زمان مطالعه: 1 دقیقه
جام جهانی 2030؛ جامی با شش میزبان

جام جهانی 2030؛ جامی با شش میزبان

سه کشور اسپانیا، مراکش و پرتغال به طور مشترک مسابقات  جام جهانی 2030 را برگزار خواهند کرد. اما همه چیز به این سادگی ها نیست!

با برگزاری رقابتهای 2030 در اسپانیا، مراکش و پرتغال، برای نخستین بار دو قاره به طور مشترک میزبان جام جهانی فوتبال خواهند بود. اما صدمین سالگرد شکل گیری جام جهانی فرصتی ایده آل به فیفا داده تا به درآمدزایی های خود بیندیشد و آن را عملی کند.

فیفا اعلام کرده که علاوه بر سه میزبان اصلی جام جهانی 2030، سه کشور آرژانتین، پاراگوئه و اروگوئه هر کدام یکی از سه دیدار افتتاحیه را به خاطر بزرگداشت ۱۰۰ سالگی جام جهانی ، میزبانی خواهند کرد و باقی تورنمنت در سه کشور میزبان اصلی یعنی اسپانیا، مراکش و پرتغال برگزار خواهد شد. همچنین استادیوم سانتیاگو برنابئو میزبان فینال جام جهانی 2030 که در 6 کشور برگزار می شود، خواهد بود. اما راستی دلیل واقعی این سیستم عجیب در چیست؟

Henley

پاسخ را باید در سیستم چرخشی اعطای میزبانی به قاره ها جستجو کرد. در دو دهه اخیر میزبانان جام جهانی قاره های زیر بوده اند:

2002: کره و ژاپن( آسیا)

2006: آلمان( اروپا)

2010: آفریقای جنوبی( آفریقا)

2014: برزیل( آمریکای جنوبی)

2018: روسیه( اروپا)

2022: قطر( آسیا)

2026: آمریکا، مکزیک، کانادا( آمریکای شمالی و مرکزی)

به این ترتیب جام جهانی 2030 حتما باید در آفریقا برگزار می شد و میزبانی مشترک مراکش با دو کشور اروپایی، سیستم چرخشی را در ظاهر به شکلی دقیق پیش می برد. اما با اعطای میزبانی به سه کشور از آمریکای جنوبی، عملا این منطقه نیز میزبانی خود را انجام داده و رقابتهای سال 2034 مجددا به قاره آسیا می رسد و کشور عربستان. سعودی ها که سرمایه گذاری کلانی در زمینه های ورزشی و غیرورزشی کرده اند، به هر شکل ممکن میزبانی رقابتهای 2034 را می خواستند و فیفا نیز فرمولی عجیب استفاده کرد که سعودی ها به آنچه می خواهند برسند! 

نقشه زیر فاصله سه کشور آمریکای جنوبی را از سه میزبان اصلی جام جهانی 2030 نشان می دهد. این فاصله برای انجام یک بازی کُشنده نیست؟

 

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «جام جهانی 2030؛ جامی با شش میزبان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره جام جهانی 2030؛ جامی با شش میزبان فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.