زمان مطالعه: 1 دقیقه
نخستین یا اولین کتاب آسمانی

نخستین یا اولین کتاب آسمانی

نخستین صحیفه آسمانی در بیست و هفتم ماه مبارک رمضان بر حضرت آدم ابوالبشر نازل شد.

نخستین صحیفه آسمانی در بیست و هفتم ماه مبارک رمضان بر حضرت آدم ابوالبشر نازل شد. در این روز 10 صحیفه که نخستین مکتوبه آسمانی است بر حضرت آدم (ع) نازل شد. بر اساس تعدادی از روایات که شیعه و سنی از رسول خدا (ص) نقل کرده‌اند، خداوند در مجموع 104 کتاب بر پیامبران خویش نازل فرموده که 10 کتاب از آن‌ها، تنها بر حضرت آدم (ع) نازل شده است.

مجموع کتاب‌هایی که خداوند بر انبیای خود نازل کرده است 104 کتاب بود که طبق حدیثی 10 صحیفه بر حضرت آدم (ع)، 50 صحیفه بر حضرت شیث (ع)، 30 صحیفه بر حضرت ادریس (ع) و 10 صحیفه بر حضرت ابراهیم (ع) نازل شد و چهار مصحف دیگر، تورات، انجیل، زبور و قرآن است.

 

در روایتی که از سید بن طاووس در سعد السعود نقل شده، خدای تعالی کتابی به لغت سریانی بر حضرت آدم نازل کرد که در 21 ورق بود و آن نخستین کتاب نازل شده از سوی خداوند بر کره زمین بود.

 

طبری، ابن اثیر و مسعودی در کتاب‌های خود ذکر کرده‌اند که خداوند 21 صحیفه بر آدم نازل فرمود و ابوذر روایت کرده که رسول خدا فرمود: «آدم از کسانی بود که خداوند حکم حرمت مردار، خون و گوشت خوک را با حروف معجم در 21 ورق بر وی نازل فرمود».

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نخستین یا اولین کتاب آسمانی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.