کد مطلب:  42634  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است

هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است

به گزارش آسمونی:عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین و یا سهمیه‌بندی آن گرفته...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است
هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است

به گزارش آسمونی:عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین و یا سهمیه‌بندی آن گرفته نشده و در نهایت هرگونه تصمیمی باید به تصویب مجلس برسد.

احمد صفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره سهمیه‌بندی و یا افزایش قیمت بنزین، گفت: همه این مسائل صحبت‌هایی است که در فضای مجازی مطرح می‌شود و هنوز، نه در مجلس و نه در دولت هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین و یا سهمیه‌بندی آن اتخاذ نشده است.

وی با تأکید بر اینکه هرگونه تغییر در روش عرضه بنزین، اعم از سهمیه‌بندی و یا افزایش قیمت بنزین باید به تصویب مجلس برسد، اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس در لایحه بودجه 98، مقرر شد که قیمت بنزین در سال 98، مانند سال گذشته باشد و تغییری در آن ایجاد نشود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، قیمت فعلی بنزین را نامناسب دانست و گفت: معتقدم قیمت بنزنی باید واقعی شود و لیتری 1000 تومان جوابگوی هزینه‌های تولید این محصول ارزشمند نیست، اما در شرایط فعلی نباید قیمت‌ها تغییر کند.

صفری ادامه داد: هرگونه تغییر قیمت و یا سهمیه‌بندی بنزی باید در شرایطی صورت گیرد که زیرساخت‌های اقتصادی آن فراهم شده باشد، اما در شرایط موجود که بخشی از مردم و اقشار کم‌درآمد جامعه، قادر به تأمین مایحتاج اولیه زندگی‌شان نیستند، نباید قیمت بنزین افزایش یابد.

وی تصریح کرد: معتقدم قیمت روش فعلی برای عرضه بنزین نیز مناسب نیست و باید اصلاح شود، اما سهمیه‌بندی نیز در شرایطی باید باشد که قیمت‌ نغییر نکند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: افزایش قیمت بنزین می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری برای کاهش قدرت خرید اقشار کم‌درآمد جامعه داشته باشد که باید به این مسئله توجه شود.

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است» در کادر زیر بنویسید :

7 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید