زمان مطالعه: 6 دقیقه
نگاهی به سینمای کره جنوبی؛ قسمت ششم

نگاهی به سینمای کره جنوبی؛ قسمت ششم

فیلم‌های کره‌ای طیف گسترده‌ای از ژانرها را در بر می‌گیرد.

پنجشنبه ٧ دى ماه ١٤٠٢
نگاهی به سینمای کره جنوبی: قسمت ششم
نویسنده: نجیبه نعمتی

ژانرهای کره ای

فیلم‌های کره‌ای طیف گسترده‌ای از ژانرها را در بر می‌گیرد.

اکشن

این ژانر بخاطر هیجان بالایی که دارد تعداد زیادی از مخاطبان را به خود جذب کرده است. به طوری که بیشتر کیدرامرها همچنان این ژانر را به ژانر درام و رمانتیک ترجیح می‌دهند. پیشرفت چشمگیر کره در این ژانر هم در تعداد این بینندگان بی تاثیر نیست. این ژانر در اغلب موارد با ژانر جنایی یکی می‌شود و بینندگان را در صندلی خود میخکوب می‌کند. شخصیت‌های اصلی در این سریال معمولا دشمنی قویتر از خود دارند که همین موضوع باعث می‌شود مخاطبان پس از پیروزی شخصیت اصلی از روند داستان راضی باشند. البته که گاها اینطور نیست و طرفداران ممکن است دچار سندرم نقش منفی شوند.

درام عاشقانه

وقتی صحبت از ژانر عاشقانه می‌شود معمولا مردم به یک پایان شاد و خوش فکر می‌کنند. اما غافلگیری مخصوص کیدراما برای مخاطبانش، پیچش درام‌های عاشقانه با ژانر کمدی، فانتزی، جنایی و یا اکشن است که باعث می‌شود در بیشتر مواقع داستان آنطور که بیننده انتظارش را دارد پیش نرود و به عمق داستان پیش رو کشیده شود.

تاریخی

سینمای کره جنوبی
سینمای کره جنوبی

ژانرهای تاریخی یکی از مهترین درام‌های کره‌ای را در برمی‌گیرند. این درام‌ها به زبان کره‌ای «ساگوک»گفته می‌شود. ساگوک به نمایشنامه‌ها، نمایش‌های سنتی، فیلم‌ها یا مجموعه‌های تلویزیونی تاریخی گفته می‌شود. در ادبیات انگلیسی زبان، ساگوک معمولاً به فیلم‌های تاریخی و مجموعه‌های تلویزیونی(کره جنوبی)اشاره می‌کند در کره شمالی، عموماً به درام‌های تاریخی کره جنوبی فیلم کلاسیک) گفته می‌شود.
اولین فیلم‌های کره جنوبی که در ایران به نمایش گذاشته شد “جومونگ” و سپس “جواهری در قصر” بود.
این دو سریال که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی‌به نمایش گذاشته شد يكي از دلايل کیدرامر شدن بسیاری از ایرانیان شد.
درام‌های تاریخی جزو خاص‌ترین سریال‌ها هستند چرا که علاوه بر درگیر کردن احساسات مخاطبان به آنان اطلاعاتی درباره تاریخ و فرهنگ کره نیز ارائه می‌دهند.
یکی از نکات برجسته در خصوص درام‌های تاریخی کره‌ای این است که در این درام‌ها اسطوره‌های و افسانه‌های جعلی و تخیلی زیاد دیده می‌شود؛ علاوه بر آن ادغام ژانری در آن استفاده می‌شود.

درام فانتزی

درام‌هایی با عناصری غیرواقعی و ماوراالطبیعه تشکیل دهنده ژانر فانتزی کیدراما هستند! خلق این شخصیت‌های فانتزی باعث می‌شود انتظاراتی که مخاطبان در ذهن خود دارند را به چشم دیده و از درام‌هایی با این ژانر بی نهایت استقبال کنند. یکی از دردسرهایی که کیدرامرهای پس از دیدن این درام‌ها درگیرش می‌شوند، علاقه به شخصیت‌هایی است که اصلا وجود خارجی ندارند! جالب است که بدانید برخی از اینداستان‌ها براساس افسانه‌های قدیمی‌کره جنوبی شخصیت‌پردازی و ساخته می‌شوند.
این درام‌ها بخش وسیعی از درام‌های کره‌ای را شامل می‌شوند.

درام وحشت و جنایی

سینمای کره جنوبی
سینمای کره جنوبی

در ژانر جنایی اخیرا به نقطه قوت سینمای کره تبدیل شده‌اند. فیلم های ترسناک کره‌ای خشن و سرگرم کننده هستند و کاملا در سطحی متفاوت قرار دارند. فیلمهای وحشتناک کره جنوبی کاملا از فیلم‌های جریان اصلی سینمای آمریکا متفاوت هستند. این فیلم‌ها معمولا از سکانس‌های دلهره‌آور لحظه‌ای استفاده نمی‌کنند و وارد عمیق‌ترین قسمت‌های ناخودآگاه ذهن افراد می‌شوند؛ جایی که تیره و تارترین افکار آدمی‌همانند قارچ‌هایی سمی‌رشد می‌کنند.
• سینمای کره و K-MOVIES بیشتر با این ژانر شناخته می‌شود. فیلم‌های کره‌ای به خصوص در خلق وحشت بسیار خلاقانه عمل کرده و هر بار که فیلمی‌در این ژانر توسط کره ساخته می‌شود درصدر قرار می‌گیرد و می‌توان به فیلم « قطار بوسان» « دو خواهر» و ...اشاره نمود.

کی دراما و منع پخش در کره شمالی

برخلاف همسایگی کره شمالی و کره جنوبی، باید بدانید که هیچ کدام از محتواهای کره جنوبی اجازه پخش در کره شمالی را ندارند! به طوریکه درصورت ذخیره، پخش و حتی تماشای این محتواها، مردم شمال مستحق مجازات هستند. طبق قانون تفکر ضد ارتجاعی، دولت کره شمالی اجازه دارد در صورت برخورد با هریک از این موارد شخص خاطی را محکوم به پرداخت جریمه نقدی، زندان تا 15 سال و یا اشد مجازات(اعدام) کند.

فرهنگ کره

K-dramas به بینندگان خود نگاهی اجمالی به زندگی در کره می‌دهد. علاوه بر کی پاپ، چیزهای جالب زیادی در مورد کره وجود دارد، مانند غذاهای کره ای، فرهنگ، مد و مکان هایی که می‌توانید از آنها دیدن کنید. همه اینها را می‌توان از طریق درام‌های K و فیلم‌های کره‌ای که می‌توانیم به‌صورت آنلاین مشاهده کنیم، در دسترس هستند

برخی از درام‌ها مانند Crash Landing on You حتی زندگی در شمال را از طریق خط داستانی خود نشان می‌دهند.درام‌های K قابل ارتباط هستند.

درام‌های کره‌ای صحنه‌های عاشقانه یا اکشن معمولی را به شما ارائه می‌دهند، اما آنها همچنین مسائلی را در جامعه کره‌ای و جهانی به نمایش می‌گذارند که برای بسیاری قابل ربط است. اینها شامل موضوعاتی در مورد سلامت روان، خودکشی، قلدری، نابرابری جنسیتی، فساد، و نژادپرستی است. ژانرهای خانوادگی و تاریخی نیز در درام‌های K رایج هستند.
نمایش های کره‌ای می‌توانند به شما در یادگیری زبان کره‌ای کمک کنند

مردم احتمالاً به دلایل مختلف با فرهنگ عامه در کره آشنا می‌شوند، اما در نهایت تمایل به یادگیری زبان کره‌ای دارند. تماشای نمایش‌های کره‌ای می‌تواند به تمرین و یادگیری لغات و مکالمات کره‌ای کمک کند.

مردم در مورد آن در شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌کنند

با داستان باکیفیت خوبی که K-dramas دارند، طبیعی است که مردم در مورد آنها صحبت کنند. این به ویژه از طریق رسانه‌های اجتماعی به راحتی انجام می‌شود. می‌توانید توصیه‌های درام خوبی از بینندگان ببینید، و برخی حتی نظرات خود را ارائه می‌کنند که باعث می‌شود دیگران بخواهند از قبل تماشا کنند.

درام‌های کره‌ای به راحتی پیدا می‌شوند

شروع تماشای K-drama دشوار نیست زیرا برای پخش در سایت های مختلف در سطح جهانی در دسترس است. در زیر برخی از برنامه‌ها و سایت‌های موجود در فهرست خود را مرور می‌کنیم.

بازاریابی و اسپانسرینگ

سینمای کره جنوبی
سینمای کره جنوبی

بازاریابی و اسپانسرینگ در درام‌های کره‌ای یکی از مواردی است که مورد توچه قرار می‌گیرد.
اسپانسرینگ یک پدیده جهانی است که به عنوان یک فعالیت تجاری تلقی می‌شود و در طول سالیان متمادی نیز داشته است در این قرن موج کره‌ای با ترویج فرهنگ خود که نمی‌توان پایانی برای آن در نظر گرفت، جهان را فرا گرفته است. در همین حال، بازاریابی همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و به یکی از سریع‌ترین شکل های در حال رشد بازاریابی در سراسر جهان تبدیل شده است. هر دو پدیده‌های جهانی هستند که پتانسیل تولید درآمد برای تجارت را دارند بازاریابی مالی ابزار مناسبی برای بازاریابی است زیرا دارای مزایا و ویژگی‌های زیادی برای ارائه است که به طور غیرمستقیم با استفاده از درام کره‌ای به عنوان یک رسانه، درآمد خوبی برای تجارت به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این، k-drama به دلیل افزایش محبوبیت موج کره، رسانه‌ای موثر در کسب و کار است.

این مسئله سبب ایجاد رقابت در بین شرکت‌های فیلمسازی شده است. بازاریابی مالی به عنوان یک پدیده پیچیده و ذاتاً رابطه‌ای است که توسط ذینفعان متعدد مشخص می‌شود (حامی، فعالیت حمایت شده، مخاطبان، رسانه‌ها، سرمایه گذاران دولتی و غیره). عمل در یک شبکه شامل اهداف متعدد (آگاهی، تصویر، فروش، به اشتراک گذاری و توسعه منابع) و همچنین مفاهیم متفاوت در مورد اینکه چه چیزی ارزش حمایت مالی را تشکیل می‌دهد.
حمایت مالی بستری انعطاف‌پذیر برای ارتباط و تعامل بین افراد متعدد فراهم می‌کند
بازاریابی طی سال ها به سرعت در حال رشد بوده است که نشان دهنده اهمیت آن پتانسیل بیشتری برای رشد بیشتر این صنعت در آینده وجود دارد.

دلایل رشد بازاریابی حمایتی

بازاریابی مالی به طور قابل توجهی رشد کرده و عوامل کمی‌در رشد آن نقش دارند.
برخی از ویژگی های اسپانسرینگ عبارتند از:

 • افزایش هزینه برای فضای تبلیغاتی محیطی
 • ناکارآمدی استفاده از تبلیغات محیطی به دلیل فناوری های دیجیتال
 • ممنوعیت تبلیغات در برخی صنایع (مانند الکل)
 • تعامل نزدیک بین شرکت ها و مصرف کنندگان
 • کمبود بودجه عمومی‌برای فعالیت های فرهنگی و ورزشی
 • رقابت بیشتر برای تأمین مالی عمومی

علاوه بر این، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که یکی از دلایل رشد بازاریابی اسپانسرینگ به این دلیل است قرار گرفتن مخاطبان در معرض بازاریابی غیر مستقیم بر افکار مصرف کنندگان تأثیر بیشتری می‌گذارد.
حمایت مالی چون می‌تواند مزایای مختلفی را ارائه دهد و همچنین رسانه خوبی است که عملکرد خوبی دارد بخشی از ارتباطات بازاریابی یکپارچه مزایای حمایت مالی که توسط IEG (2008) فهرست شده است عبارتند از:

 • تشویق به وفاداری محصول.
 • آگاهی و دیده شدن بیشتر.
 • ارتقاء تصویر برای تبلیغات؛
 • مسئولیت جامعه در قبال محصول.
 • افزایش فروش
 • مزایای محصولات را به نمایش گذاشته می‌شود.
 • سرگرم کردن مشتریان؛
 • انتشار اطلاعات؛
 • افزایش نیروهای انسانی
 • فرصت های خرده فروشی ( ایجاد نمایندگی و توزیع محصول
 • توانایی بیرون آوردن محصول از دست حریفان ایجاد فرصت به شرکت های کوچکتر
 • طرفداران و مخاطبان که به طور غیرمستقیم برای آنها تجربه ایجاد می‌کند و به ایجاد پیوند نیز کمک می‌کند.

سهم K-Drama در اقتصاد کره جنوبی

موج کره‌ای ‌توانسته است تأثیر بزرگی در درآمدزایی کشور کره داشته باشد. در حال حاضر 84 درصد از تولید ناخالص داخلی کره به صنایع فرهنگی مانند K-POP و K-DRAMA به دست آمده است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نگاهی به سینمای کره جنوبی؛ قسمت ششم» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.