زمان مطالعه: 1 دقیقه
آشنایی با موتور سیکلت

آشنایی با موتور سیکلت

موتورسیکلت وسیله نقلیه دو چرخ یا سه چرخی است که توسط نیروی یک پیشرانه انجین  بنزینی یا انواع دیگرسوخت ها و انرژی ها به حرکت درمی آید.

موتور سیکلت چیست؟

موتورسیکلت (Motorcycle) وسیله نقلیه دو چرخ یا سه چرخی است که توسط نیروی یک پیشرانه انجین  بنزینی، دیزلی، برقی، هیدروژنی یا انواع دیگرسوخت ها و انرژی ها به حرکت درمی آید.با آسمونی همراه باشید.

اولین موتور سیکلت در جهان

اولین موتورسیکلت‌های تجاری در جهان توسط برادران هیلدبراند و ولف مولر در سال 1894 ساخته شد. این موتورسیکلت دارای موتور با گنجایش 1489 سی سی بود که می توانست با سرعت 45 کیلومتر در ساعت حرکت کند. در گلگیر عقب این موتورها، آب برای خنک‌کردن ذخیره می‌شد. مزیت این موتور نسبت به موتورسیکلت‌های قبل از آن، قابلیت ترمزکردن بود اما ترمز نه به شکل امروزی آن! راننده باید اهرمی فولادی را با پای خود به زمین فشار می‌داد تا موتورسیکلت متوقف شود.

اجزای اصلی موتور سیکلت

1- موتور
2- سیلندر(تا 12 سیلندر مانند کاوازاکی زد 2300 سی سی)
3- سر سیلندر
4- اگزوز
5- صفحه کلاچ
6- لاستیک
7-  زین
8- باک بنزین
9- رادیاتور اب یا روغن
10- شاسی

انواع موتورسیکلت

1- ریس (مسابقه ای)
2- استریت (خیابانی)
3- مسافرتی ، تراول (Touring)
4- اسکوتر
5- موتورهای تفریحی(Cruiser) مانند هارلی دیویدسون
6- موتورهای چهارچرخ (ATV)
7- آفرود 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آشنایی با موتور سیکلت» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.