کد مطلب:  10326 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رقابت ˝ماه عسل˝، ˝پایتخت 4˝ و مسابقات والیبال با طعم مذاکرات سیاسی در وین

رقابت ˝ماه عسل˝، ˝پایتخت 4˝ و مسابقات والیبال با طعم مذاکرات سیاسی در وین

1394/04/04امروز هفتمین روز از ماه مبارک رمضان است. شاید فکر نمی‌کردیم که ورزش و مجموعه‌های تلویزیونی در رقابت...
زمان مطالعه: 3 دقیقه


mahe-asalpaytkht-4-volleyball-championship(1)
mahe-asalpaytkht-4-volleyball-championship(1)

1394/04/04

امروز هفتمین روز از ماه مبارک رمضان است. شاید فکر نمی‌کردیم که ورزش و مجموعه‌های تلویزیونی در رقابت با یکدیگر قرار بگیرند؛ خصوصاً بعد از سکوت چند ماه تلویزیون که با تغییر مدیریت جدید و برنامه‌های ضعیف همراه بود حالا شاهد ماراتونی هستیم که تصور آن کمی دور از ذهن است و آسمنونی در این بخش برای شما شرح میده.

حالا می‌شود در این شب‌های گرم ماه رمضان، زمان را با دیدن مجموعه "پایتخت"، "ماه عسل"، "دردسرهای عظیم"، مسابقات والیبال و "خندوانه" گذراند، در این لابه‌لای برنامه‌ها، گاهی هم نظری به اخبار داشت و از نشست و مذاکرات وین هم باخبر شد.

صداوسیما هرچند در این چند ماه بی حاشیه، بی‌سروصدا مسیر یک‌خطی را در پیش گرفته بود، اما الآن وضعیت برنامه‌های تلویزیونی به لحاظ افزایش بیننده‌ها نسبت به گذشته، بهتر شده است. نگاهی به برنامه‌های این چندروزه تلویزیون، نشان از تنوع خاصی دارد که اگر این برنامه‌ها در طول سال ادامه‌دار بود، قطعاً کسی به سراغ شبکه‌هایی خارج از تلویزیون صداوسیمای ایران نمی‌رفت.

برنامه‌ای که همچنان گریه درمی‌آورد

حالا چند روز از پخش سری جدید برنامه "ماه عسل" می‌گذرد. برنامه‌ای که احسان علیخانی تمام تلاش خود را می‌کند تا مهمانانی را به برنامه دعوت کند که علاوه بر خاص بودن، برای بیننده هم جذابیت داشته باشد. گاهی این جذابیت‌ها موجب می‌شود تا اشک بیننده تلویزیون در یک ساعت مانده به لحظه اذان مغرب و افطار جاری شود و گاهی هم شوخی‌ها و تیکه‌پرانی‌های مجری فضای برنامه را تغییر می‌دهد تا همچنان مخاطبان خود را از دست ندهد.

بدین ترتیب خیلی‌ها نسبت به غم‌انگیز بودن این برنامه، در سال‌های گذشته واکنش نشان دادند که امسال و در طول هر شب برنامه، علیخانی سعی می‌کند تا فضای غم‌آلود برنامه‌اش را کنترل کند.

mahe-asalpaytkht-4-volleyball-championship(2)
mahe-asalpaytkht-4-volleyball-championship(2)

"پایتخت 4 " در لب مرز اعتراضات

کارگردانی مجموعه "پایتخت 4" را سیروس مقدم بر عهده دارد. این مجموعه از ابتدای ماه مبارک رمضان روی آنتن رفته است. هنوز هم این تصور وجود دارد که اصولاً مجموعه‌ای که قرار است بیننده خوبی داشته باشد و مردم طرفدار آن هستند، با حواشی روبرو ‌شود. معلوم هم نیست این دوستان از کجا هستند و با چه انگیزه‌ای درصدد کوبیدن یک برنامه موفق قدم برمی‌دارند. گویی برنامه‌های موفق در تلویزیون بعد از مدتی باید بایکوت و محدود شوند و این همان مشکلی است که تجربه آن را در پخش دیگر مجموعه‌های تلویزیونی داشته‌ایم.

اما این مجموعه به‌اندازه کافی لحن طنزآمیز و به‌روزی دارد. این روزها از گوشه و کنار می‌شنویم که انتقادهای مختلفی درباره سقوط هواپیما مالزی، یا بحث انتخابات شورای شهر شنیده می‌شود، اما وقتی حاج منصور ارضی در یکی از برنامه‌های خود به این سریال اعتراض کرد، معلوم شد که این سریال هم وارد حاشیه شده است.

در قسمتی از این مجموعه نشان داده شده که نقی در غسالخانه به دلیل ضربه‌هایی که برای شستن جنازه وارد می‌شود، اعتراض می‌کند. همین مسئله باعث شد تا گروهی بگویند "پایتخت 4" دین اسلام مورد تمسخر قرار است. بااین‌حال بحث و تکه کلام‌های دیگری هم برای ایجاد شبهه و به هم ریختن ذهن عده‌ای کافی است تا این سریال پربیننده و جذاب هم به حاشیه نزدیک شود.

mahe-asalpaytkht-4-volleyball-championship(3)
mahe-asalpaytkht-4-volleyball-championship(3)

خوشی‌های شبانه مردم از برد تیم والیبال

اما با شروع ماه مبارک رمضان مسابقات والیبال هم آغاز شد که در دو برد پشت سرهم شادی‌های مردم پنهان نماند و خیابان‌ها از ازدحام خوشحالی مردم پر شد. بازی‌های تیم والیبال در این شب‌ها هم تبدیل به اتفاق خوشایند ماه رمضان امسال شده است.

"خندوانه" نفس پایانی برنامه‌ها در طول یک شب

"خندوانه" ازجمله مجموعه‌هایی است که شروع سری دوم آن از ابتدای اردیبهشت‌ماه آغاز شد و پیش از ماه رمضان، خبر از برنامه‌ای متنوع‌تر برای این برنامه را به بینندگان خود داد. "خندوانه" که تماشاگران آن در این چند شب تغییر کرد و بیشتر کودکان و بچه‌ها به این برنامه آمده بودند، باز هم فضای شادی را برای برنامه خود مهیا کرد.

هنوزم جناب خان یکی از شخصیت‌های عروسکی جذاب این برنامه است. اگرچه دعوت از مهمانان برنامه تا حدی این شایعه را درست کرده بود که "خندوانه" به‌سوی سیاسی بودن حرکت می‌کند، اما رامبد جوان مجری "خندوانه" بارها گفته بود که این تصور اشتباهی است که خیلی‌ها از این برنامه دارند. هنوز هم جوان به دنبال دعوت از مهمانانی است که حضور و تصور چهره آن‌ها در این برنامه تعجب‌برانگیز است.

mahe-asalpaytkht-4-volleyball-championship
mahe-asalpaytkht-4-volleyball-championship

ادامه مذاکرات هسته‌ای، پشت پرده برنامه‌های ماه رمضان

حالا که برنامه‌های تلویزیونی به شکل روزمره ادامه دارد، مذاکرات هسته‌ای اگرچه مهم‌ترین اتفاق سیاسی به شمار می‌رود اما در پس مجموعه‌ها و برنامه‌های تلویزیون پنهان مانده است. پوشش اخبار مذاکرات هسته‌ای در بسیاری از رسانه‌ها دیده می‌شود اما صداوسیما کمتر در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌کند. درحالی‌که در سایت‌های مجازی می‌خوانیم که این مذاکرات به روزهای تصمیمی گیری نهایی نزدیک می‌شود و شاید مهم‌ترین اتفاقات در همین چند روز آینده برای شرایط اقتصادی و سیاسی ایران پیش بیاید.

: برای دریافت مشاوره درباره رقابت ˝ماه عسل˝، ˝پایتخت 4˝ و مسابقات والیبال با طعم مذاکرات سیاسی در وین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رقابت ˝ماه عسل˝، ˝پایتخت 4˝ و مسابقات والیبال با طعم مذاکرات سیاسی در وین» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید