کد مطلب: 30635 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سامانه اطلاعات بازار املاک ایران

سامانه اطلاعات بازار املاک ایران

سامانه اطلاعات بازار املاک ایران که لینک آن روی سایت وزارت راه‌ و شهرسازی قرار دارد و قیمت آپارتمان‌های...
زمان مطالعه: 1 دقیقه


سامانه اطلاعات بازار املاک ایران که لینک آن روی سایت وزارت راه‌ و شهرسازی قرار دارد و قیمت آپارتمان‌های قطعی فروش رفته و نرخ قطعی اجاره ‌بها را اعلام می‌کند. آسمونی در این بخش به معرفی سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می پردازد.

آشنایی با سامانه اطلاعات بازار املاک ایران

دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن با پیشینه بالغ بر سه دهه فعالیت، یکی از دفاتر حوزه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی می‌باشد. از مهمترین وظایف این دفتر می‌توان به برنامه‌ریزی، هدایت و نظارت بر تأمین و توسعه مسکن، نظارت عالیه بر تهیه و تحقق برنامه‌ها و طرح‌های تولید مسکن، مطالعه و بررسی مستمر نیازمندی‌های مسکن شهری، تهیه برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در بخش زمین و مسکن، برنامه‌ریزی و تجهیز منابع به منظور تأمین مسکن برای گروه‌های نیازمند، بسترسازی در جهت ایجاد هماهنگی بین برنامه‌های مسکن و برنامه‌های توسعه شهری در چارچوب آمایش سرزمین، مطالعه و بررسی درخصوص شاخص‌های بهره‌وری در بخش مسکن، بررسی مستمر اثرات متقابل مسکن و اقتصاد کلان، جمع‌آوری، تهیه، پردازش و ساماندهی و تحلیل آمار و اطلاعات بخش مسکن، فراهم‌کردن زمینه لازم برای تشکیل بانک اطلاعاتی زمین و مسکن، مطالعه و بررسی و تهیه طرح‌های مورد نیاز در راستای تنظیم بازار و انطباق بین عرضه و تقاضا، سیاست‌گذاری، جلب مشارکت و حمایت از مؤسسات داخلی و خارجی، سازندگان مسکن، تعاونی‌های مسکن و شرکت‌های پس‌انداز و تأمین مسکن و سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، تهیه، تدوین و ارزیابی شاخص‌های اصلی بخش مسکن، تدوین الگوی مصرف مسکن و هدایت برنامه‌ها بر اساس آن، مطالعات تطبیقی وضعیت مسکن در کشورهای مختلف و نهادهای بین‌المللی و ... اشاره نمود.

تماس با سامانه اطلاعات بازار املاک ایران

تلفن سامانه اطلاعات بازار املاک ایران :

88646277 - 88646278

فکس سامانه اطلاعات بازار املاک ایران :

88646279

ایمیل سامانه اطلاعات بازار املاک ایران :

eghtesadmaskan@mrud.ir

آدرس سامانه اطلاعات بازار املاک ایران :       

میدان آرژانتین، بلوار آفریقا، اراضی عباس آباد، وزارت راه و شهرسازی، ساختمان شهید دادمان، طبقه سوم

 

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «سامانه اطلاعات بازار املاک ایران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 8 = ?