درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
آموزش کاشت آناناس در خانه

آموزش کاشت آناناس در خانه

با کاشت تاج آناناس می‌توانید باز هم میوه آناناس تازه داشته باشید فقط کافی است با چند کار ساده و طی مراحلی آناناس شما گل داده و تبدیل به میوه شود.
در این مطلب می خوانید : [بستن]

کاشت آناناس در خانه امکان‌پذیر است و شما می‌توانید پس از خریداری میوه آناناس و جدا کردن تاج آناناس، آن‌را در گلدان بکارید و از میوه‌های آن هم استفاده کنید. فراوانی و رشد گیاه آناناس در کوبا، پورتوریکو و هاوایی در رتبه اول قرار دارد. برای پرورش آناناس در خانه به یک آناناس سالم نیاز داریم. در ادامه با آسمونی باشید و نحوه کاشت آناناس در گلدان را آموزش ببینید.

میوه آناناس

نحوه کاشت آناناس در گلدان

تاج آناناس را از میوه آناناس به آرامی با چاقو جدا کنید و چند ردیف از برگ‌های زرد و خراب پایین تاج را بچینید. در آب ذغال بیندازید و تاج آناناس را داخل یک ظرف شیشه‌ای گذاشته و در محیط خنک نگهداری کنید. ریشه زدن تاج آناناس شاید چند هفته‌ای طول بکشد پس آب ظرف شیشه‌ای را هر سه روز عوض کنید تا کپک نزند.

ریشه زدن تاج آناناس

حالا گلدانی که خاک ریخته‌اید را آماده کنید و تاج آناناس را که ریشه زده در خاک بکارید. کم کم برگ آن بزرگ شده و بزودی میوه خواهد داد. در یک لیوان آب یک قاشق چایخوری پودر پتاسیم ریخته و به روی خاک گیاه آناناس بریزید. وقتی خاک خشک شد آبیاری کنید در محیط پرنور اما به صورت غیرمستقیم قرار دهید و وقتی گیاه آناناس بزرگ شد گلدان آن را هم بزرگتر کنید.

فواید آناناس

  • تقویت کننده سیستم ایمنی بدن
  • مقابله با سرماخوردگی و سینوزیت
  • کنترل بیماری‌های قلبی
  • کاهش فشار خون و لخته شدن خون
  • پیشگیری از پوکی استخوان
  • کمک به هضم غذاهای پروتئینی

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آموزش کاشت آناناس در خانه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.