کد مطلب:  52172  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حریرچی : بی توجهی مردم باعث اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور می‌شود

حریرچی : بی توجهی مردم باعث اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور می‌شود

حریرچی گفت:اجرای موفقیت آمیز طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا با همکاری مردم رابطه مستقیم دارد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بی توجهی مردم باعث اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور می‌شود - neglect of people causes coronavirus to soar in the country
بی توجهی مردم باعث اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور می‌شود - neglect of people causes coronavirus to soar in the country
بی توجهی مردم باعث اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور می‌شود - neglect of people causes coronavirus to soar in the country

به گزارش آسمونی : ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت روز شنبه درحاشیه بازدید از بیمارستان فرقانی قم، با اشاره به این‌که با اقدام‌های صورت گرفته و همکاری مردم، کاهش نسبتا اندکی در ورودی بیمارستان‌ها داریم؛ اظهار کرد: با شلوغی که امروز در قم دیدیم؛ ممکن است، شاهد اوج‌گیری بیماری باشیم.او تاکید کرد: اگر مردم رعایت کنند، بیماری کرونا ویروس کاهش می‌یابد، ولی این اتفاق نیفتد ، شاهد اوج‌گیری بیماری درکشور خواهیم بود.

حریرچی  با بیان این که اجرای موفق طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا با همکاری مردم رابطه مستقیم دارد، افزود: 2 اقدام اصلی؛ جداسازی بیماران و افراد مشکوک و به حداقل رساندن تماس‌های اجتماعی است.معاون وزیر بهداشت ادامه داد: کسانی که بیماری کرونایشان ثابت شده یا مشکوک هستند یعنی تب، تنگی نفس و سرفه دارند این‌ها یک خانواده خودشان و دوم اینکه دیگران را مبتلا نکنند و این  با 14 روز ایزولاسیون و دوری از دیگران ممکن است.

حریرچی بیان کرد: افرادی که هیچ علامتی ندارند بر خلاف گذشته فعلا باید از دست دادن، روبوسی، تجمعات، دید و بازدید‌ها دوری کنند، نکته مهم این است که ما نگران عید هستیم درست است ما عید داریم، اما دید و بازدید نباید داشته باشیم و بتوانیم این تماس‌ها را کاهش دهیم.

او تاکید کرد: از کسانی که علائم سرفه، تب و تنگی نفس دارند، خواهش می‌کنم، خودشان را ایزوله کنند و مراقب باشند، خانواده آن‌ها مبتلا نشوند و افرادی که هیچ علامتی ندارند نیز تماس‌های غیرضروری خود را به حداقل برسانند.

حریرچی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی کادر درمانی، پزشکان و پرستاران در شهر قم گفت: تشکر دیگر ما از روحانیون است؛ در همین بیمارستان 150 روحانی ارائه خدمت کرده و از همراهی مریض تا نظافت را انجام می‌دهند و ما قدردان آنان هستیم.او گفت:دکتر غدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که ایشان به همراه دو نفر از معاونینشان هم مبتلا به کرونا بودند  بر این بیماری غلبه کردند و ما امیدواریم با همکاری مردم قم و پیوستن آن‌ها همراه با سایر مردم ایران به بسیج ملی مبارزه با کرونا و ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir و ثبت علائم خودشان که با پاسخ همکاران بهداشتی و درمانی من مبنی بر ارجاع آن‌ها اگر علائمی داشته باشند به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان‌ها توام خواهد بود اقدام کنند.

او با بیان این که قم یکی از کانون‌های اولیه بود  عنوان کرد:خوشبختانه الان در داخل قم کنترل مناسبی انجام شده است و اماکنی که تجمعات زیاد بود به میزان زیادی تجمعات کاهش پیدا کرده است البته من امروز که بازار را دیدم مقداری از لحاظ شلوغی نگران کننده بود که ممکن است دوباره اوج بگیرد که خواهش می‌کنم مردم رعایت کنند.

حریرچی با اشاره به مشکلات در زمینه کمبود ماسک و دیگر تجهیزات گفت: مصرف 20 برابر شده است و بسیاری از کارخانه‌ها خط تولید را تغییر داده‌اند و از خارج کشور واردات صورت گرفته‌است، اما حد اکثر تلاش می‌کنیم، پرسنل در معرض کمترین آسیب باشند.

: برای دریافت مشاوره درباره حریرچی : بی توجهی مردم باعث اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «حریرچی : بی توجهی مردم باعث اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور می‌شود» در کادر زیر بنویسید :

4 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید