زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرز تهیه یاکیتوری

طرز تهیه یاکیتوری

یاکیتوری از غذاهای ژاپنی است که با مذاق مردم ایران سازگاری دارد. طرز تهیه یاکیتوری ساده است. در یاکی‌توری از مرغ یا گوشت استفاده می‌کنند.

یاکی‌توری (Yakitori) یک غذای خوشمزه ژاپنی است. یاکی به معنای کباب کردن و توری به معنای پرنده است. در یاکی‌توری مرغ یا گوشت به اندازه یک لقمه بریده می‌شود و تعدادی از این قطعات مرغ در داخل سیخ کوچکی از چوب خیزران فرو برده می‌شود. سپس بر روی زغال یا گاز کباب می‌شود. در ادامه این پست آشپزی آسمونی، طرز تهیه یاکیتوری را ببینید.

مواد لازم برای تهیه یاکیتوری

سس سویا ۲ ق غ
شکر ریز ۱ ق غ
زنجبیل تازه ۱ ق چ
فیله گوشت ۸۰۰ گرم
پیاز ۳ عدد
سس مایونز نصف فنجان
سس خردل ۱ ق چ

 

طرز تهیه یاکیتوری؛ غذای ژاپنی باب میل ایرانی ها
یاکیتوری غذای ژاپنی

طرز تهیه یاکیتوری

ابتدا در کاسه متوسطی سس سویا، شکر و زنجبیل را بریزید و هم بزنید تا شکر حل شود. گوشت (یا مرغ) را اضافه کنید و مخلوط کنید تا خوب گوشت به آن آغشته شود. روی آن را با پلاستیک بپوشانید و بگذارید ۳ ساعت در یخچال بماند.

بعد از ۳ ساعت گوشت را از سس جدا کنید و با پیازها به سیخ بکشید. گریل اجاق یا باربکیو را داغ کنید. سیخ ها را روی آن گذاشته و گوشت ها را ۸ دقیقه و یا بیشتر کباب کنید. از قبل هم مایونز و سس خردل را در کاسه کوچکی مخلوط کرده و با سیخ‌های کباب سرو کنید. (روی سیخ کباب هم پیازچه خرد شده و کمی کنجد بریزید)

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «طرز تهیه یاکیتوری» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.