زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازیهای مناسب کودکان سنین 2تا3 سال

بازیهای مناسب کودکان سنین 2تا3 سال

برای کودکان 2تا 3 سال بازیهایی که موجب رشد فکری واجتماعی بچه ها میشوند و موجب رشد استقلال و کشف محیط وافزایش عزت نفس میشوند را انجام دهید.

بنام یگانه عالم


بسیاری از مادرهای عزیز میپرسند که چه بازیهایی برای فرزندشان دراین گروه سنی مناسب است
بازیهایی که موجب رشد فکری واجتماعی بچه ها میشوند و موجب رشد استقلال و کشف محیط وافزایش عزت نفس میشوند را معرفی میکنیم:
رنگ شناسی :شما با در محیطی قرار بگیرید که رنگهایی که کودک میشناسد وجود داشته باشد بطور مثال با صدای بلند بگویید سبز و کودک در محیط بدنبال رنگ سبز باشد و بعد از پیداکردن رنگ او را تشویق کنید.
بازی دیگر اینست که شما با طناب راهی برای کودک درست کنید که کودک بدون اینکه پایش روی طناب برود با بادکنکی که به ان ضربه میزند از آن مسیر عبور کند.
این بازی عملکرد همزمان دست و پا و چشم کودک را تقویت میکند.
یخ شو آبشو بازی بسیار دوست داشتنی برای این گروه سنی است.کودک مشغول ادا بازی میشود و شما به او میگویید یخ شو و باید در همان حالت و بی حرکت بماند .
واکنش شناسی چهره.یعنی در کتاب داستان یا مجله از کودک خود بخواهید تا افراد ناراحت یا شاد یا متعجب و یا ترسیده را پیدا کند.
نقاشی کردن باکمک دست.از کودک بخواهید که با انگشتان دستش برای شما نقاشی بکشد و در انتها بگوید چه کشیده بعد به او چند نقاشی به کمک انگشتان دست یاد بدهید.
سایه بازی یک بازی مورد علاقه بچه هاست البته سایه هایی بسازید که کودک بتواند حدس بزند.
صدای هر حیوان چیست.از کودک بخواهید صدای مثلا گاو یا سگ ویا جوجه را برای شما بگوید.

موفق وپیروز باشید

(سارافلاحی-کارشناس ارشد روانشناسی)

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بازیهای مناسب کودکان سنین 2تا3 سال» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.