کد مطلب:  7168 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بخشی از دلایل استیضاح کنندگان سیاسی است

بخشی از دلایل استیضاح کنندگان سیاسی است

1393/05/26 عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: این که گفته می‌شود یک اقلیت خاص طرح استیضاح وزیر علوم...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

1393/05/26

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: این که گفته می‌شود یک اقلیت خاص طرح استیضاح وزیر علوم را دنبال می‌کنند نمی‌تواند درست باشد چرا که نمایندگان و جریان‌های سیاسی مختلف با این استیضاح موافقند.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا سیدمحمد بیاتیان گفت: شخص فرجی دانا فردی متدین، دانشگاهی و شخصیتی علمی است و هر قدر هم از خوبیهای ایشان بگوییم کم گفته‌ایم اما تصمیمات و سیاست ‌گذاری‌های ایشان مورد نقد است.

نماینده مردم بیجار تصریح کرد: البته بخشی از دلایل استیضاح کنندگان برای استیضاح وزیر نزدیک به واقعیت است و بخشی سیاسی است ولی دفاعیات وزیر و استدلال‌های استیضاح کنندگان موجب تصمیم گیری مجلس با در نظر گرفتن مصالح نظام می‌شود.

وی متذکر شد: اگر مباحث و اختلافات بین وزیر و استیضاح کنندگان به صورت مسالمت آمیز حل و فصل می‌شد و خواسته استیضاح کنندگان به ویژه در عزل و نصب مدیران مورد توجه قرار می‌گرفت، کار به اینجا نمی‌رسید.

بیاتیان با بیان این‌که گفته می‌شود جبهه پایداری خواستار استیضاح وزیر است، این سخن دقیق نیست خاطرنشان کرد: بخشی از مسائلی که در مبارزه با سوءاستفاده‌ها توسط مجموعه وزارت علوم مطرح می‌شود حقیقت دارد ولی برخی سخنان مطرح شده در خصوص سوءاستفاده‌ها در وزارت علوم به ویژه بورسیه 3000 نفری بزرگ نمایی و سیاسی کاری است.

وی خود را نمونه رد این ادعا دانست و افزود: بنده فردی دانشگاهی و فرزند شهید هستم چرا برای بنده چنین امتیازاتی در دوران تحصیل لحاظ نشد؟ به بیان‌ دیگر می‌خواهم بگویم نمی‌توان گفت هر 3000 دانشجوی بورسیه با رانت وارد دانشگاه شده‌اند.

نماینده مردم بیجار استفاده از ابزار استیضاح توسط مجلس را مغایر حمایت مقام معظم رهبری از دولت یازدهم ندانست و تصریح کرد: رهبری با ابزارهای نظارتی مجلس مشکلی ندارد. استیضاح اختیار مجلس است. فضای عقلانیت در مجلس در سطحی است که به دور از سیاسی کاری در خصوص استیضاح تصمیم گیری خواهند کرد.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس استیضاح وزیر علوم را موجب شفاف سازی فضای دانشگاه‌ها مشروط به نوع دفاع وزیر علوم و استدلال‌های استیضاح کنندگان دانست.

: برای دریافت مشاوره درباره بخشی از دلایل استیضاح کنندگان سیاسی است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بخشی از دلایل استیضاح کنندگان سیاسی است» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید