کد مطلب: 30234 درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تور مالتا

تور مالتا

اگر قصد سفر به مالتا با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور مالتا ،...
زمان مطالعه: 7 دقیقه


اگر قصد سفر به مالتا با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور مالتا ، اطلاعات تور مالتا ، جاذبه های تور مالتا ، مکان های تور مالتا و ... را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

تور مالتا

مالتا جزیره ای کوچک در قلب مدیترانه است و قبلا جزء خاک ایتالیا بوده. پایتخت آن والتا نام دارد.مانند یونان و ایتالیا بناهای تاریخی بسیار دارد.سیاهچالهای قرون وسطا با سنگهای حجیم و غار کالپسو تنها چیزهایی نیستند که جزایر مالت را اسطوره ای کرده اند. خیابانهای باریک پر پیچ و خم و شهرها و روستاهای آن مملو از کلیساهای رنسانس و کاخهای باروک است. لقب "موزه در هوای آزاد" به حق برای جزایر مالت به کاربرده شده است چرا که اطراف شهر مملو از قدمیترین مجسمه های انسان است. درپی تحقیقات اخیر که بوسیله مجله اینترنشنال لیوینگ در میان 194 کشور جهان انجام گرفته کشور مالتا بعنوان یکی از بهترین کشورهای جهان در سال 2010 برای زندگی معرفی شده است.

در سال 1988 برنامه ای تحت عنوان اقامت دائم جهت تجار و افرادی که دارای توانائی مالی پرداخت مالیات را دارند در کشور مالتا برقرار گردید . مالتا یکی از اعضای کشورهای اروپا و شنگن میباشد که با داشتن اقامت این کشور میتوانید آزادانه به کشورهای عضو شنگن مسافرت نمائید.

متقاضی میتواند برای خود و همسر و فرزندان زیر 21 سال و برای پدر و مادر و پدربزرگ و مادر بزرگ خود که از لحاظ مالی در زیر مجموعه خود و به عنوان دیگر تحت تکفل خود بوده نیز اقامت نماید.

دارنده اقامت دائم مالتا تنها باید سالیانه مبلغ 4192 یورو بعنوان مالیات به دولت مالتا پرداخت نماید.

اصلیت مالتا: فینیقیه

زبان: ایتالیائی و عربی- زبان انگلیسی را تکلم می کنند.

کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه است. این کشور از مجمع‌الجزایر کوچکی تشکیل شده که نقش استراتژیک مهمی در طول تاریخ داشته است و مکان مبارزه و برهم کنش بین اروپای در حال شکل‌گیری و فرهنگ و تمدن قدیمیتر آفریقا و خاورمیانه بوده‌است.تاریخ مالتا

در حدود 800 سال پیش از میلاد مسیح گروهی از مردمان فنیقی که سامی‌تبار بودند، از سرزمین مادری خود در شرق دریای مدیترانه به جزایر مالتاکوچیدند. فنیقی‌ها بازرگانان و دریانوردانی حرفه‌ای بودند و جزایر مالتابرایشان اهمیت بسیاری داشت چرا که در شبکهٔ بازرگانی آن‌ها و در میان فنیقیه، سیسیل و کارتاژ (مهاجرنشین فینیقی‌ در شمال آفریقا) قرار گرفته بود. در سال 480 پیش از میلاد، مالتابه بخشی از قلمرو کارتاژ تبدیل شد و تا سال 218 پیش از میلاد از آن کارتاژ بود.

در سال 60 میلادی پولس مبلغ مسیحیت به مالتا سفر کرد. در مدت سه ماه اقامت او در این سرزمین، مردم مالتابه مسیحیت گرویدند. مردم مالتایکی از کهن‌ترین ملت‌های مسیحی جهان به شمار می‌آیند.

در میانهٔ سده‌های چهارم و نهم میلادی ، مالتا بخشی از امپرا توری بیزانس بود.

تا سدهٔ شانزدهم میلادی، جزایر مالتازیر نظر گروهی از فئودال‌ها (که کنت نشین مالتانامیده می‌شدند) اداره می‌شد. در سال 1530 میلادی، چارلز پنجم، فرمانروای امپرا توری مقدس روم در مرکز اروپا، جزایر مالتارا به فرقه‌ای مسیحی بخشید که خود را شوالیه‌های سنت جان می‌نامیدند.سیاست مالتا

حکومت مالتا جمهوری و دارای یک مجلس قانونگذاری است که 65 نماینده دارد . رئیس‌جمهور آن، ادوارد فِنِچ آدامی است. مالتاعضو اتحادیهٔ اروپا و نیز از اعضای اتحادیه کشورهای همسود می‌باشد.

جغرافیا مالتا

به خاطر آب و هوای آفتابی بینظیر، سواحل فراخ، شب زنده داری های با شکوه و 7000 سال تاریخی شگفت انگیز، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن در این سرزمین وجود دارد.

کشور مالتادربرگیرنده سه جزیره مسکونی به نام‌های مالتا(Malta)، گُزو (Gozo)، و کومینو (Comino) و سه جزیره نامسکون کومینوتو (Cominotto) و فیلفلا (Filfla) و سنت پاول (St. Paul) است و در مرکز دریای مدیترانه قرار دارد. این جزایر روی‌هم‌رفته 316 کیلومتر مربع پهناوری دارند و در 93 کیلومتری جنوب جزیره سیسیل (ایتالیا) ، 290 کیلومتری شرق تونس و 290 کیلومتری شمال لیبی قرار گرفته‌اند. بلندای این جزایر کم است و بلندترین نقطه آن که در کرانه‌های جنوب غربی جزیره اصلی مالتاقرار گرفته ، تازوتا (Ta'Zuta) نامیده می‌شود و 253 متر از سطح دریا ارتفاع دارد . بلندترین نقطه جزیره گزو تا دبیگی (Ta'Dbiegi) است و بلندای آن از سطح دریا، 190 متر می‌باشد.مالتا بزرگترین جزیره و مرکز اجرایی، تجاری و فرهنگی این مجمع الجزایر به حساب می آید. ماهیگیری، توریسم، صنایع دستی . کشاورزی از شناسه های آن است. جزیره کومینو کاملا خالی از سکنه است.

مالتا بزرگترین جزیره و مرکز اجرایی، تجاری و فرهنگی این مجمع الجزایر به حساب می آید. گزو دومین جزیره بزرگ منطقه و روستایی تر از مالتا است. ماهیگیری، توریسم، صنایع دستی و کشاورزی از شناسه های آن است. جزیره کومینو کاملا خالی از سکنه است.اقلیم و آب و هوا مالتا

خاک جزایر مالتامعمولاً سنگلاخی و کم‌درخت است و در آن گیاه و سبزه کم می‌روید، اما خاک برخی از دره‌ها حاصلخیز است. تنها استثناء قابل توجه، جنگلهای بوسکت (Buskett) در کرانه‌های جنوبی هستند که در دره‌ای پرآب و در میان شمار زیادی تخته سنگ‌ قرار گرفته‌اند. در این جنگلها درختهای صنوبر و پرتقال می‌روید. آب و هوای مالتامدیترانه‌ای است ، مالتا زمستانهای معتدل و بارانی و تابستانهای گرم و خشک دارد.

مردم مالتا

بیشینهٔ مردم مالتااز نژاد مالتی، از تبار سامی (آمیزه‌ای از فنیقی‌ها و کارتاژی‌ها)هستند و با اعراب خویشاوندی نزدیک دارند. اقلیت‌هایی از ایتالیایی‌ها، سیسیلی‌ها و اعراب نیز در این کشور زندگی می‌کنند.

زبان مالتا

دو زبان مالتی و انگلیسی زبانهای رسمی کشور هستند. زبان مالتی از خانواده زبان‌های آفریقایی-آسیایی و از شاخه زبان‌های سامی است و با زبان عربی خویشاوندی دارد، هرچند که وام‌واژه‌های بسیاری از گویش‌های ایتالیایی به ویژه سیسیلی (و به تازگی از انگلیسی) وارد این زبان شده‌اند. زبان مالتی با نویسه‌های لاتین نوشته می‌شود.

دین مالتا

98٪ مردم مالتاپیرو آئین کاتولیک رم هستند.شرایط مالتا:

دلائل افزایش درخواست اقامت دائم در مالتا:
 1. آب و هوای مدیترانه ای در محیطی دوستانه و انگلیسی زبان
 2. زندگی با استاندارد بالا با آب و هوای مدیترانه ای
 3. رفت و آمد آزادانه به مالتا
 4. حرکت آزادانه به تمام اروپا
 5. بدون محدودیت زمانی برای اقامت در مالتا (فقط یک روز باید در مالتا باشید)
 6. آزادی در باز گرداندن سرمایه و در آمد
 7. یکی از کم مالیات ترین مناطق اروپا
 8. بدون مالیات بر ثروت و درآمد در خارج از مالتا
 9. پائین بودن مالیات کسب و پیشه
 10. دسترسی آسان توسط دریا و فرودگاه بین المللی مالتا
 11. یکی از مرکز امن بانکداری اروپا با حضور بانک های بین المللی
در پی تحقیقات اخیر که بوسیله مجله اینترنشنال لیوینگ در میان 194 کشور جهان انجام گرفته کشور مالتا بعنوان یکی از بهترین کشورهای جهان در سال 2010 برای زندگی معرفی شده است.

در سال 1988 برنامه ای تحت عنوان اقامت دائم جهت تجار و افرادی که دارای توانایی مالی پرداخت مالیات را دارند در کشور مالتا برقرار گردید.  مالتا یکی از اعضای کشورهای اروپا و شنگن می باشد که با داشتن اقامت این کشور می توانید  آزادانه به کشورهای عضو شنگن مسافرت نمائید.

متقاضی می تواند برای خود و همسر  و فرزندان زیر 21 سال و برای پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ و مادربزرگ خود که از لحاظ مالی در زیر مجموعه خود و به عنوان دیگر تحت تکفل خود بوده نیز اقامت نماید.

دارنده اقامت دائم مالتا تنها باید سالیانه مبلغ 4192 یورو به عنوان مالیات به دولت مالتا پرداخت نماید.

جاذبه های گردشگری در تور مالتا

مالتا دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی به ویژه در سواحل و کرانه‌هاست و امروزه مهمانخانه‌های مجهزی در همهٔ جزایر مالتا ساخته شده‌اند. بسیاری از مردم مالتابه مسافرتهای خارجی می‌روند، هرچند که مالتابیشتر واردکنندهٔ صنعت جهانگردی است. نسبت جهانگردان مالتی به جهانگردان خارجی که به این کشور سفر می‌کنند، در حال کاهش است. ایرانیانی که قصد سفر به مالتارا داشته باشند به علت عدم وجود سفارت مالتادر تهران، باید از طریق سفارت اتریش در تهران اقدام به اخذ روادید بنمایند.

HAGAR QIM AND MNAJDRA

HAGAR QIM AND MNAJDRA در تور مالتا

مجموعه مقبره های Mnajdra and Qim Hagar در سواحل جنوبی مالتا یافت شد و بر روی یک صخره قرار گرفته که مشرف به جزیره ی کوچک Filfla می باشد.این مقبره های به 3600-3200 قبل از میلاد مسیح بر می گردد.مجموعه ی Qim Hagar از اتاق های بیضی شکل که به همدیگیر وصل هستند ایجاد شده.با فاصله ای حدود 700 متر، مجموعه ی Mnajdra قرار دارد که مرتب تر از مجموعه ی Qim Hagar می باشد.کلیسای جامع JOHN SAINT در تور مالتا

این کلیسا در شهر Valetta ،پایتخت مالتا واقع شده.نمای بیرونی کلیسا گول زننده است و بیشتر شبیه به قلعه می باشد ولی وقتی وارد آن می شوید معماری بی نظیر و آثار هنری ارزشمندی به چشم می خورد.این کلیسا در سال 1572 راه اندازی شد.AZURE WINDOW در تور مالتا

یک صخره آهکی دیدنی که سطح بالای آن کاملا مسطح است و گردشگران می توانند بر روی آن راه بروند.این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری جزیره Gozo است.صخره ی Window Azure مکانی ایده آل برای ماجراجویانیست که دوست دارند از بالای آن به داخل آب شیرجه بزنندMDINA در تور مالتا

شهری دیوارکشی شده و قابل سکونت که پیش بینی شده توسط فنیقی ها در حدود 700 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده باشد.تمام ساختمان های مجلل Mdina بازسازی شده و گردشگران روح دوباره ای در این شهر دمیده اند.در این شهر فقط 300 نفر زندگی می کنند.MARSAXLOKK در تور مالتا

روستای Marsaxlokk که بیشتر مردم آن به ماهیگری مشغول هستند، با اتوبوس حدود 30 دقیقه از پایتخت فاصله دارد.در داخل روستا پر از بازارچه های محلی است و پیاده روی در روستا بهترین راه برای دیدن فرهنگ این مردم می باشد.قایق های رنگ آمیزی شده و آرامش روستا، فضایی دل انگیز را به وجود آورده.

دیگر جاذبه های گردشگری در تور مالتا

خلیج Lagoon Blue، Golden و Mellieha ،منطقه ی تاریخی Hypogeum و دژ تاریخی Citadella The از دیگر جاذبه های گردشگری جزایر مالتا به حساب می آید که در سفر به این سرزمین حتما از آنها بازدید کنید.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «تور مالتا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?