زمان مطالعه: 1 دقیقه
زندگینامه شاهرخ

زندگینامه شاهرخ

شاهرخ خواننده پاپ و سنتی اهل تهران بود که ۱۲ آذر ماه ۱۴۰۲ در آمریکا درگذشت. از وی آهنگ‌های زیادی به یادگار مانده است.

شاهرخ (SHAHROKH) خواننده قدیمی پاپ پیش از انقلاب بود که در لس‌آنجلس آمریکا ساکن بود. شاهرخ ۱۲ آذر ماه ۱۴۰۲ در سن ۷۰ سالگی بر اثر بیماری سرطان درگذشت. در ادامه با آسمونی باشید و زندگینامه شاهرخ را ببینید.

نام و نام خانوادگی شاهرخ شاهید
تاریخ تولد  ۱۰ آذر ۱۳۳۲
تاریخ درگذشت ۱۲ آذر ۱۴۰۲
محل تولد تهران، ایران
ملیت ایرانی
حرفه خواننده و آهنگساز

 

خواننده شاهرخ

درباره شاهرخ

شاهرخ ۱۰ آذر ماه ۱۳۳۲ در تهران به دنیا آمد. شاهرخ در سن ۱۱ سالگی مادرش را و سه‌سال بعد هم پدرش را از دست داد و توسط خواهرش بزرگ شد. او در دبستان بامشاد و دبیرستان مروی تحصیل کرد و تحصیلات موسیقی خود را در تالار رودکی و تئاتر جامعه باربد گذرانید. شاهرخ در آمریکا ازدواج کرد و حاصل ازدواجش دختری به نام ملودی است.

عکس قدیمی شاهرخ

زندگی هنری شاهرخ

شاهرخ در دوران کودکی فعالیت هنری خود را شروع کرد و در کار موسیقی و خوانندگی موفق شد در دل مردم جای گیرد. شاهرخ در سن ۱۲ سالگی فعالیت هنری خود را در برنامه کودک رادیو ایران آغاز نمود. وی در همین سال‌ها و به تشویق پدرش برای فراگیری ردیف‌های موسیقی ایرانی در کلاس‌های اسماعیل مهرتاش به مدت ۱۰ سال شرکت کرد.

شاهرخ در سن ۱۴ سالگی ترانه دوستت دارم را خواند و مابین مردم معروف شد. شاهرخ سال ۱۹۷۵ جهت ادامه تحصیل موسیقی و فعالیت در ارکستر فلارمونیک لس آنجلس به آمریکا مهاجرت می‌کند. وی در آمریکا به کار خوانندگی و آهنگسازی خود ادامه داد.

آلبوم شاهرخ

آلبوم‌های شاهرخ

سال نام آلبوم
۱۳۸۵ ترانه باران ۱
۱۳۸۱ عریضه
۱۳۷۹ خونه
۱۳۷۷ کاکلی
۱۳۷۶ حکایت ۴
۱۳۷۵ لعبت
۱۳۷۳ آهو
۱۳۷۱ ماه شب چهارده
۱۳۷۱ شاه گل
۱۳۶۹ عروسک شکستنی
۱۳۶۶ عتیقه
۱۳۶۵ گروه عشاق ۲
۱۳۶۴ عروسی
۱۳۶۱ خداحافظ تهران
۱۳۵۹ هیچ‌کجا ایران نمیشه
۱۳۵۷ غریبه
۱۳۵۶ آلونک
۱۳۵۳ غروب
۱۳۵۲ کولی

 

شاهرخ خواننده پیش از انقلاب

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «زندگینامه شاهرخ» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.