دوشنبه 6 بهمن 1399
کد مطلب: 57490 درج نظر
پیشنهاد محدودیت تردد در تعطیلات پیش رو
زمان مطالعه: 3 دقیقه

استاندار تهران: رعایت شیوه نامه‌ها و فاصله گذاری اجتماعی کمتر شده است که باید تلاش کنیم و ببینیم آسیب‌های ما کجاست.

استاندار تهران: با توجه به تعطیلات پیش رو محدودیت تردد جاده‌ای و بین استانی را به ستاد ملی پیشنهاد داده ایم.

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا استان تهران گفت: آنچه که در استان تهران تاکید داریم سرعت بخشیدن به طرح شهید سلیمانی است که براساس این طرح باید بحث شناسایی، رهگیری، قرنطینه و حمایت اجتماعی ادامه پیدا کند و صدا و سیما نیز در این طرح هر چه بیشتر ما را حمایت کند.
وی گفت: قطعاً تهران هنوز آبی نشده و رنگ آن کماکان زرد است که با توجه به شیب ملایم افزایش روند بیماری باید گفت رنگ بندی آن زرد متمایل به نارنجی است.

استاندار تهران افزود: با توجه به تعطیلات پیش رو در بهمن ماه، به ستاد ملی پیشنهاد داده ایم برای این که برای استان‌های دیگر مشکلی پیش نیاید و تهران نیز وضعیتش بدتر از این نشود محدودیت تردد جاده‌ای و بین استانی اعمال شود.

آقای محسنی بندپی گفت: برخی از کسب و کار‌ها (مانند تالارها) که 11 ماه تعطیل بودند اکنون بعد از مدتی رونق پیدا کرده اند، شرایطی ایجاد شود که مجبور نشویم دوباره برخی از این کسب و کار‌ها را تعطیل کنیم بدون این که آن‌ها خطایی کرده باشند.
استاندار تهران افزود: ما برای تقویت طرح شهید سلیمانی نیاز به منابع مالی و نیروی انسانی داریم چرا که بحث شناسایی، رهگیری، قرنطینه و حمایت اجتماعی نیاز به منابع مالی و نیروی انسانی دارد.

تعداد جان باختگان ناشی از بیماری کرونا به زیر 20 نفر رسیده است

آقای انوشیروان محسنی بندپی در ستاد مقابله با بیماری کرونای استان تهران افزود: شرایطی که اکنون با آن مواجه هستیم از 15 آبان با تشکیل قرارگاه مقابله با کرونا، مدیریت هوشمند فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت‌های تردد و جلوگیری از اجتماعات، شرایط خوبی را فراهم کردیم و از سوی دیگر اجرای طرح محله‌ای شهید سلیمانی، موفق بوده است.
وی گفت: این در شرایطی است که در تمام کشور‌های دنیا روند افزایشی بستری و مرگ را شاهدیم، اما در کشور توانستیم بیماری را تحت کنترل خود درآوریم و البته حفظ این روند بسیار مشکل است.
استاندار تهران افزود: در نیمه آبان تعداد جان باختگان قطعی ما در طی روز در خود استان تهران 120، 110، 105 و 99 نفر بود، اما امروز و ظرف هفته‌های اخیر به زیر 20 نفر رسیده که اقدامی ارزشمند است.

وی گفت: در کل کشور نیز تعداد جان باختگان به زیر 100 نفر رسیده که پیشانی این اقدام ارزشمند سربازان سلامت بوده اند و البته همه دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی، بسیج اصناف کمک کرده و دست در دست هم داده اند تا این نتیجه بدست آمد.

محسنی بندپی افزود: بر اساس گزارش‌ها در کل کشور و استان تهران روند رو به افزایش کم کم مشاهده می‌شود به طوری که در دو روز اخیر تعداد مبتلایان جدید ما از 5 هزار و 945 بیمار و 89 فوتی، امروز به 6 هزار و سیصد و 9 مبتلای جدید و 98 فوتی در کشور رسیده است.
وی گفت: اگر شیوه نامه‌ها، نظارت و دستورالعمل‌ها جدی گرفته نشود و روند بیماری را ساده و عادی تلقی کنیم با مشکلات بسیاری مواجه می‌شویم که نمی‌توانیم جبران کنیم.

استاندار تهران افزود: پرهیز از عادی سازی در همه موارد باید مورد توجه قرار گیرد و شعار ستاد در تهران "پرهیز از عادی سازی در همه موارد" بوده است و نباید به گونه‌ای عمل کنیم که عقب ماندگی غیر قابل جبران اتفاق بیفتد.
وی گفت: ما در این حوزه یک شعار محوری داشتیم و آن پرهیز از عادی انگاری بود و نباید این موضوع را صنفی قلمداد کنیم و فردی تصور کند که اگر برای دستگاه خود مجوزی دریافت کند این یک موفقیت است.
استاندار تهران گفت: باید ببینیم آسیب‌های ما کجاست و درکجا شیوه نامه‌ها و فاصله گذاری اجتماعی کمتر رعایت می‌شود تا اوضاع را ساماندهی کنیم.

رعایت شیوه نامه‌ها و فاصله گذاری اجتماعی کم شده است

استاندار تهران گفت: رعایت شیوه نامه‌ها و فاصله گذاری اجتماعی کمتر شده است که باید تلاش کنیم و ببینیم آسیب‌های ما کجاست.
آقای انوشیروان محسنی بندپی در ادامه افزود: اکنون فاصله گذاری اجتماعی و رعایت شیوه نامه‌ها از 78 درصد به 76 و از 76 به 74 و 9 دهم درصد رسیده است که نشان دهنده کمتر شدن فاصله گذاری اجتماعی و بیشتر شدن شیب بستری‌ها است.

وی گفت: شهرداری تهران مکلف است همانند روز‌های اول بیماری فاصله گذاری اجتماعی را در بحث حمل و نقل رعایت کند.
استاندار تهران افزود: نانوایی‌ها در رتبه نخست رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی قرار دارند و باید با آن‌ها جلسه‌ای برگزار و در بحث رعایت هر چه بیشتر شیوه نامه‌های بهداشتی بحث و تبادل نظر شود.

محسنی بندپی گفت: دفاتر پیشخوان دولت نیز اگر شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنند با آن‌ها برخورد می‌شود.
وی افزود: در بحث برگزاری جشنواره فیلم فجر نیز اگر همین وضعیت را داشته باشیم ترجیح ما این است که به صورت مجازی برگزار شود تا دچار مشکل نشویم.

استاندار تهران گفت: هدف ما ساماندهی و سازماندهی مراکز جمعیتی است و همیشه تاکید کرده ایم که رنگ بندی تهران به دلیل تراکم جمعیت و شلوغی حمل و نقل عمومی همیشه باید یک رنگ بالاتر در نظر گرفته شود.

 

ثبت نظر درباره «پیشنهاد محدودیت تردد در تعطیلات پیش رو»

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید


ورود به سایت