در نهایت در قطر با سه گل شکست خوردند و یک شب تلخ را برای هواداران خود رقم زدند. آخرین باخت پرسپولیس مربوط به جدال رفت برابر پیکان بود و 156 روز از آخرین شکست آنها می‌گذشت. پرسپولیس که در قطر در فصل گذشته سه گل از الریان دریافت کرده بودند، اینبار هم این نتیجه را مقابل السد تکرار کردند تا کار سختی برای صعود به عنوان صدرنشین از گروه پیش رو داشته باشند.

بازیکن برتر:

بغداد بونجاح، ستاره الجزایری السد مرد اول این بازی بود. دو گل برای تیمش به ثمر رساند و بارها دلهره را به خط دفاعی و دروازه بان و البته هواداران این تیم وارد کرد. قدرت فنی بالای این بازیکن باعث دردسر بزرگی برای مدافعان پرسپولیس شد و او با تسلط بالا روی توپ توانست فرصت‌های خوبی نصیب خود کند و در نهایت با دبل برابر نماینده ایران، به صدر جدول گلزنان لیگ قهرمانان با 4 گل صعود کرد.

دقایق حساس:

دقیقه 4: ناصر عبدالکریم در فرار از سمت راست در حالی که ماهینی را مامور مهار خود می‌دید ارسال خوبی روی دروازه داشت که بیرانوند آن را مهار کرد. دقیقه 14: ارسال بلند محمد انصاری به قصد سرزنی فرشاد احمدزاده پیش تاخته پیش از اینکه به شماره 10 پرسپولیس برسد توسط مدافع السدی دفع شد. دقیقه 16: وحید امیری پرتاب بلند خود را برای گادوین منشا مهیا کرد که پیش از مهاجم نیجریه‌ای، گلر السد این توپ را از آن خود کرد. دقیقه 17: وحید امیری درون محوطه جریمه صاحب موقعیت خوبی برای شوتزنی شد که برهم خوردن تعادلش مانع از ایجاد موقعیت برای سرخپوشان شد. دقیقه 27: ارسال ضربه ایستگاهی توسط ژاوی برای پدرو با اختلاف از بالای دروازه پرسپولیس راهی اوت شد. دقیقه 30: توپ ربایی فوق العاده از وحید امیری و پیش روی این بازیکن به درون هجده قدم با پاس مناسبی برای منشا همراه شد که ضربه این مهاجم در موقعیت گلزنی به بدترین شکل ممکن راهی اوت شد. دقیقه 54: ضربه سر ناقص شجاع خلیل زاده در هجده قدم به ژاوی رسید و ستاره اسپانیایی السد با ضربه ای زمینی دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که با اختلاف کمی راهی اوت شد. دقیقه 57: توپ در چند رفت و برگشت در دهانه دروازه می‌توانست با ضربه سر احمدزاده به گل اول این تیم تبدیل شود که مدافع السد زودتر توپ را راهی کرنر کرد. دقیقه 63: پاس پشت محوطه جریمه از ژاوی برای بوعلام خوخو با ضربه روپای این بازیکن همراه شد که با اختلاف کمی راهی اوت شد. دقیقه 68: ارسال ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس با ضربه سر کامیابی نیا به راحتی در اختیار گلر السد قطر قرار گرفت. دقیقه 86: ضربه محکم فرشاد احمدزاده با برخورد به مدافع السد راهی کرنر شد و روی این ضربه هم آنها به موفقیتی دست نیافتند.

نکات ویژه:

پرسپولیس در بازی قبلی توانست با سه گل علی علیپور و گادوین منشا حریف خود را شکست دهد. آنها اکنون صدرنشین گروه خود محسوب می‌شوند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در مسابقات داخلی و در دیدارهای خارج از خانه عملکرد درخشانی از خود به جا گذاشته‌اند و عمده پیروزی‌های آنها در جدال‌های خارج از استادیوم آزادی رقم خورده است. ژاوی و هم‌تیمی‌هایش از آخرین تقابل برابر نماینده ایران خاطره خوشی در ذهن ندارند و در ضربات پنالتی و در استادیوم آزادی نتیجه را به استقلال واگذار کردند تا از حضور در لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند. کمال کامیابی نیا بعد از مدت‌ها دوری از ترکیب اصلی در این بازی بار دیگر به لیست ابتدایی برانکو ایوانکوویچ اضافه شده است و انگیزه زیادی برای خودنمایی مقابل ژاوی خواهد داشت. مرتضی پورعلی گنجی بازیکن ایرانی السد که پیش از این بارها زمزمه حضورش در پرسپولیس شنیده می‌شد و سه فصل اخیر را در فوتبال آسیا پشت سر گذاشته، جدال جذابی را مقابل حمله وران سرخپوش پیش رو خواهد داشت. آخرین جدال پرسپولیس در استادیوم جاسم بن حمد با پیروزی مقابل لخویا همراه بوده است تا آنها با خاطره‌ای خوش در این بازی و برابر السد حاضر شوند. منبع: Varzesh3

: برای دریافت مشاوره درباره السد 3 - 1 پرسپولیس ؛ بغداد کاخ برانکو را ویران کرد! فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «السد 3 - 1 پرسپولیس ؛ بغداد کاخ برانکو را ویران کرد!» در کادر زیر بنویسید :

4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید