زمان مطالعه: 6 دقیقه
پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است ؟

پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است ؟

هدیه گرفتن را دوست دارید؟ خب، این بخشی از طبیعت خانم‌هاست. تحقیقات علمی نشان داده كه خانم‌ها بیشتر از...

 

هدیه گرفتن را دوست دارید؟ خب، این بخشی از طبیعت خانم‌هاست. تحقیقات علمی نشان داده که خانم‌ها بیشتر از آقایان از هدیه گرفتن خوشحال می‌شوند و اگر هدیه یکسانی به هر دو جنس داده شود، زنان از دریافت آن بیشتر خوشحال می‌شوند.

شاید به همین دلیل است که خانم‌ها بیشتر از آقایان هدیه می‌گیرند اما معمولا یک سؤال در ذهن بسیاری از دختران و زنان وجود دارد و آن هم این است که پشت‌سر این هدیه که همکار، نامزد،‌خواستگار یا همسرشان به آنها داده است چه رمز و رازی وجود دارد. این مطلب آسمونی را بخوانید تا بتوانید از هر هدیه‌ای که می‌گیرید رمزگشایی کنید.

1- اگر همسرتان بلیت یک سفر دونفره برایتان خرید

این هدیه‌ای است که در نگاه اول می‌توان معناهای مختلفی برای آن پیدا کرد، بعضی خانم‌ها ممکن است فکر کنند «همسرم از این همه کار خسته است و می‌خواهد فرصتی برای استراحت پیدا کند و کمی بخوابد.» برخی دیگر هم ممکن است فکر کنند «همسر من به دنبال بازیافتن هیجان روزها و ماه‌های اول ازدواج است.»

اما می‌دانید اصلی‌ترین پیام چنین هدیه‌ای چیست؟

در واقع چنین هدیه‌ای به این معناست که همسرتان ازدواجش را دوست دارد و شما را عاشقانه می‌پرستد. این هدیه به آن معناست که همسرتان می‌خواهد تک‌تک لحظات یک یا چند روز را با شما و در کنار شما بگذراند و این به آن معناست که شما را واقعا دوست دارد.

اما خب، شاید تنها مشکل اینچنین هدیه‌ای این باشد که برنامه‌های شما را به هم می‌ریزد، زیرا شما برای رفتن به سفر برنامه‌ریزی نکرده‌اید. شاید بد نباشد که یک بار بدون بهانه با همسرتان صحبت کنید و به او بگویید که یکی از دوستان‌تان چنین هدیه‌ای را به صورت سورپرایز دریافت کرده که چون برنامه کاری‌اش را هماهنگ نکرده بود نتوانسته است به آن سفر برود و...

2- اگر نامزد یا همسرتان به شما یک کارت هدیه به عنوان هدیه داد

می‌دانید که یک ضرب‌المثل معروف در این زمینه وجود دارد؛

«برای هدیه دادن فکر لازم است، نه پول». برای همین است که یک کارت هدیه با هر رقمی که روی آن نوشته شده باشد،‌ هدیه جذابی به خصوص برای زنان نیست، البته درست است که با کارت هدیه خیلی کارها می‌توانید انجام دهید و اصلا می‌توانید چیزهایی را بخرید که واقعا دوست دارید یا واقعا به آنها نیاز دارید اما خانم‌ها به این نیاز دارند که حس کنند مرد زندگیشان برای آنها زمان گذاشته،‌ فکر کرده، مشورت کرده، احساس خود را در نظر گرفته و در نهایت از روی عشق، علاقه و احساسش هدیه‌ای را انتخاب کرده است.

شاید حتی نتیجه همه این تلاش‌ها را دوست نداشته باشید اما می‌دانید که در پس این هدیه احساس و علاقه نهفته است اما در پس یک کارت هدیه چه رازی پنهان است؟ دکتر مانوئلا اسکاویلا، متخصص روانشناس رفتاری در دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید: «چنین هدیه‌ای 2 احتمال را به ذهن می‌آورد؛

یا اینکه مرد زندگی شما یک فرد بسیار تنبل است (که در این صورت بهتر است به او بگویید که برای داشتن زندگی خوب و ارتباطی مناسب باید شما را خوشحال کند و خوشحالی شما با تنبلی او جور درنمی‌آید) یا اینکه فاقد خلاقیت است که در این صورت می‌توانید او را راهنمایی کنید، مثلا کافی است حواس او را به یک کیف، کفش یا عطری که دوست دارید جلب کنید و...)

3- اگر برای شما جواهر و زیورآلات خرید

بدانید مردی که چنین هدیه‌ای به شما می‌دهد احتمالا روی شما سرمایه‌گذاری کرده و شما را برای آینده خود در نظر گرفته است. به هر حال جواهرات و زیورآلات سمبل جهانی عشق، علاقه و محبت است. مردان دوست دارند اینگونه هدیه‌ها را به همسران بدهند تا زنان هروقت به دست یا گردن خود نگاه می‌کنند آنها را به خاطر بیاورند.

برخی از مردان آنقدر هوشمند هستند که هدیه‌های اینگونه خود را به ماه تولد یا خصوصیات روحی همسر یا نامزدخود پیوند می‌زنند و در واقع هم هدیه‌ای گرانبها یا چشم‌‌نواز و هم هدیه‌ای هوشمندانه را انتخاب می‌کنند.

اما در مورد این هدیه یک تبصره وجود دارد، ممکن است شما از آن گروهی باشید که بسیار به طلا، جواهرات و زیورآلات علاقه دارید و این علاقه خود را آشکار کرده‌اید، اگر اینگونه باشد این احتمال وجود دارد که مرد زندگی شما صرفا بر اساس علاقه شما برایتان هدیه می‌خرد و هر بار فقط قیمت هدیه خود را بالا و پایین می‌کند.

اما از کجا بفهمیم که این هدیه نشانه‌ای از عشق است یا نشانه تنبلی و راحت‌طلبی؟

اگر مرد زندگی شما یک‌بار یا یکی، دو بار هدیه‌ای از جنس طلا و جواهر به شما داد و هدیه‌های دیگرش متفاوت بود یعنی او هر بار به هدیه خریدن برای شما فکر می‌کند اما اگر همیشه و در همه حال فقط برای شما همین نوع هدیه را می‌خرد یعنی شاید خیلی حوصله تفکر و ارائه خلاقیت ندارد.

4- اگر برای شما لباس و پوشاک هدیه خرید

در مورد این هدیه هم باید گفت که می‌توان 2 سناریوی کاملا متفاوت را در نظر گرفت، اولی این است که این مرد بر اساس نظر خود شما،‌ لباسی را که می‌دانسته آن را دوست دارید مثلا خود شما یک روز به آن اشاره کرده‌اید یا بر اساس نظر کسانی که شما را می‌شناسند، آن را خریداری کرده است که این به آن معناست که این فرد برای شما اهمیت قائل است اما شاید کمی محافظه‌کار است و نمی‌خواهد به سلیقه خودش برای شما خرید کند یا اینکه سعی می‌کند رضایت شما را به دست بیاورد، در کل شاید چنین حالتی نشانگر این باشد که چنین مردی شاید شجاعت کافی برای قبول مسئولیت و پذیرفتن زندگی زیر یک سقف با شما را نداشته باشد یا اینکه تا حدود زیادی تحت تاثیر شما بوده و شخصیت منفعلی داشته باشد.

اما سناریوی دوم این است که این مرد بر اساس سلیقه و فکر خودش برای شما لباس، به صورت تک‌لباس یا مجموعه‌ای از لباس‌ها یک‌ست را بخرد که در این صورت مشخص می‌شود این مرد استقلال شخصیتی دارد و در عین حال برای شما ارزش قائل است که قدرت، خلاقیت و تفکر خود را به کار گرفته است تا لباس‌ یا لباس‌هایی برای شما بخرد که هم آنها را دوست داشته باشید و هم آن لباس‌ها به شما بیاید.

5- اگر برای شما گل بخرد

خیلی‌ها به‌خصوص خیلی از زنان گل و دسته‌گل را هدیه نمی‌دانند بلکه آن را نماد و نشانه‌ای از علاقه و ابراز عشق می‌دانند. اما این را بدانید مردی که برای شما دسته‌ای گل رز هدیه خریده است سعی کرده است به شما نشان دهد که چقدر احساساتی و رمانتیک است.

اما این را هم بدانید که رنگ رزهای انتخاب شده هم نکته مهمی را در خود پنهان دارد. اگر مردی به شما رز زرد هدیه بدهد به احتمال زیاد نشانگر این است که او به شما به عنوان یک دوست نگاه می‌کند نه یک شریک زندگی یا همسر آینده.

اگر رز صورتی به شما هدیه داده ‌شود یعنی اینکه این مرد به شما حس دارد، اما در واقع شاید هنوز تکلیف خودش را با این احساس نمی‌داند و شاید هنوز به جمع‌بندی در مورد شما نرسیده است. اما اگر رز قرمز به شما هدیه داده ‌شود این به آن معناست که این مرد به شما به عنوان همسر احتمالی آینده خود فکر می‌کند.

اما رز سفید را روانشناسان نشانه‌ای از اعتماد و معصومیت می‌دانند و معتقدند که مردی که به زن موردعلاقه خود رز سفید هدیه می‌دهد در واقع میزان عشق و علاقه خود را به او نشان می‌‌دهد و در عین حال به صورت ناخودآگاه از این زن می‌خواهد که زمان بیشتری را با او بگذراند.

6- اگر برای شما عطر یا ژل خوشبوکننده بخرد

شاید اگر از مردی، عطر، اسپری یا شامپوی خوشبوکننده هدیه بگیرید به این فکر کنید که شاید بوی نامناسبی می‌دهید و احساس گناه کنید اما به این هم فکر کنید که شاید چنین هدیه‌ای را برای فرد دیگری مثلا برای مادر یا خواهرش خریده است اما بعد تصمیم گرفته‌ است آن را به شما بدهد.

اما احتمال قوی‌تر این است که این هدیه نشانگر یک تفکر کلاسیک باشد، خواستگار یا نامزد شما ممکن است در ذهنش این فکر را بکند که مدت زیادی نیست که شما را می‌شناسد و برای همین ترجیح داده است که هدیه‌ای برای شما بخرد که بالاخره به کار شما خواهد آمد.

چنین تفکری نشان می‌دهد که خواستگار یا نامزد شما اهل ریسک کردن نیست و در عین حال سعی می‌کند بیشتر منطقی عمل کند تا احساسی اما اگر بدبینانه به این موضوع نگاه کنید ممکن است به این نتیجه برسید که شاید او حوصله نداشته وقت زیادی را برای هدیه خریدن برای شما صرف کند و خلاقیت و احساس خو را در این روند به کار نگرفته است.

اما اگر خوش‌بینانه به این موضوع فکر کنید می‌توانید تصور کنید که این مرد دوست داشته که شما با هر بار استفاده کردن از این عطر به یاد او بیفتید و این حس خودتان را با او سهیم شوید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است ؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.