درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
واسیلی گوجا و دومین حضور در تراکتور

واسیلی گوجا و دومین حضور در تراکتور

اولین مربی خارجی تراکتورسازی از رومانی راهی تبریز شد و به سرعت به اسطوره باشگاه مبدل گردید.

واسیلی گوجا در 19 اکتبر سال 1954 در براسوو رومانی متولد شد و پس از آن که از 1986 به مدت چهار سال در تیم جوانان  تراکتورول براسوو مربیگری کرد و در دوران مدیریت کریم پاداش راهی تراکتورسازی تبریز شده، اولین مربی خارجی تاریخ تراکتور لقب گرفت. وی طی 6 سال به تاثیرگذارترین چهره فوتبال تبریز بدل شد و تراکتور را به جمع چهار تیم برتر فوتبال ایران وارد کرد. گوجا بود که مردانی چون کریم باقری، ، علیرضا نیک مهر، علی باغمیشه، ناصر فرشباف، حسین حسندخت، علی اکبر ذوالمجیدیان و.. را به فوتبال ایران معرفی کرد. تصویر گوجا را در کنار حسین کریمی پیشکسوت فوتبال تبریز مشاهده می کنید.

واسیلی گوجا و ماجرای حضور او در تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز

بعدها واسیلی یک بار دیگر به فوتبال تبریز و باشگاه تراکتور بازگشت. این اتفاق در سال 2003 رخ داد. اما فوتبال ایران تغییرات فراوانی کرده بود و مرد رومانیایی دیگر موفق نبود. تراکتورسازی اوایل  دهه 80 یکی از تیم های لیگ یک فوتبال کشور بود. تراکتور در فصل 81-80 با سقوط از رقابت های لیگ برتر راهی لیگ یک شد. در حالی که در آن زمان کسی فکر نمی کرد که تراکتوری ها نزدیک به یک دهه از سطح اول فوتبال ایران دور باشند. تصویر زیر مربوط به سال‌1382 است. واسیلی گوجا مربی بزرگ تراکتور در ابتدای دهه 70، پس از یک دهه به این تیم بازگشته تا باز هم در تراکتور معجزه کند. نفرات تراکتور را در لیگ آزادگان مشاهده می کنید.

ایستاده از‌ راست:‌رافائل،‌ شهریار داستان،‌‌ حسین‌خطیبی،‌ واسیلی گوجا،‌عابدین یزدانی،‌‌عادل باباپور

 نشسته ‌از راست:‌ ویتالی،‌‌ دین محمدی،‌‌‌ یحیی نژاد،‌ پورحسن،‌‌ نظرمحمدی

هرچند که دومین حضور واسیلی گوجا در تراکتورسازی هرگز با موفقیت همراه نشد.دست تقدیر یک دهه بعد یک مربی خارجی دیگر را باز هم به شخصیتی محبوب در تراکتور بدل کرد. تونی اولیویرا از سوی دیگر اروپا می آمد اما با هیبتی مشابه واسیلی و شخصیت کاریزماتیک به سرعت در تراکتور محبوب شد و اولین جام تاریخ باشگاه را برای این تیم به ارمغان آورد.

 

 

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «واسیلی گوجا و دومین حضور در تراکتور» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره واسیلی گوجا و دومین حضور در تراکتور فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.