زمان مطالعه: 1 دقیقه
جام دوستی(1348) و قهرمانی پیکان

جام دوستی(1348) و قهرمانی پیکان

در سال 1348 دومین دوره جام دوستی طی روزهای 20 تا 29 اسفند در تهران برگزار شد.

هشت تیم برای شرکت در این جام اعلام آمادگی کردند و قرعه کشی مسابقات روز ۵ اسفند ۱۳۴۸ برگزار شد. تیم‌های حاضر در دو گروه چهار تیمی قرار گرفتند. اما تیم بانسکابین چکسلواکی قبل از شروع تورنمنت از مسابقات انصراف داد. البته ایران دو نماینده داشت و تیم ملی جوانان به عنوان میهمان تورنمنت بود. به این ترتیب امتیازات کسب شده توسط این تیم در صعود یا عدم صعود تیم‌های دیگر گروه الف نقش نداشت.

امتیازات تیمهای شرکت کننده در دو گروه چنین بود:

گروه الف

زسکا مسکو (روسیه): 5 امتیاز

دانشگاه کرایووا (رومانی): 4 امتیاز

اروسلانی بانیاس (مجارستان): 2 امتیاز

جوانان ایران: یک امتیاز

گروه ب

پیکان تهران (ایران): 4 امتیاز

آدانا دمیر اسپور (ترکیه): یک امتیاز

تیم ملی پاکستان: یک امتیاز

به این ترتیب در نیمه نهایی پیکان(3-1) کرایووا را شکست داد و زسکا هم (1-0) دمیر اسپور را از پیش رو برداشت. دو تیم بازنده راهی دیدار رده بندی شدند و کرایووا با برتری(2-1) سوم شد.

پیکان هم با دو گل غلام وفاخواه(2-1) زسکا را از پیش رو برداشت و قهرمانی جام دوستی را از آن خود ساخت.

بازیکنان شادمان پیکان را پس از فتح جام دوستی مشاهده می کنید. بازیکنان حاضر در تصویر عبارت اند از: وفاخواه، ممبینی، رضا وطنخواه، علی پروین، هادی طاووسی، ابراهیم آشتیانی، ادیبی، گنجاپور، عسگرخانی و بیداریان.

به این ترتیب برادران خیامی یادگاری بزرگی برای فوتبال ایران به جای گذاشتند. جام قهرمانی باشگاههای تهران، جام قهرمانی تورنمنت دوستی و زیرساخت هایی ماندگار برای فوتبال که پس از انحلال باشگاه پیکان نیز مورد استفاده قرار گرفتند. در تصویر محراب شاهرخی را در روز 29 اسفند 1348 با دو جام فتح شده توسط پیکان می بینید. آلن راجرز و هادی طاووسی نیز در تصویر دیده می شوند.

نظر خود را درباره «جام دوستی(1348) و قهرمانی پیکان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره جام دوستی(1348) و قهرمانی پیکان فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.