بیوگرافی مارکو وراتی؛ جانشین پیرلو و یادآور ژاوی | آسمونی
کد مطلب: 38204 درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
بیوگرافی مارکو وراتی

بیوگرافی مارکو وراتی

به مناسبت تولد مارکو وراتی جانشین پیرلو و یادآور ژاوی / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعیوراتی: اینیستا الگوی من...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

به مناسبت تولد مارکو وراتی جانشین پیرلو و یادآور ژاوی / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

وراتی: اینیستا الگوی من بود

    متولد 5 نوامبر 1992 و با تجربه بازی در تیم های زیر 19 سال ، زیر 20 سال و زیر 21 سال تیم ملی ایتالیا . پدیده تیم پسکارا که از دسته دو ایتالیا مورد توجه پاری سن ژرمن ولخرج قرار گرفت و حالا یکی از باسابقه های این تیم محسوب می شود . حالا این هافبک 165 سانتی متری به شدت مورد توجه تیم های بزرگ اروپا قرار گرفته است . مروری داریم برحاشیه های پیرامون مارکو وراتی در ایام اخیر .

بیوگرافی مارکو وراتی
بیوگرافی مارکو وراتی

یک شایعه عجیب

چندی پیش شایعه ای عجیب درباره مارکو وراتی در رسانه های مختلف سراسر جهان پخش شد . معلوم نبود اولین بار به ذهن چه کسی رسیده بود که این صحبت را مطرح کند . اما هر چه بود ، ناگهان این موضوع مطرح شد که وراتی مرد نیست و به عنوان یک زن در مسابقات حضور می یابد . شایعه پردازان پا را فراتر نهاده و اعلام کردند که او در فیس بوک خود نوشته است : « این واقعا سخت و دشوار بود که من هویت اصلی خودم را پنهان کنم . دلم نمیخواهد دید طرفداران نسبت به من عوض شود این برای یک زن بسیار دشوار است که موی سر خود را مانند مردان کوتاه کند و از آرایش پرهیز کند . حالا من احساس ازادی میکنم و این شروعی دوباره در زندگی من است » . البته این پایان شایعه ها نبود و از قول زلاتان ابراهیموویچ اعلام شد که وراتی هرگز همراه با دیگر نفرات دوش نمی گرفته است . در ضمن اعلام شد که پاری سن ژرمن از این بازیکن حمایت خواهد کرد ! اما کمی بعد شایعات فروکش کرد . چنین نوشته ای هرگز در صفحه شخصی وراتی پیدا نشد و آنان که کمی کنجکاوتر بودند ، با یک جستجوی ساده تصاویر زیادی از وراتی دیدند که نقض کننده شایعه منتسب به زلاتان بود . در تمام این روزها روند رو به رشد وراتی ادامه داشت .

تحت هدایت کارلتو

هافبک 25 ساله در زمان حضور مربی ایتالیایی در این تیم موفق شد خودش را کم کم اثبات کند و نامش را مطرح کند . حال او عنوان کرد که دوست دارد بار دیگر تحت هدایت آنچلوتی بازی کند . او همچنان علاقه دارد که زیر نظر کارلو آنچلوتی به کار خود ادامه دهد . کم نبودند کسانی که معتقد بودند با توجه به حضور آنچلوتی در بایرن، وراتی هم به جمع باواریایی ها اضفه می شود .  وراتی هم هرگز علاقه خود را کتمان نکرد : « دوست دارم یک بار دیگر تحت هدایت کارلو بازی کنم . اگر روزی او در تیم ملی ایتالیا باشد هم مربی فوق‌العاده‌ای برای ایتالیا خواهد بود . همه بازیکنانی که با او کار کرده اند ، خاطرات خوبی از او دارند. کارلتو چیزهای خیلی خوبی به شما یاد می‌دهد . » البته هرگز مارکو وراتی موفق به حضور در بایرن نشد . شاید بد هم نشد چون کارلتو دورانی ناموفق را در بایرن سپری کرد و سرانجام در ابتدای فصل گذشته از این تیم اخراج شد .

marco-verratti
marco-verratti

ژاوی: سبک بازی وراتی مثل خودم است

ژاوی هرناندز کاپیتان سابق بارسا و مرد کلیدی میانه میدان اسپانیا و بارسلونا در سالهای گذشته هم از طرفداران به خدمت گرفتن وراتی توسط بارسا بود . او می گفت : « مارکو وراتی فوتبالیستی فوق العاده است . سطح فوتبالش به سطح فوتبال بهترین بازیکنان جهان در بارسا نزدیک است . روش بازی اش مثل دوران بازیگری خودم در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا است . » اما نقاط قوت وراتی از نظر ژاوی چیست ؟ «  او هم در توپ‌های کوتاه و هم بلند می‌درخشد . در دادن پاس‌های کلیدی و نهایی عالی است. همچنین به ندرت توپ را از دست می‌دهد. این نشان از یک بازیکن سطح بالا دارد . او این کیفیت بالا را در پاری سن ژرمن به ما نشان داده ، جایی که فصل‌هایی عالی در آنجا سپری کرده است. بازیکنان خیلی کمی با کیفیت مارکو وراتی در خط میانی هستند . او در حال حاضر یکی از بهترین‌های جهان است . »

بیوگرافی مارکو وراتی
بیوگرافی مارکو وراتی

آلبرتینی: او باید به بارسا برود

دیمیتریو آلبرتینی ، هافبک میلان که در نیم فصل دوم فصل 2004-2005 برای بارسلونا نیز به میدان رفت ، کاملا با ژاوی هم عقیده است . آلبرتینی می گوید : « بارها گفته ام که سبک بازی وراتی مرا به شدت یاد ژاوی می اندازد . پاس های کوتاه او و شیوه ای که او فوتبال بازی می کند ، کاملا متناسب با فلسفه بارسلوناست و به عقیده من ، او همین حالا هم می تواند برای بارسا بازی کند . » آلبرتینی هم چندان موافق این نظر نیست که وراتی جانشین پیرلو در ایتالیا خواهد بود . وی در این باره خاطرنشان می کند : « وراتی البته با پیرلو تفاوت هایی دارد اما همانند او بازیکن فوق العاده ای است . »

marco-verratti
marco-verratti

بایرن یا بارسا؟

محرومیت بارسلونا از خرید بازیکن ، اول ژانویه 2016 به اتمام  رسید و آبی اناری ها قصد داشتند حضوری فعال در بازار نقل و انتقالات داشته باشند ؛ هرچند که با موانع مالی نیز روبرو بودند . یکی از گزینه های موردعلاقه این باشگاه در دو فصل قبل، ستاره ایتالیایی 23 ساله باشگاه پاری سن ژرمن بود که سال 2012 از پسکارا به این تیم ملحق شد . وراتی علاوه بر بارسلونا ، مورد علاقه بایرن نیز قرار داشت با این حال در این باره چنین تصمیم گیری کرد : « نه ! من در پاریس می‌مانم و قراردادم را به زودی تمدید خواهم کرد . من در این جا خیلی خوشحالم . چهار سال است به این تیم پیوسته ام و به نظرم تصمیم درستی گرفتم »

دی کامپلی: پیشنهاد رسمی نداشته ایم

دوناتو دی کامپلی ، مدیر برنامه های وراتی هم نظر هافبک ایتالیایی را تایید کرد و گفت که این بازیکن در مسیر درستی قرار دارد . او در گفتگو با سایت گل اذعان داشت : « من هیچ پیشنهادی از سوی هیچ باشگاهی برای وراتی دریافت نکرده ام . واقعیت این است که بر سر تمدید قرارداد با پاری سن ژرمن در حال مذاکره ایم و همه چیز هم خوب پیش می رود ؛ هرچند که هنوز چیزی بصورت رسمی امضا نشده است . مارکو دوست دارد همچنان به فوتبالش در سن ژرمن ادامه دهد. او به خوبی می داند که در مسیر درستی قرار دارد و این تمدید قرارداد ، می تواند یکی از مهمترین اتفاقات دوران فوتبال او باشد . » در خاتمه هم وراتی در پاریس ماندنی شد

بیوگرافی مارکو وراتی
بیوگرافی مارکو وراتی

اینیستا رویای وراتی

اما الگوی جوان ایتالیایی کیست ؟ جالب است که پاسخ نه ژاوی است و نه پیرلو! مارکو معتقد است : « هافبک های خوب زیادی در دنیا وجود دارند اما الگوی من اینیستاست . از او چیزهای زیادی یاد گرفتم . اینیستا گل می زند و موقعیت های گل زیادی هم خلق می کند . بازی او از نظر من جادویی است » باید دید سرنوشت وراتی به کجا ختم می شود . مردی با 127 بازی برای پاری سن ژرمن و 27 بازی برای تیم ملی ایتالیا. وراتی تا امروز 5 بار قهرمان لیگ فرانسه و 3 بار برنده جام حذفی این کشور شده است . اما هنوز افتخاری در رده ملی و مسابقات قاره ای باشگاهی کسب نکرده است .  

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی مارکو وراتی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

Sport journalist & book author
runner & expert in radio
مهدی زارعی - خبرنگار، پژوهشگر تاریخ ورزش و نویسنده چهل کتاب ورزشی تا امروز

ثبت نظر درباره «بیوگرافی مارکو وراتی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?