درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
5 خرداد ، گشایش موزه امام علی (ع) در تهران (1382 ش)

5 خرداد ، گشایش موزه امام علی (ع) در تهران (1382 ش)

5 خرداد ، گشایش موزه امام علی (ع) در تهران (1382 ش است.

موزه امام علی (ع) در خردادماه سال 1382، افتتاح شده است و در بنایی 4 طبقه واقع می باشد. همانطور که از نام این موزه پیداست، همه فعالیت هایی که در این موزه انجام می شود، مربوط به حضرت علی (ع) می باشد. و شامل تابلوهای نقاشی، نقاشی های قهوه خانه ای و آثاری مربوط به پرده خوانی در زمان های قدیم می باشد.

آثار هنرمندان خوشنویس، که درباره مسائل مذهبی کار انجام داده اند، ازدیگر آثاراست که در این موزه وجود دارد. در طبقه همکف این موزه نمایشگاه های دوره ای برگزار می شود که چندی پیش اصل پرده کعبه ،که به ایران هدیه شده بود، در این نمایشگاه درمعرض دید عموم قرار گرفت.

آمفی تئاتری در این موزه وجود دارد که جلسه های عرفانی ادبی و فرهنگی، با حضور نویسندگان و شعرایی که آثار مذهبی ارائه داده اند، در این مکان برگزار می شود. در طبقه اول مرمت آثار تأسیسات نمازخانه در طبقه همکف  نمایشگاه ادواری در طبقه (1) تابلوهای نقاشی معاصر در طبقه (2) آثار خوشنویسی مستقر می باشد

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «5 خرداد ، گشایش موزه امام علی (ع) در تهران (1382 ش)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.