زمان مطالعه: 3 دقیقه
گروه پرطرفدار tvxq کره جنوبی + بیوگرافی و تصاویر

گروه پرطرفدار tvxq کره جنوبی + بیوگرافی و تصاویر

گروه tvxq یکی از موفق‌ ترین هنرمندان آسیایی هم‌ نسل خود به حساب می‌آید
یکی از گروه های معروف کره جنوبی گروه tvxq است.

در ادامه با آسمونی باشید.

معرفی گروه TVXQ

tvxq
tvxq

گروه تی وی ایکس کیو در سال 2003، زیر نظر اس‌ام اینترتینمنت و به‌عنوان گروهی 5 نفره، متشکّل از یونو یونهو، مکس چانگمین، هیرو جه‌جونگ، میکی یوچون و شیا جونسو، آغاز به‌کار کرد و بلافاصله پس از انتشار نخستین تک‌آهنگ خود، «آغوش»، درسال 2004، درمیان عموم شناخته شد، این تک‌آهنگ در رتبهٔ چهارّم جدول ام‌آی‌ای‌کی جای گرفت.

دو آلبوم اول گروه، «مثلّث» در سال 2004 و «طلوع خورشید» در سال 2005، هر دو جزو پرفروش‌ترین آلبوم‌ها بودند و موجب شهرت گروه در خارج از کره شدند. تی‌وی‌ایکس‌کیو در سال 2006، زیرنظر اوکس و با آلبوم «قلب، ذهن و روح» وارد صنعت ژاپن شد و با موفّقیّت محدودی مواجه گردید.

گروه پرطرفدار tvxq کره جنوبی + بیوگرافی و تصاویر
گروه پرطرفدار tvxq کره جنوبی + بیوگرافی و تصاویر

تی‌وی‌ایکس‌کیو در اواخر دههٔ 2000 و پس از انتشار آلبوم‌های پرفروش ««اُ»-جونگ.بان.هاپ» در سال 2006 و «میروتیک» در سال 2008، به معتبرترین گروه در صنعت موسیقی کره تبدیل شد و به شهرت جهانی دست یافت، هر دوی این آلبوم‌ها عنوان «بهترین آلبوم سال» را در جشنوارۀ جوایز گلدن دیسک از آنِ خود کرد. آلبوم اخیر شامل ترانهٔ «میروتیک» بود که منتقدین بین‌المللی، آن را به‌عنوان رکن اصلی کی-پاپ معرّفی کرده‌اند. گروه به‌دنبال انتشار چهار تک‌آهنگ شماره یک و سپس آلبوم «کد مخفی» در سال 2009، به‌طور گسترده‌ای توجّه عموم را در ژاپن برانگیخت. باوجود موفّقیّت‌های تجاری روزافزون، سه عضو گروه، جه‌جونگ، یوچون و جونسو، به‌دنبال اختلافات داخلی و درگیری حقوقی با ناشر مربوطه، گروه را ترک کردند. پیش از خروج این سه عضو، آخرین آلبوم پنج‌نفرهٔ ژاپنی با عنوان «بهترین منتخب 2010» منتشر گردید و برای نخستین بار گروه را در رأس جدول آلبوم‌های اوریکن قرار داد. این آلبوم شامل تک‌آهنگ معروف «دنیا را قسمت کن / ماییم!» بود.

tvxq-group
tvxq-group

پس از وقفهٔ یک ساله در فعّالیّت‌ها، تی‌وی‌ایکس‌کیو با دو عضو باقی‌ماندهٔ خود، یونهو و چانگمین، بازگشت. پنجمین آلبوم گروه با عنوان «سرت رو پایین نگه دار» در سال 2011 منتشر و بلافاصله پس از انتشار، صدرنشین بیشتر چارت‌های معتبر آسیایی شد. اوّلین دو آلبوم ژاپنی گروه دونفره، «نوا» و «زمان» به شهرت تی‌وی‌ایکس‌کیو در ژاپن، اعتبار بیشتری بخشید و تور کنسرت‌های این دو آلبوم، به پرجمعیّت‌ترین تورهای این کشور تبدیل شد. هشتمین آلبوم ژاپنی گروه، «همراه» در سال 2014 منتشر شد و گروه را به اوّلین و تنهاترین هنرمند خارجی تبدیل کرد که چهار آلبوم پیاپی شماره یک داشته‌است.

گروه پرطرفدار tvxq کره جنوبی + بیوگرافی و تصاویر
گروه پرطرفدار tvxq کره جنوبی + بیوگرافی و تصاویر

تی‌وی‌ایکس‌کیو با فروش بیش از 15 میلیون نسخه، پرفروش‌ترین هنرمند کره و یکی از پرفروش‌ترین گروه‌های پسرانهٔ آسیا محسوب می‌شود. این گروه، یکی از موفّق‌ترین هنرمندان آسیایی هم‌نسل خود به حساب می‌آید و به علّت موفّقیّت‌های بی‌شمار و سهم بزرگ خود در اشاعهٔ کی-پاپ، از آن با عناوین «پادشاه کی-پاپ» و «ستارهٔ آسیا» یاد می‌شود. برطبق جدول اوریکن، تک‌آهنگ‌های گروه در ژاپن، پرفروش‌ترین تک‌آهنگ‌های خارجی‌زبان تمام دوران‌ها بوده‌است و همچنین بیشترین تک‌آهنگ‌های خارجیِ درصدر جدول درطول تاریخ ژاپن، از آنِ تی‌وی‌ایکس‌کیو می‌باشد. «تور زمان»، یکی از پرجمعیّت‌ترین تور کنسرت‌های سال 2013 و تا به امروز پرجمعیّت‌ترین تور خارجی در ژاپن بوده‌است. این گروه اوّلین هنرمند خارجی‌زبانی بود که در استادیوم نیسان به اجرا پرداخت. بیلبورد از تی‌وی‌ایکس‌کیو با عنوان «اعتبار کی-پاپ» یاد کرده‌است.

tvxq-group
tvxq-group

جونگ یونهو و شیم چانگمین دو عضو گروه tvxq

tvxq-et-jyj-seront-ils-r-unis-au-m-me-v-nement
tvxq-et-jyj-seront-ils-r-unis-au-m-me-v-nement
???? (??) 2004. 2. 16.
???? (??) 2004. 2. 16.
m7rvbn
m7rvbn
TVXQ_wallpaper_by_DeanyaJunsu
TVXQ_wallpaper_by_DeanyaJunsu

نام کامل اعضای گروه از ابتدای تاسیس

U-know
U-know

 نام :U-Know

نام اصلی :Jung Yunho 정윤호

تاریخ تولد :February 6, 1986

محل تولد :Gwangju, South Korea

سبک خواندن :Pop, R&B

شغل : خواننده و رپر و مدل و رقاص و بازیگر

2012.08.31_jaejoong
2012.08.31_jaejoong

نام : hero

نام اصلی :Youngwoong Jaejoong - kim jae joong 김재중

تاریخ تولد :January 26, 1986

محل تولد :Gongju, Chungcheongnam-do, South Korea

سبک خواندن :Pop, R&B

شغل : خواننده و بازیگر و رقاص و مدل و اهنگساز

نام : MAX

نام اصلی : Shim Changmin 심창민

تاریخ تولد :February 18, 1988

محل تولد :Seoul, South Korea

سبک خواندن :Pop, R&B

سغل : خواننده و مدل و بازیگر و رقاص و اهنگساز

yoochun11
yoochun11

نام: micky

نام اصلی :Park Yoochun 박유천

تاریخ تولد :June 4, 1986

محل تولد : Seoul, South Korea

سبک خواندن :Pop, R&B

شغل : خواننده و بازیگر و مدل و رقاص و اهنگساز و رپر

شروع کار : ار سال 2003

js.jpg w=860
js.jpg w=860

نام : Xiah

نام اصلی :Kim Junsu 김준수

تاریخ تولد :December 15, 1986

محل تولد :Gyeonggi-do, South Korea

سبک خواندن : Pop, R&B

شغل : خواننده و مدل و بازیگر و آهنگساز و رقاص

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «گروه پرطرفدار tvxq کره جنوبی + بیوگرافی و تصاویر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.