4 نظر
مطالعه: 1 دقیقه
اگر تلفن همراه خیس شد یا در آب افتاد چه کار کنیم؟!

اگر تلفن همراه خیس شد یا در آب افتاد چه کار کنیم؟!

از قدیم الایام که تلفن همراه وارد ایران شد همواره یک مسئله ذهن دارندگان آنها را درگیر خودش کرده بود.

گوشی همراه شما هم در آب افتاده است؟!

از قدیم که تلفن همراه وارد ایران شد همواره یک مسئله ذهن دارندگان آنها را درگیر خودش کرده بود. فکر کنم در بقیه جهان هم این ترس وجود داشته باشد که اگر گوشی‌ مان خیس شد چه کار باید بکنیم. قبل از هر چیز بگذارید بگوییم که نجات یافتن گوشی‌ای که در آب افتاده، کاملا شانسی است. معلوم نیست که دستگاه‌تان دوباره به کار بیافتد. ممکن است حتی صدماتی ببیند که دیگر قابل درست شدن نباشد. با این حال، با چند روشی که در ادامه می‌گوییم، شاید گوشی‌تان از چنین مخمصه‌ای جان سالم بدر برد. با آسمونی همراه باشید.

اقدامات مهم بعد از خیس شدن تلفن همراه

  1. سریع گوشی را از آب در بیاورید، خاموش‌اش کنید و نگذارید دیگر روشن شود.
  2. باتری گوشی را خارج کنید.
  3. سیم کارت را هم در بیاورید.
  4. از سشوار استفاده نکنید.
  5. قسمت‌های بیرون را با حوله خشک کنید.
  6. بگذارید گوشی خشک شود.

 ابزار مفید برای خشک کردن گوشی تلفن همراه

1- برنج نپخته

شما می‌توانید با یک کاسه برنج خام و قرار دادن گوشی در میان آنها نجات پیدا کنید.

2-  جاروبرقی

با 20 دقیقه جارو کردن قسمتهای خیس شده می‌توان رطوبت قسمتهای داخلی گوشی را کاملا از بین برد و بعد از 30 دقیقه بدون هیچ مشکلی دوباره از گوشی استفاده کرد.

3- آب خالص

نمک حالت خورندگی بالایی برای قطعات الکترونیکی دارد. اول از همه اگر خیلی خیس شده و دیگر یک ذره خیس شدن بیشتر برایش فرقی نمی‌کند آن را داخل آب تمیز بیاندازید و کمی حرکت بدهید که نمک خارج شود.

4- یخچال

AdvancedTelecom می‌گوید استفاده از یخچال یک راه عالی نجات گوشی خیس شده است.

5- نصب برنامه clear wave

اپلیکیشن clear wave را نصب کنید و اجرا کنید، این برنامه صداهایی پخش میکند که باعث خارج شدن آب از اسپیکرهای گوشی خواهد شد.

مرحله آخر
تمام کارهایی که می‌توانستید را انجام داده‌اید. زمان‌اش رسیده که گوشی را دوباره سرهم و آن را روشن کنید. اگر کار کرد، به شما تبریک می‌گوییم. با این حال، منتظر دیدن رفتارهای عجیب و غریب و کار نکردن قسمت‌های مختلف گوشی‌تان باشید. احتمالا آن‌ها را طی چند روز آینده به تدریج کشف می‌کنید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «اگر تلفن همراه خیس شد یا در آب افتاد چه کار کنیم؟!» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.