کد مطلب: 4144 درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
محرومیت سید مهدی رحمتی، بخاطر عکس یک زن + بیوگرافی

محرومیت سید مهدی رحمتی، بخاطر عکس یک زن + بیوگرافی

عکس جنجالی مهدی رحمتی با دختر بی حجاب ارمنستانی که باعث محرومیت وی شده است در فضای مجازی شده است که حواشی...
زمان مطالعه: 7 دقیقه

mehdi-rahmati3

عکس جنجالی مهدی رحمتی با دختر بی حجاب ارمنستانی که باعث محرومیت وی شده است در فضای مجازی شده است که حواشی زیادی برای این دروازه بان فوتبال ایجاد کرده است، اگر می خواهید جزییات این ماجرا را بدانید این بخش آسمونی را مطالعه کنید چرا که جزییات کامل ماجرا و همچنین بیوگرافی مهدی رحمتی را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم.

دروازه بان استقلال تهران می گوید اگر کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به دلیل عکس حاشیه ساز او در اردوی پیش فصل ارمنستان قصد محرومیتش را داشته باشد، از فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

سید مهدی رحمتی در گفت وگوی تلفنی روز دوشنبه 15 آذر 1395 با برنامه نود پیرامون شایعه محرومیتش گفت: من 19-18 سال است در فوتبال ایران هستم و حدود 15 سال در خدمت تیم ملی ایران بودم؛ اردوهای مختلفی با تیم های متفاوت رفتم و سعی کردم شئونات را رعایت کنم ولی امروز حرف هایی شنیدم که برایم جالب بود.

او ادامه داد: تیرماه امسال با استقلال به ارمنستان رفتیم که وقتی برای خرید از هتل خارج شدیم، یک هوادار مقابل هتل خواست تا با او عکس بگیریم که من و سه بازیکن دیگر با او عکس گرفتیم؛ هر تیمی از کشور خارج می شود نماینده حراست وزارت ورزش همراه آن است که آن لحظه ایشان آنجا بود تا از اتفاقات احتمالی جلوگیری کند؛ وقتی ما این عکس را گرفتیم و پنج ماه هم تمام شده این موضوعات مطرح می شود.

دروازه بان استقلال تهران اضافه کرد: من به همه آقایان فدراسیون فوتبال و آقای تورک احترام قائل هستم؛ ایشان هم قطعا با من مشکلی ندارند ولی سوالی در ذهن من است که از آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال می پرسم؛ چرا من و سه بازیکن دیگر استقلال در عکس هستیم، فقط آقای تورک می گوید پرونده مهدی رحمتی؟ باید دزدی، اختلاسی چیزی اتفاق افتاده باشد تا این حرف را بزنند و فقط یک نفر را عنوان کنند.mehdi-rahmati4

عکس رحمتی و زن دردسر ساز

مهدی رحمتی با بیان اینکه برای من جای سوال است چرا می گویند پرونده رحمتی؟، گفت: این مسئله شبهه برانگیز است و نشان می دهد مشکل بنده هستم؛ این حرف ها خوب نیست؛ اگر مشکل من هستم بگویند؛ در چند سال گذشته کدام یک از بازیکنان فوتبال بخاطر عکس با هوادار فوتبال محروم شدند؟؛ عکس هایی به مراتب بدتر از عکس بنده برای ملی پوشان در فضای مجازی است ولی اسم مهدی رحمتی می آید قانون های نانوشته دیده می شود؛ آقای تاج این مسائل چندگانه را مشخص کند؛ اگر وزارت، دولت یا هرکسی می گوید آن را مشخص کند؛ اینطور باشد هر تیمی خارج از کشور می رود باید مامور همراه شان باشد.

او تصریح کرد: آقای تاج یا آقای کفاشیان به جلسات خارج از کشور می روند خانم بی حجاب آنجا نیست؟؛ مسؤولان دولت می روند این اتفاق نمی افتد؟ از سوی دیگر چرا در پنج ماه اخیر این حرف را مطرح نکردند ولی سه روز مانده به مسابقه ما با تراکتورسازی چنین مسئله ای را عنوان و ذهن من و کادر فنی را مشغول می کنند؛ من 15 سال با تیم ملی به خارج از کشور رفتم، چرا این اتفاقات پیش نیامد؟ فکر می کنم کسانی که در فدراسیون فعلی و قبلی هستند…؛ من را هم از تیم ملی دور کردند.

کاپیتان استقلال عنوان کرد: آقای تاج به عنوان متولی فوتبال باید این چندگانگی را مشخص کند و بگوید عکس با خانم بی حجاب در خارج از کشور درست است یا خیر؛ فقط یک بار روز درگذشت منصورخان به بنده گفتند نامه ای از کمیته انضباطی آمده ولی آقای عبداللهی گفتند می خواهیم تاریخ را عقب بیاندازیم؛ مگر جرم کردم که می گویند سه بار بنده را احضار کردیم و نیامده است؟؛ یک سری مشکلات با شخص مهدی رحمتی است و این مسائل به تیم استقلال و طرفداران ضربه می زند.

مهدی رحمتی ادامه داد: این حرف ها و مشکلات بنده هستم بگویند تا خداحافظی کنم تا به فوتبال استقلال ضرر نرسد؛ من کاری نکردم تا محروم شوم؛ اگر من را بخواهند محروم کنند ترجیه می دهم آن را قبول نکرده و از فوتبال خداحافظی کنم.

او اضافه کرد: من از آن شخص فاصله دارم. چرا وقتی سه نفر دیگر هستند می گویند مهدی رحمتی؟؛ ضمنا یک بار بیشتر به بنده نگفتند به کمیته اخلاق احضار شدم که آن هم روز درگذشت منصورخان بود ولی آقای عبداللهی گفت تاریخ را عقب انداختیم؛ من به آقای تورک احترام قائل هستم ولی اگر به ما ابلاغ می کردند می توانستند بگویند مجازات می کنیم؛ واقعا به چه گناهی این حرف ها را به من می زنند.

مهدی رحمتی تاکید کرد: اگر به خاطر یک عکس من را محروم می کنند، نه اعتراضی خواهم کرد و نه چیزی می گویم اما خواهم گفت فوتبال خداحافظ، خداحافظ و خداحافظ چون اگر نزدیک آن خانم بودم، دستم به ایشان می خورد یا هر حرف دیگری، آنها درست می گفتند.mehdi-rahmati5

مهدی رحمتی و فرزندانش

بیوگرافی مهدی رحمتی

سید مهدی رحمتی (زاده 14 بهمن 1361 در تهران) دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران و کنونی باشگاه فوتبال استقلال تهران است. رحمتی با 77 بازی ملی بعد از احمدرضا عابدزاده دومین دروازه‌بان با بیشترین بازی‌های در تیم ملی ایران است. او همچنین در تیم‌های مطرح ایران بازی کرده است و با 4 قهرمانی یکی از پر افتخارترین بازیکنان لیگ است. او در خرداد 93 از استقلال جدا شد اما در تیر 94 به استقلال برگشت. از نظرسنجی خبرآنلاین بعد از ناصر حجازی و عابدزاده سومین دروازه‌بان تاریخ ایران است. او همچنین با جواد نکونام و فرهاد مجیدی از مخالفان سرسخت امیر قلعه نویی هستند. او همچنین در سال 2010 بهترین دروازه‌بان آسیا و در سال 2013 دومین دروازه‌بان برتر آسیا شد.

رحمتی در یک خانواده مذهبی چهار نفره، از والدینی آذربایجانی در تهران به‌دنیا آمد، وی متأهل و دارای دو فرزند به نام‌های علی و عطا است. همچنین وی در اواخر سال 1389 در مصاحبه‌ای جنجالی مدعی شد در اوایل دوران جوانی برای گذران زندگی با ماشین شخصی مسافرکشی می‌کرده‌است.

سال 1374 اولین قرار دادش را با تیم نوجوانان پاس امضاء کرد و تا سال 1376 درتمامی رده‌های سنی این باشگاه بازی کرد. بعد به تیم دخانیات و سپس به تیم فجر سپاسی پیوست در آنجا بود که رحمتی در سطح اول فوتبال ایران مطرح شد و بعد از چهار فصل حضور در فجر سپاسی به تیم سپاهان پیوست. حضور او در سپاهان به یک فصل بیشتر نرسید تا این که در سال 1384 پیراهن استقلالرا بر تن کرد. وی بعد از 2 فصل بازی در استقلال، 2 فصل هم تیم در مس کرمان حضور یافت و در ابتدای لیگ نهم دوباره به سپاهان بازگشت. رحمتی درسال 1388 توانست دروازه‌بان اول تیم ملی شود. وی پس‌از 2 فصل بازی در تیم سپاهان بار دیگر در سال 1390 به استقلال بازگشت. در 25 اسفند 90 در حساس‌ترین بازی سال استقلال که این تیم می‌توانست بعد از 3 سال به قهرمانی در فوتبال برتر ایران رسیده و برای ششمین بار قهرمان جام حذفی شود، او با لباسی به زمین رفت که ناصر حجازی برایش به یادگار گذاشته بود. لباسی که روزگاری ناصر حجازی با آن توانست ستاره برتر بازی ایران و کره شمالی باشد در پیونگ یانگ و از آنجا به عقاب آسیا مشهور شود. لباسی سبز رنگ که حجازی از آن خاطرات زیادی در بازی‌های ملی داشت. رحمتی پس از 3 سال حضور در استقلال و اختلاف با مدیریت جدید باشگاه به تیم تازه لیگ برترشدهٔ پیکان پیوست تا این فصل با پیراهن این تیم به میدان برود.

mehdi-rahmati4

فجر سپاسی

او اولین بار در سال 79 به فجر سپاسی آمد و اولین تیم بزرگسال او فجر سپاسی بود. او با فجر سپاسی به قهرمانی جام حذفی رسید.

سپاهان

او اولین بار در سال 83 به سپاهان آمد و یک فصل در سپاهان ماند؛ و برای بار دوم در سال 88 به سپاهان رفت او در سپاهان خوب درخشید و با بازی‌های خوب توانست دروازه‌بان اول تیم ملی فوتبال شود و با سپاهان دو قهرمانی لیگ برتر بدست آورد.

خداحافظی از تیم ملی

رحمتی در 1 بهمن 1391 از تیم ملی ایران به صورت موقت خداحافظی کرد و علت این اتفاق را بیان نکرد و از آن به بعد هرگز به تیم ملی دعوت نشده است.

mehdi-rahmati2

استقلال

او اولین بار در سال 84 به استقلال پیوست و توانست با بازی خوب جای وحید طالب لو را در دروازه‌بانی بگیرد و بازی‌های مهمی درون دروازه بایستد. او برای بار دوم در سال 90 به استقلال پیوست و با استقلال به قهرمانی لیگ و جام حذفی رسید. او برای بار سوم در تیر 94 به استقلال پیوست.

 

دروازه بسته

مهدی رحمتی در لیگ برتر فوتبال ایران 92–1391 با تیم استقلال از 34 بازی برگزار شده در لیگ برتر توانست 21 بار دروازه خود را بسته نگه دارد همچنین وی از چهار بازی برگزار شده در جام حذفی توانست در 3 مسابقه دروازه اش را بسته نگه دارد که در مجموع 38 مسابقه‌ای که در لیگ برتر و جام حذفی انجام داد توانست در 24 مسابقه دروازه خود را بسته نگه دارد که در ادوار گذشته فوتبال ایران ثبت چنین آماری از سوی یک دروازه‌بان بی‌سابقه بوده است.

mehdi-rahmati1افتخارات مهدی رحمتی

باشگاهی

    لیگ برتر

 • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 85-84 به همراه تیم استقلال تهران

 • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 89-88 به همراه تیم سپاهان اصفهان

 • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 90-89 به همراه تیم سپاهان اصفهان

 • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 92-91 به همراه تیم استقلال تهران

 • سومی در لیگ برتر فوتبال ایران 88-87 به همراه تیم مس کرمان

 • سومی در لیگ برتر فوتبال ایران 91-90 به همراه تیم استقلال تهران

 • جام حذفی

 • قهرمانی در جام حذفی 80-79 به همراه تیم فجر سپاسی شیراز

 • قهرمانی در جام حذفی 91-90 به همراه تیم استقلال تهران

 • نایب قهرمانی در جام حذفی 81-80 به همراه تیم فجر سپاسی شیراز

 • نایب قهرمانی در جام حذفی 82-81 به همراه تیم فجر سپاسی شیراز

mehdi-rahmati6

ملی

 • قهرمانی فوتبال غرب آسیا

 • قهرمانی در مسابقات فوتبال غرب آسیا 2004 به همراه تیم ملی فوتبال ایران

 • قهرمانی بازیهای آسیایی بوسان کره جنوبی

 • قهرمانی جام سایوان ایران

 • قهرمانی جام ال. جی ایران

 • قهرمانی جام ال. جی سوریه

mehdi-rahmati2

فردی

 • دومین دروازه‌بان برتر آسیا درسال2009

 • بهترین دروازه‌بان آسیا در سال 2010

 • دومین دروازه‌بان برتر آسیا در سال 2013

 • بهترین دروازه‌بان لیگ فوتبال ایران82–81

 • بهترین دروازه‌بان لیگ فوتبال ایران87–86

 • بهترین دروازه‌بان لیگ فوتبال ایران91–90

 • بهترین دروازه‌بان لیگ فوتبال ایران 92–91

 • رکورد دروازه بسته تاریخ فوتبال ایران 92–91

 • رکورد دروازه بسته درتاریخ تیم ملی با34 کلین شیت

 • انتخاب به عنوان سومین بازیکن محبوب جهان در سال 2012

 • انتخاب به عنوان دومین بازیکن برتر ایران در سال 1391

 • جزء 5 بازیکن پرافتخار لیگ برتر فوتبال ایران با 4 عنوان قهرمانی به همراه تیم‌های استقلال تهران و سپاهان اصفهان

 • بهترین دروازه‌بان سال‌های 90 تا 92 جزو چهار دروازه‌بان تاریخ فوتبال ایران توسط برنامه نود

mehdi-rahmati3

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «محرومیت سید مهدی رحمتی، بخاطر عکس یک زن + بیوگرافی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 2 = ?