زمان مطالعه: 3 دقیقه
سریع ترین گل های تاریخ فوتبال

سریع ترین گل های تاریخ فوتبال

هیساتو ساتو بازیکن تیم سانفرس هیروشیما در سال 2006 و در دیدار این تیم مقابل سرزو اوزاکا در ثانیه هشتم دروازه حریف را باز کرد تا سریع ترین گل تاریخ لیگ ژاپن را به نام خود ثبت کند.

سریع ترین گل های تاریخ فوتبال
سریع ترین گل های تاریخ فوتبال
سریع ترین گل های تاریخ فوتبال

اختصاصی آسمونی / مهدی زارعی

گلزنی ریشتر پس از 27 ثانیه! در دیدار تیمهای فوتبال آگزبورگ و بایرن مونیخ یکی از گلهای سریع تاریخ بوندس لیگا به ثمر رسید. این گل به دنبال پرتاب اوت اشتفان لیش اشتاینر و پاس رانی خدیرا به مارکو ریشتر و ضربه این بازیکن به ثمر رسید. تمام این اتفاقات تنها در طول 27 ثانیه پس از شروع بازی رخ داد تا یکی از سریع ترین گلهای تاریخ بوندس لیگا به ثمر برسد. هرچند فوتبال، کم از این گلها به خود ندیده است.

سریع ترین گل های تاریخ فوتبال
سریع ترین گل های تاریخ فوتبال

لورکوزن- دورتموند: ثانیه 9 مسابقه تنها 9 ضربه پس از شروع اولین دیدار دو تیم لورکوزن و دوتموند در رقابت های فصل 15-2014 بوندس لیگا کافی بود تا توپ وارد دروازه دورتموند میزبان شود. به این ترتیب بل عربی در ثانیه نهم بازی به گل رسید. به این ترتیب نام بازیکن 24 ساله آلمانی لورکوزن در تاریخ ثبت شد. بازیکنی که فرزند پدری غنایی و مادری مراکشی است.   7 ثانیه:  گل های زودهنگام لیگ آمریکا و چین در سال 2013 و در دیار دو تیم هیوستون دینامو  و نیویورک ردبولز، تیم کیهیل تنها 7 ثانیه پس از شروع بازی دروازه هیوستون را باز کرد و زمینه ساز برد(3-0) تیم خود شد. در لیگ چین نیز سریع ترین گل در ثانیه هفتم مسابقه به ثمر رسید و در سال 2012 جی ژیانگ در مسابقه جیانگسو ساینتی و گئانگژو اورگرانده موفق به گلزنی شد.

the-fastest-goals-in-football-history
the-fastest-goals-in-football-history

  زمان 69/3 برای ثبت گل در گینس در سال 1996 دیمین موری در لیگ استرالیا و مسابقه تیم های آدلاید سیتی و سیدنی یونایتد به ثمر رساند، نزدیک به یک دهه به عنوان سریع ترین گل تاریخ در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده بود. تا این که در سال 2004 این رکورد شکسته شد.   گلزنی پس از 8/2 ثانیه! در دیدار دو تیم سن نگرو و سوریانو، ریکاردو اولیورا طی کمتر از 3 ثانیه از شروع مسابقه اقدام به گلزنی کرد. به این ترتیب گلی که او در ثانیه 8/2 مسابقه به ثمر رساند، نام دیمین موری را از کتاب گینس پاک کرد و نام اولیورا را در این کتاب ماندگار کرد.   گل 3 ثانیه ای در لیگ پرتغال در مسابقات دسته پنجم پرتغال و رقابت تیم الیویرا دو هاسپیتال مقابل آرگانیل، کارلوس آلمیدا تنها سه ثانیه پس از شروع بازی گلزنی کرد. این گل در اینترنت و سایت یوتیوب وجود دارد.   گل ثانیه هفتم در یونان در دیدار المپیاکوس و اوفی در سال 2013 که با برتری (5-1) المپیاکوس خاتمه یافت، لامپروپولوس بازیکن المپیا در ثانیه هفتم دروازه رقیب را باز کرد تا سریع ترین گل تاریخ لیگ یونان را به خود اختصاص دهد. سیدو کیتا نیز در مسابقه والنسیا و آلمریا در ثانیه هفتم گلزنی کرد و در دیداری که(2-2) خاتمه یافت، نام خود را ماندگار کرد.

سریع ترین گل های تاریخ فوتبال
سریع ترین گل های تاریخ فوتبال

8 ثانیه: سریع ترین گل لیگ ژاپن هیساتو ساتو بازیکن تیم سانفرس هیروشیما در سال 2006 و در دیدار این تیم مقابل سرزو اوزاکا در ثانیه هشتم دروازه حریف را باز کرد تا سریع ترین گل تاریخ لیگ ژاپن را به نام خود ثبت کند.   باز شدن دروازه انگلستان؛ 3/8 ثانیه بعد از آغاز بازی تیم انگلستان در آخرین دیدار خود در رقابت های انتخابی جام جهانی 1994 در حالی مقابل سن مارینو قرار گرفت که برای صعود به جام جهانی از طرفی باید منتظر شکست هلند مقابل لهستان می ماند و همچنین با اختلاف 7 گل سن مارینو را شکست می داد. اما کمتر از 9 ثانیه پس از شروع مسابقه داویده گوالتیاری بازیکن سن مارینو دروازه سه شیرها را باز کرد و گوشه ای از سیاهی های آن روز  را برای بازیکنان جزیره به تصویر کشید. این دیدار سرانجام (7-1) به سود انگلیس خاتمه یافت. هلند هم(3-1) لهستان را شکست داد و به این ترتیب انگلیس از رسیدن به جام جهانی آمریکا باز ماند.

the-fastest-goals-in-football-history
the-fastest-goals-in-football-history

گل ثانیه 9 پودولسکی در سال 2013 دو تیم آلمان و اکوادرو در دیداری دوستانه در کشور اکوادور به میدان رفتند. تنها 9 ثانیه از شروع مسابقه گذشته بود که لوکاس پودولسکی دروازه اکوادور را باز کرد. پودولسکی سریع ترین گل ملی آلمان را طی 114 سال اخیر به ثمر رساند  و با این گل در تاریخ فوتبال آلمان جاودانه شد. مسابقه دو تیم نیز با نتیجه(4-2) به سود آلمان خاتمه یافت.   8/10 ثانیه: سریع ترین گل تاریخ جام جهانی هاکان شوکور مهاجم شماره 9 ترکیه در جام جهانی 2002 تنها یک گل به ثمر رساند؛ اما این گل به یکی از مشهورترین گل های تاریخ جام جهانی مبدل شد و نام شوکور را برای همیشه در تاریخ ثبت کرد. مسابقه رده بندی جام جهانی توسط بازیکنان کره جنوبی آغاز شد و در شرایطی که ایلهان مانسیز و هاکان شوکور مدافعان کره ای را تحت پرس قرار داده بودند، یک اشتباه از سوی مدافعان کافی بود تا توپ به شوکور رسیده و او دروازه کره را باز کند. به این ترتیب ترکیه کمتر از 11 ثانیه پس از شریع بازی به گل رسید و سرانجام (3-2) پیروز شد.  

اختصاصی آسمونی / مهدی زارعی

: برای دریافت مشاوره درباره سریع ترین گل های تاریخ فوتبال فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «سریع ترین گل های تاریخ فوتبال» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.