جدیدترین ساخته منیژه حکمت مسافر آمریکا شد | آسمونی
کد مطلب: 55971 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جدیدترین ساخته منیژه حکمت مسافر آمریکا شد

جدیدترین ساخته منیژه حکمت مسافر آمریکا شد

فیلم جاده ای «بندر بند» روایتگر سفر یک گروه موسیقی در چشم اندازهای سیل زده به سوی تهران است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

یکی از کارگردان های سرشناس ایران، خانم منیژه حکمت هستند.

چهل و سومین جشنواره «میل ولی»(Mill Valley) آمریکا میزبان فیلم «بندر بند» خواهد بود.

جدیدترین ساخته منیژه حکمت مسافر آمریکا شد
جدیدترین ساخته منیژه حکمت مسافر آمریکا شد

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، پس از حضور در جشنواره های تورنتو و زوریخ، فیلم «بندر بند» به کارگردانی منیژه حکمت، تهیه کنندگی منیژه حکمت و مهشید آهنگرانی فراهانی و پخش بین المللی شرکت ایریماژ در نخستین نمایش در آمریکا در بخش سینمای جهان جشنواره فیلم «میل ولی» به نمایش در می‌آید.

جشنواره فیلم «میل ولی» یکی از ده رویداد برتر سینمایی ایالات متحده در فهرست نشریه اسکرین اینترنشنال است و در این دوره به دلیل محدودیت های کرونایی، در شکلی ترکیبی (فیزیکی و مجازی)، از تاریخ 8 تا 18 اکتبر (20 تا 27 مهر ماه) در ایالت کالیفرنیا برگزار خواهد شد.

فیلم جاده ای «بندر بند» روایتگر سفر یک گروه موسیقی در چشم اندازهای سیل زده به سوی تهران است. در این فیلم رضا کولغانی، پگاه آهنگرانی، امیرحسین طاهری و مهدیه موسوی بازی کرده اند.

«لورنا کودرای» منتقد نشریه اینترنتی سینما اسکیپیست، پس از نمایش فیلم «بندر بند» در تورنتو، به این نکته اشاره کرده است که:

«گرمایش جهانی هم در قاب های «بندر بند» مستتر است. دانشمندان محیط زیست بر این باورند که جنگل زدایی گسترده و بی قاعده در ایران عامل افزایش سیل های عظیم در سال های اخیر است. سازمان منابع طبیعی و جنگل داری ایران تخمین زده است که در 40 سال گذشته، مناطق جنگلی در شمال در ایران از سه و شش دهم میلیون به یک و هشت دهم میلیون هکتار کاهش یافته است. «بندر بند» این حقیقت ترسناک را در قالب سینمایی قابل درکی ارائه می دهد و به همگان یادآوری می کند که چگونه تغییرات آب و هوایی - و تأثیرات آن بر نسل جوان - بر کلیه ملل تأثیر می گذارد.

«بندر بند» علیرغم شدت بحرانی که به تصویر می کشد، همچنان یک فیلم جاده ای جذاب و دوست داشتنی است. حکمت کارگردان و فیلمنامه نویس همکارش، مصطفی زندی، به شخصیت های اصلی امیدی دل انگیز در برابر سختی تزریق کرده، به این گروه سه نفره اجازه داده اند که به مفهومی واقعی بدرخشند.»

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره جدیدترین ساخته منیژه حکمت مسافر آمریکا شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

ثبت نظر درباره «جدیدترین ساخته منیژه حکمت مسافر آمریکا شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?