کد مطلب:  6387 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آشنایی با کشور مالزی

آشنایی با کشور مالزی

 مالزی یکی از مدرن ‌ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است و تنوع فرهنگی زیادی دارد. پایتخت آن نیز کوالالامپور...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مالزی
مالزی

 مالزی یکی از مدرن ‌ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است و تنوع فرهنگی زیادی دارد. پایتخت آن نیز کوالالامپور است.شهر زیبای کوالالامپور در ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است. این شهر تلفیقی از فرهنگ و سنت قدیمی و بافت مدرن شهری است و بیش از 40 خط هوایی و همچنین بندری نیز به نام Klong در فاصله 41 کیلومتر مرکز شهر دارد. این شهر، سرویس حمل و نقل داخل و بیرون شهری خوبی دارد و می توان از انواع وسایل نقلیه همچون مترو، اتوبوس، قطار یا تاکسی استفاده کرد.این جاذبه گردشگری آسیایی در فاصله 35 کیلومتری از دریا قرار دارد و فرهنگ آن ترکیبی از سه فرهنگ اصلی مالایی، چینی و هندی است. در کوالالامپور، در کنار ساختمان هایی با قدمت صدساله می توانید آسمان خراش های مدرن را نیز ببینید. به همین دلیل، گردشگرانی که به این شهر مسافرت می کنند، مایلند دوباره به آن سفر کنند.آب و هوای کوالالامپور گرمسیری است. هوای گرم این شهر با باران های سنگین همراه است و دمای هوا گاهی به بیش از 35 درجه می رسد.
 کوالالامپور یکی از دیدنی ترین شهرهای دنیا به شمار می رود. با مسافرت به کوالالامپور می توان از هر ساعت اقامت خود در آن شهر زیبا لذت برد. محله چینی ها، روستای فرانسوی، پارک دریاچه، موزه ملی، برج های دوقلوی پتروناس و … همه جاذبه های بسیار زیبای این شهر هستند.

مالزی
مالزی

موقعیت جغرافیایی

 مالزی تقریبا در قلب ناحیه شرق آسیا قرار دارد. و از دو بخش مالزی شرقی و غربی تشکیل شده است.ناحیه غربی شامل 11 استان بوده و پایتخت(کوالا لامپور) نیز در این ناحیه قرار دارد. ناحیه شرقی شامل 2 استان بوده و بصورت جزیره می باشد. بخش غربی از شمال با تایلند و از جنوب با سنگاپور مرز مشترک دارد و چهار پنجم ساکنان این کشور را در خود جای داده است.و مساحت کلی آن 328550 کیلومتر مربع میباشد.

 

آب و هوا

آب و هوای گرم نواحی استوائی با دمای حدود 21 تا 32 درجه سانتیگراد و شدیدا تحت تاثیر بادهای موسمی شمال شرقی و جنوب غربی .
بین ماههای می تا سپتامبر فصل خشک نامیده می شود. سواحل شرقی بخش غربی و بخش شرقی مالزی دارای فصول بارندگی بین نوامبر تا فوریه هستند. اختلاف دما بین ماههای خشک و پر باران بین 2 تا 4 درجه سانتیگراد است.

مالزی
مالزی

 

جمعیت

این کشور بالغ بر 27 میلیون نفر جمعیت دارد که از قومیت های مختلف تشکیل شده است.
60% از نژاد مالائی. 30% چینی . 8% هندی و مابقی از نژادهای دیگر می باشند. تعدد نژادها و فرهنگ ها در مالزی به یکی از جاذبه های این کشور تبدیل شده است.

زبان

زبان رسمی این کشور مالائی می باشد اما زبان انگلیسی به صورت گسترده در محاورات استفاده میگردد. سایر زبانها مانند مانداریان - تامیل و پنجابی نیز متداول می باشد.

مالزی
مالزی

 

مذهب

مذهب رسمی این کشور اسلام می باشد. با وجود این افراد با ادیان مختلف از آزادی کامل برخوردار هستند و وفور معابد مذهبی گوناگون خود بیانگر این واقعیت می باشد. اسلام در مالزی بیشترین پیروان را داشته و تقریباً به دور از تفکرات افراط جویانه می باشد.

 

اقتصاد

با وجود اینکه مالزی بزرگترین تولید کننده کائوچو. روغن پالم . الوار و قلع دنیا می باشد اما صنایع تولیدی و خدماتی مثل صنعت توریسم به اقتصاد مالزی کمک فراوانی می کنند. صادرات محصولات الکترونیکی یکی از بزرگترین حامیان اقتصادی و از عوامل رشد و توسعه مالزی می باشد.

مالزی جزو محدود کشورهای آسیائی می باشد که دارای صنعت ماشین سازی داخلی می باشد. ثبات اقتصادی و سیاسی مالزی باعث علاقه مند شدن سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در این کشور شده است
مهمترین شرکای تجاری مالزی عبارتند از: ژاپن – آمریکا – سنگاپور - انگلستان و آلمان.

مالزی
مالزی

واحد پول

واحد پول مالزی رینگیت مالزی Malaysia Ringgit می باشد که به 100 واحد کوچکتر تقسیم شده است.

RM 1 = sen 100

سکه های متداول در معاملات:

1 sen, 5 sen, 10 sen, 20 sen, 50 sen and 100 sen= RM 1

اسکناسهای متداول در معاملات:

RM1, RM5, RM10, RM20, RM50 and RM100

نسبت برابری RM با دلار آمریکا * US$ 1= RM 3.2

این نسبت برابری در زمان انتشار صحیح می باشد و امکان تغییر وجود دارد.

هزینه زندگی در مالزی

این مبلغ با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت می باشد اما بین 1500 تا 2000 رینگیت مالزی برای هر نفر قابل براورد می باشد .

مالزی
مالزی

ساعت

 ساعت رسمی مالزی 8 ساعت جلوتر از زمان مبداء گرینویچ است که در مقایسه با ایران در شش ماه اول سال شمسی زمان در مالزی 3.5 ساعت جلوتر از ایران بوده و در شش ماه دوم سال (بخاطر تغییر ساعت رسمی در ایران) این اختلاف 4.5 ساعت می باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با کشور مالزی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با کشور مالزی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید