زمان مطالعه: 4 دقیقه
والورده ، نیم نگاهی به عملکرد سرمربی بارسلونا ؛ ترس یا تاکتیک ؟

والورده ، نیم نگاهی به عملکرد سرمربی بارسلونا ؛ ترس یا تاکتیک ؟

آیا زمان تعویض والورده ، سرمربی بارسلونا ، هم فرا رسیده است ؟ به گزارش ورزشی آسمونی ، بعد از باخت سنگین و...
آیا زمان تعویض والورده ، سرمربی بارسلونا ، هم فرا رسیده است ؟

والورده ، نیم نگاهی به عملکرد سرمربی بارسلونا ؛ ترس یا تاکتیک ؟
والورده ، نیم نگاهی به عملکرد سرمربی بارسلونا ؛ ترس یا تاکتیک ؟


به گزارش ورزشی آسمونی ، بعد از باخت سنگین و خداحافظی ناباورانه تیم بارسلونا از لیگ قهرمانان اروپا ، تنها یک نام بین تمامی هواداران بارسلونا به عنوان مقصر اصلی از دهان آنها خارج می شد .

ارنستو والورده ، سرمربی تیم بارسلونا که سابقا سرمربی گری تیم اتلتیک بیلبائو را بر عهده داشت بعد از بازی و در صحبت هایی که با رسانه ها داشت هرگونه بهانه را الکی خواند و از شکست تیمش در برابر لیورپول اظهار عذر خواهی کرد و در مورد آینده کاریش در بارسلونا اعلام بی اطلاعی کرد .

بد نیست با هم نیم نگاهی به دوران سرمربی گری این سرمربی بر روی نیمکت بارسلونا داشته باشیم .

ارنستو والورده 55 ساله سرمربی قبلی تیم اتلتیکو بیلبائو در سال 2017 جانشین لوییس انریکه در باشگاه بارسلونا شد و به عنوان سرمربی این تیم به همگان معرفی شد تا همانند موفقیت های خوبی که در اتلتیک بیلبائو کسب کرد و تیم را به بهترین شکل ممکن هدایت کرده بود ، در بارسا نیز به موفقیت های خود ادامه دهد .

با حضور والورده بر روی نیمکت بارسا و در همان ابتدایی ترین رقابت این تیم با سرمربی جدیدش ، تیم بارسلونا در رفت و برگشت مقابل تیم رئال مادرید در سوپر کاپ اسپانیا با نتایج 3 بر 1 و 2 بر صفر ، شکست سختی را متحمل شد تا اولین جام از دستان والورده پر بکشد . از همان ابتدای سرمربی گری این سرمربی ، کمی فاز دفاعی بارسلونا بیش از پیش شده بود و این نشان از تاکتیک های دفاعی این سرمربی داشت که البته بعضا ناکارامد بود .

valverde-needs-to-be-replaced
valverde-needs-to-be-replaced


آسمونی ، در ادامه فصلی بسیار ساده و دلنشین برای تیم بارسلونا در لیگ رقم خورد که کمی هواداران را به وجد آورد . حمله تیم بارسلونا در فصل 2017 - 2018 به رکورد بی نظیر آرسن ونگر در عدم باخت در طول یک فصل در لیگ ، می توانست والورده را در بارسلونا جاودانه کند که این جاودانگی در واپسین مسابقات بارسلونا در لیگ از بین رفت و با متحمل شدن بارسلونا به شکست ، همچنان رکورد ونگر دست نیافتنی ماند .

در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا نیز که نیازی به خاطر نشان کردن نیست ! تیم والورده همانند تیم لوییس انریکه از صعود به مرحله یک چهارم نهایی باز هم جا ماند ! سیستم دفاعی تیم بارسلونا با تفکرات والورده اصلا خوانا نبود . تیم بارسلونا از ابتدای تاسیسش هم تیمی دفاعی نبوده است که حال بخواهد باشد ! با وجود سرمربی های بی نظیری مانند یوهان کرویف و گواردیولا بر روی نیمکت تیم بارسلونا و اجرای یک تیکی تاکای بی نقص و اصرار بر حفظ توپ ، تیم بارسلونا به هیچ وجه عادت به از دست دادن توپ نداشته است !

حال با حضور والورده و تفکرات اتلتیک بیلبائویی اش ، تیم بارسلونا در حال زجر کشیدن است . این سرمربی بعد از باخت بسیار بد در برابر تیم آ اس رم در دور بازگشت یک هشتم نهایی و حذف شدن و عدم صعود به دور بعد ، به نظر می رسید که از دفاعی بازی کردن تیمش درس گرفته است تا نوبت به فصل 2018 - 2019 رسید !

به مراتب یکی از بد ترین فصل های بارسلونا را در سال 2018 - 2019 شاهد بودیم ! شاید بگویید این تیم تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد و حتی لیگ را نیز برده و اصلی ترین مدعی کوپا دل ری است . بله اما کی بارسلونا چنین نبوده است ؟!

والورده ، نیم نگاهی به عملکرد سرمربی بارسلونا ؛ ترس یا تاکتیک ؟
والورده ، نیم نگاهی به عملکرد سرمربی بارسلونا ؛ ترس یا تاکتیک ؟


افت شدید تیم رئال مادرید ، مانند سرپوشی ، باخت های پی در پی تیم بارسلونا در ابتدای فصل را از دید همگان پنهان کرده است . در صورتی که رئال مادرید همان کهکشانی سابق بود مطمئنا والورده در اواسط فصل از سرمربی گری بارسلونا اخراج می شد . تیم بارسلونا در این فصل با افت بسیار شدید تاکتیکی روبرو شد . تمامی بار ها بر روی دوش لیونل مسی سنگینی می کرد . اکثرا نبود مسی در یک بازی مساوی با نتیجه نگرفتن این تیم می بود .

حضور مسی به عنوان تعویضی و تغییر نتیجه مسابقه از باخت به برد ، نماد کامل تیم یک نفره را برای همگان به نمایش در می آورد . لیونل مسی مانند پاشنه آشیل تیم بارسلونا می ماند . حضور او باعث برد تیم و در صورت نبود او بارسلونا به یکی از ضعیف ترین تیم های لیگ تبدیل می شد .

البته تنها سرمربی در این امر دخیل نبود . لوییس سوارز افت بسیار شدیدی در طول فصل داشت ، گل های مسلمی که وارد دروازه نشدند و از آن جالب تر اصرار والورده به حضور سوارز در زمین !

برگردیم به همان لیگ قهرمانان ! این والورده مشخصا جزو شاگردان ضعیف کلاس مربی گری می باشد ! تمامی اتفاقات رخ داده را می توان در یک ضرب المثل خلاصه کرد : آدم عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود ! میشود ؟!

بله می شود ! اگر والورده باشید می شود ! در کجای دنیا دیده شده که یک تیم در یک بازی رفت و برگشتی ، در خانه خودش بدون متحمل شدن گلی ، بازی را سه بر صفر پیروز شود و در بازی برگشت تنها به دفاع کردن بپردازد ؟

بله تیم بارسلونا حملاتی داشت ولی آیا در این حملات برنامه ای مشاهده می شد ؟ لیونل مسی هرکاری که از دستانش بر می آمد انجام داد ، پاس هایی عالی ، خلق موقعیت و اذیت کردن دفاع لیورپول ، در بازی رفت آیا غیر از این بود آقای والورده ؟

valverde-needs-to-be-replaced
valverde-needs-to-be-replaced


حتی اگر تمامی بازیکنان در مود اصلی خود باشند ، اما سرمربی تاکتیک اشتباهی را برگزیند همه چیز تمام است . تیم بارسلونا به هیچ وجه یک تیم دفاعی نبوده است و نخواهد بود . آسمونی ، مالکیت اصلی ترین رکن این باشگاه است . جزو گوشت و پوست و خون این باشگاه است . مگر میشود دوران کرویف و گواردیولا را با دوران والورده مقایسه کرد ؟! خنده دار است !

به نظر می رسد تاریخ مصرف ارنستو والورده در بارسلونا گذشته است . با آن همه ستاره در تیم ، این گونه نتیجه گرفتن ، آن دفاع بسیار اشتباه روی گل چهارم لیورپول را میتوان اشتباه فردی در نظر گرفت اما نمی شود تیم را تنها بر پایه مسی بنا کرد که در صورت پرس شدید او ، تیم فلج شود .

بارسلونا با عنوان فرا تر از یک باشگاه معروف است ، اما چیزی که امسال دیده شد حتی این باشگاه در صورت نبود فرازمینی اش در حد یک باشگاه نیز عمل نخواهد کرد .

 

اختصاصی آسمونی
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «والورده ، نیم نگاهی به عملکرد سرمربی بارسلونا ؛ ترس یا تاکتیک ؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.