کد مطلب:  6148 
1 نظر
طرز تهیه ماکارونی

طرز تهیه ماکارونی

مواد لازم برای تهیه ماکارونی : ماکارونی 600 گرم گوشت چرخ کرده 500 گرم آب گوجه فرنگی 2 فنجان جعفری ساطوری شده...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مواد لازم برای تهیه ماکارونی :

ماکارونی 600 گرم

گوشت چرخ کرده 500 گرم

آب گوجه فرنگی 2 فنجان

جعفری ساطوری شده قدری

پنیر گرویر 100 گرم

پیاز داغ عسلی 4 قاشق سوپخوری

کره 50 گرم

نمک به مقدار لازم

فلفل به مقدار لازم

 


طرز تهیه ماکارونی :

آسمونی : ظرف نسبتاً بزرگی را پر از آب می‌کنیم و برای هر بسته ماکارونی 2 قاشق نمک در آب می‌ریزیم و بعد از جوش آمدن آب ماکارونی را در آن می‌ریزیم و یک دو قاشق روغن در آن می‌ریزیم و می‌گذاریم بجوشد تا مغز ماکارونی کاملاً نرم شود و زیاد له نشود ماکارونی را در آبکش می‌ریزیم و مقداری آب نیم گرم بروی آن می‌دهیم تا لیزی و شوری آن گرفته شود.

در صورتی‌که بخواهیم اسپاگتی یا ماکارونی را قبلاً آماده کنیم، بعد از طبخ و ریختن آن در صافی آن را در ظرف آب سرد می‌ریزیم در این صورت اگر یکی دو روز هم بماند عیبی نخواهد کرد.

پیاز سرخ شده را در ظرفی می‌ریزیم و روی آتش می‌گذاریم، گوشت چرخ شده را با پیاز مخلوط می‌کنیم و گوشت را کمی سرخ می‌کنیم آب گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی را در یک لیوان آب حل می‌کنیم و داخل گوشت می‌ریزیم و کمی نمک و فلفل می‌زنیم و می‌گذاریم آهسته بجوشد و آب کمی تبخیر شود.

ماکارونی را در ظرفی می‌ریزیم و روی آتش می‌گذاریم و کره را روی ماکارونی می‌گذاریم تا کره آب شود و بلافاصله از روی آتش بر می‌داریم، ممکن است یک طرف دیس را ماکارونی بریزیم و طرف دیگر گوشت و کمی جعفری خرد شده روی گوشت بپاشیم و یا گوشت را جداگانه و ماکارونی را جدا در ظرف دیگری قرار دهیم.

به‌طور کلی با انواع ماکارونی یا اسپاگتی می‌توان پنیر مصرف کرد‌، در این‌صورت بهتر است مقدار پنیر رنده شده سر میز ببریم - به‌جای گوشت چرخ کرده ممکن است از قیمه پخته شده آماده شده استفاده کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره طرز تهیه ماکارونی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «طرز تهیه ماکارونی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید