زمان مطالعه: 2 دقیقه
ستاره های غایب جام جهانی 2018

ستاره های غایب جام جهانی 2018

رقابت‌های فوتبال جام جهانی 2018 در حالی سال آینده برگزار می‌‍شود که پس از برگزاری دیدارهای مقدماتی تعدادی از ستاره های سرشناس حضور در این تورنمنت را از دست داد

جام جهانی 2018

جام جهانی بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی است که هر 4 سال یک بار بهترین تیم‌ها و بهترین بازیکنان دنیا را گرد هم جمع می‌کند. اما بارها هم پیش آمده که بازیکنان بزرگ از حضور در این تورنمنت فوتبالی بازمانده‌اند. در بازی‌های انتخابی جام جهانی روسیه که قرار است تابستان آینده برگزار شود هم برخی از بازیکنان بزرگ از رسیدن به این تورنمنت بازماندند که در زیر اشاره‎ای به آن‌ها می‎کنیم.

بازیکنانی که در جام جهانی 2018 حضور ندارند

پیره امریک اوبامیانگ
ستاره گابنی بوروسیا دورتموند فاصله زیادی با کمک به کشورش برای رسیدن به جام جهانی آن هم برای اولین بار نداشت. اما بعد از رسیدن به دور سوم گابن افت کرد. اوبامیانگ در بازی‌های پایانی در گلزنی ناکام بود. البته که او 28 سال سن دارد و هنوز فرصت برایش باقیست.

گرت بیل
قهرمان ولزی در مسیر رسیدن به نیمه نهایی یورو 2016 موثر بود، اما از آن به بعد کمکی از دستش بر نیامد. البته او در بازی‌های انتخابی جام جهانی به خاطر مصدومیت بازی مقابل ایرلند را از دست داد و نتوانست تیم ملی کشورش را به سمت روسیه هدایت کند.

ادین ژکو
بلژیک توقف‌ناپذیر باعث شد در گروهشان یونان و بوسنی و هرزگووین برای رتبه دومی رقابت کنند.در نهایت هم یونان موفق شد راهی پلی‌آف شود. ادین ژکو، ستاره رم، در این بازی‌ها 5 گل زد، اما موفق نشد تیمش را راهی جام جهانی کند.

مارک همسیک
اسلواکی، تیم ملی همسیک، در بازی‌های انتخابی کار را با دو شکست و یک مساوی شروع کرد. اما با برد 3 بر صفر مقابل مالت این تیم در رتبه دوم قرار گرفت. اما در نهایت از رسیدن به جام جهانی بازماندند تا ستاره ناپولی هم بازی‌های روسیه را از دست بدهد.

ریاض محرز
ستاره الجزایری لستر شانسی برای بازی در روسیه ندارد. کشوری که در افریقای شمالی قرار دارد در گروهش دوران سختی داشت و در نهایت هم بعد از نیجریه، زامبیا و کامرون قرار گرفت و نتوانست راهی جام جهانی 2018 شود.

آرین روبن
بازیکنی که در فینال جام جهانی 2010 بازی کرده بود و در سال 2014 هم به نیمه نهایی رسیده بود، اعلام کرد از بازی‌های ملی بازنشسته شده است. وینگر بایرن مونیخ در دیدار تیمش مقابل سوئد که با برد 2 بر صفر هلند همراه بود هر دو گل را زد، اما برای راهیابی به جام جهانی کافی نبود.

الکسیس سانچس
بعد از رساندن شیلی به قهرمانی کوپا آمریکا در سال‌های 2015 و 2016 و البته زدن 7 گل در بازی‌های انتخابی این دوره الکسیس نمی‌تواند با شیلی در بازی‌های روسیه حاضر باشد. او حالا باید بازی‌ها را از خانه تماشا کند.

آرتورو ویدال
الکسیس تنها سوپراستار شیلی نبود که جام جهانی را از دست داد. ویدال، ستاره بایرن مونیخ، که در بازی‌های انتخابی جام جهانی برای تیم ملی کشورش 6 گل زده بود هم دیگر ستاره‌ای است که در این بازی‌ها حضور نخواهد داشت. این اولین بار بعد از سال 2006 است که شیلی نتوانسته به جام جهانی راه پیدا کند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «ستاره های غایب جام جهانی 2018» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.