زمان مطالعه: 1 دقیقه
جت شخصی

جت شخصی

جت شخصی یا جت تجاری برای پروازهای فوری و بدون اتلاف وقت توسط مدیران تجاری، ورزشکاران، هنرمندان، سیاستمداران و سلبریتی‌ها استفاده می‌شود و فروش هواپیما و جت شخصی در ایران هم فراهم می‌باشد.

جت شخصی (Private Jets) یا جت تجاری (Business Jets) برای جابجایی و انتقال افراد کم طراحی و ساخته شده است. از هواپیماهای شخصی معمولا گروه‌های کوچک تجاری، ورزشی و .. برای پرواز به موقع و امن استفاده می‌کنند. در ادامه با آسمونی باشید تا درباره جت شخصی اطلاعات بیشتری به دست آورید و هم‌چنین نحوه خرید جت شخصی در ایران را هم مطلع شوید.

جت شخصی

جت شخصی چیست؟

جت شخصی سبک یا هواپیمای شخصی برای جابجایی گروه‌های کوچک که معمولا مدیران تجاری، مقامات دولتی و سیاسی، افراد ورزشی و سلبریتی‌ها از آن استفاده می‌کنند، طراحی شده است. نمای داخل کابین یک جت تجاری را برای مشتریان بسیار لوکس و با امکانات رفاهی لاکچری می‌سازند تا سفری راحت تا مقصد داشته باشند.

نمایی از جت شخصی

مزیت استفاده از جت شخصی

  • صرفه جویی در زمان و برنامه‌ریزی دقیق برای رسیدن به مقصد
  • امکان سفر به هر جایی که امکان فرود فراهم باشد
  • در صورت کار فوری می‌توان مسیر خود را تغییر داد
جت شخصی در ایران

خرید جت شخصی در ایران

در ایران هم امکان خرید جت شخصی فراهم است. برای خرید هواپیمای شخصی باید از شرکت‌هایی هواپیمای شخصی را بخرید که توسط دولت به ثبت رسیده و معتبر باشند. قیمت جت شخصی در ایران بین ۵ تا ۷.۵میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. خریداران جت شخصی در ایران ابتدا باید جت شخصی خود را در سازمان هواپیمایی کشوری ثبت و مجوز‌هایی مانند لایسنس پرواز با هواپیمای شخصی و صلاحیت پرواز را کسب نمایند. صدور مجوز اولیه حدود ۶ ماه زمان می‌برد و برای هر بار پرواز با جت شخصی به اخذ مجوز نیاز دارد. در ضمن محل نگهداری هواپیمای شخصی هم در فرودگاه می‌باشد.

تصویر جت شخصی

هواپیمای تجاری
کابین جت تجاری
جت تجاری بر فراز آسمان
business jet

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «جت شخصی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.