زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته جهانی واکسیناسیون

هفته جهانی واکسیناسیون

از ۲۴ تا ۳۰ آوریل ماه به نام هفته جهانی واکسیناسیون نامگذاری شده است که هدف از آن برجسته کردن اقدامات جمعی مورد نیاز و ترویج استفاده از واکسن ها برای محافظت از افراد در هر سنی در برابر بیماری ها می باشد.

واکسیناسیون می تواند از 25 عامل یا بیماری عفونی مختلف، از دوران نوزادی تا پیری، از جمله دیفتری، سرخک، سیاه سرفه، فلج اطفال، کزاز و کووید-19 محافظت کند. سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که ایمن سازی فعال در حال حاضر از 2 تا 3 میلیون مرگ در سال جلوگیری می کند. با این حال، 22.6 میلیون نوزاد در سرتاسر جهان هنوز واکسن‌های اساسی را دریافت نمی کنند، عمدتاً در کشورهای در حال توسعه.

نرخ های پوشش ناکافی واکسیناسیون اغلب ناشی از منابع محدود، اولویت های بهداشتی رقابتی، مدیریت ضعیف سیستم های بهداشتی و نظارت ناکافی است. هدف هفته جهانی ایمن سازی افزایش آگاهی عمومی در مورد اینکه چگونه ایمن سازی زندگی را نجات می دهد و حمایت از مردم در همه جا برای دریافت واکسن های مورد نیاز در برابر بیماری های کشنده برای خود و فرزندانشان است.

هفته جهانی واکسیناسیون برخاسته از تلاش هایی است که در کشورها و مناطق مختلف برای یک هفته یادبود آگاهی از ایمن سازی انجام می شود. هفته جهانی واکسیناسیون یکی از یازده کمپین رسمی است که WHO به همراه روز جهانی بهداشت، روز جهانی اهدای خون، روز جهانی بدون دخانیات، روز جهانی سل، روز جهانی مالاریا، روز جهانی ایمنی بیمار، روز جهانی هپاتیت، آگاهی جهانی ضد میکروبی هفته، روز جهانی بیماری شاگاس و روز جهانی ایدز هفته جهانی ایمن سازی یک کمپین جهانی بهداشت عمومی برای افزایش آگاهی و افزایش نرخ ایمن سازی در برابر بیماری های قابل پیشگیری با واکسن در سراسر جهان است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «هفته جهانی واکسیناسیون» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره هفته جهانی واکسیناسیون فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.