زمان مطالعه: 2 دقیقه
نقد و معرفی سریال توریست

نقد و معرفی سریال توریست

سریال توریست محصول سال ۲۰۲۲ کشور انگلیس و آمریکا ست .

دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳
مرجان دلپسند

این مجموعه در ژانر درام و راز آلود و به کارگردانی "کریس سویینی و دنیل نتیم" می باشد.
شخصیک اول و اصلی این سریال"الیوت استنلی " یک مرد ایرلندی با بازی "جیمی دورنان"می باشد.
“توریست “با یک سکانس مهیج از تعقیب و گریز شروع می شود.
تعقیب و گریزی که در قسمت های بعدی سریال تکرار می شود و آدم‌هایی که او را تعقیب می کنند ؛مرتبا تغییر می کنند .
کامیونی که در تعقیب یک ماشین سواری است و قصد قتل راننده ماشین سواری را به هر نحو ممکن دارد. درسکانس های بعدی فیلم این شخصیت در بیمارستانی چشم باز می کند درحالی که توانایی یادآوری هیچ چیز و حتی حادثه تصادف را نیز ندارد. او حتی نام و نام خانوادگی خود و اینکه چرا به استرالیا آمده را نیز به یاد نمی آورد.
با ورود یک افسر پلیس آماتور با نام "هلن چمبرز" با بازی "دنیل مک دونالد" پای پلیس محلی هم برای شناسایی این شخصیت آغاز می شود.

سریال توریست
سریال توریست

هلن یک نیروی تازه کار پلیس می باشد که از بیماری چاقی رنج می برد و به همراه نامزدش در کلاس های آموزشی شناختی برای درمان بیماری اش (چاقی و اضافه وزن) شرکت می کند.کلاس هایی که قرار است با تغییر زاویه دید و سبک و رژیم غذایی گیاهخواری برای شرکت کنندگانش تاثیرات مثبتی در آنها ایجاد کند. اما در ادامه فیلم قهرمان داستان بعد از یافتن تکه ای کاغذ درجیب شلوارش حاوی قرار ملاقات با شخصی درکشور استرالیا مواجه می شود.
“الیوت “به واسطه هلن چمبرر ،افسر پلیس محلی، کافه محل قرار را پیدا می کند. اما قرار نیست که این ملاقات یک ملاقات معمولی باشد. ملاقاتی که همزمان با ورودش با زن جوانی به نام "لوسی میلر" روبرو می شود. اما این ملاقات چند دقیقه ای با یک انفجار تمام می شود و عده ای از جمله خدمه کافه نیز کشته می شوند. اتفاقی که پای پلیس جرایم سنگین و قتل را برای یافتن الیوت به ماجرا باز می کند.

سریال توریست
سریال توریست

شخصیت بعدی داستان نیز زن جوانی به نام "لوسی میلر"است که نخستین بار نامش را در برگه قرار ملاقاتی که در جیب شلوارش بوده می بینیم. اما در قسمت های دیگر سریال و همراهی او با الیوت استنلی می توان به گذشته و پیشینه این دو شخصیت با یکدیگر پی برد. دختری جوانی که الیوت شیفته و دلبسته او بوده و برای دیدن او به استرالیا آمده است.

سریال توریست
سریال توریست

شخصیتی که سرنخ های اولیه را به او برای اینکه چه کسی بوده و چرا به آنجا آمده به وی می دهد. الیوت در این سریال شخصیتی است که دشمنان زیادی دارد و افراد بسیاری به دنبال کشتن وی و از میان برداشتن او هستند. به عبارتی همه این دشمنی ها به کسب و کار مشکوکی برمی گردد که او قبل از تصادف درگیر آن بوده است .
هر قسمت این سریال یک راز جدید از الیوت استنلی را برای مخاطب آشکار می کند . شخصیت های دیگری که در قسمت‌های بعدی به سریال اضافه می شوند ؛ نیز ارتباط غیر مستقیم و تاثیر گذاری با شناخت این شخصیت برای مخاطب دارند. این سریال یک مسیر ثابت و بی حاشیه را طی نمی کند و از ایده اصلی فیلم (شناسایی شخصیت الیوت) دور نمی شود .
نکته جالب این سریال این است که الیوت پس از یافتن هر سر نخی که برای شناخت خودش به آنها دست می یابد ؛با اتفاقات و حوادثی مواجه می شود که اوضاع را برای او بدتر می کند . اما این اتفاقات و حوادث او را از رسیدن به هدفش باز نمی دارد و باز هم دست از تلاش بر نمی دارد. ادامه این سریال خاص را می‌توانید در شبکه نمایش خانگی فیلیمو تماشا کنید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نقد و معرفی سریال توریست» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.