زمان مطالعه: 1 دقیقه
امگا 3 و رفع افسردگی

امگا 3 و رفع افسردگی

مدت زیادی است که امگا 3 به عنوان جایگزین ضد افسردگی ها مورد بررسی قرار گرفته است. اما عدم وجود مشاهدات و...

مدت زیادی است که امگا 3 به عنوان جایگزین ضد افسردگی ها مورد بررسی قرار گرفته است. اما عدم وجود مشاهدات و مدارک مستقیم برای این موضوع، باعث شده که مکمل های امگا 3 بیشتر برای وضعیت های افسردگی در نظر گرفته شوند تا افسردگی های واقعی.

بر اساس یک مطالعۀ کلینیکی که اخیراً بر روی 430 بیمار که افسردگی آنها تشخیص داده شده بود، اطلاعات و داده ها را تغییر داد.
بیماران به دو گروه تقسیم شدند، به یک گروه از آنان داروی پلاسبو و به گروه دیگر 3 کپسول روغن ماهی، در روز و به مدت 8 هفته داده ‌شد.
روغن ماهی: EPA DHA
3 کپسول حاوی 1.050 میلی گرم EPA و 150 میلی گرم DHA بودند. EPA (اسید ایکوزاپنتائنویک) و DHA (اسید دوکوزاهگزانوئیک ) از مشتقات اصل امگا 3، ALA ( اسید آلفا لینوئیک) هستند. روغن ماهی منبع مستقیم EPA و DHA است. در واقع، ماهی ها که به طور مستقیم یا غیر مستقیم از فیتوپلانگتون ها تغذیه می‌کنند، سرشار از ALA هستند که تبدیل به EPA و DHA می‌شود.
امگا 3:ضد افسردگی های مؤثر
درمان با کپسول های روغن ماهی هیچ تأثیری بر افراد افسرده که از مشکلات اضطراب و نگرانی هم رنج می‌برند، ندارد. در عوض، افرادی که صرفاً افسرده هستند، امگا 3 برای شان خیلی مؤثر است و تأثیر آنها بسیار شبیه به اثر داروهای ضد افسردگی است.
در نتیجه، مکمل امگا 3 جایگزین بسیار مناسبی برای داروهای ضد افسردگی است. کپسول روغن ماهی می‌تواند برای کسانی که برای اولین بار تحت درمان قرار می‌گیرند به مدت دو ماه تجویز شود؛ ضمناً این درمان برای کسانی که ممکن است مصرف داروهای ضد افسردگی برای شان خطرناک باشد، نیز مفید مفید خواهد بود.
 
توجه! با تمام اینها باز هم تأکید می‌شود که مصرف مکمل امگا 3 برای اضطراب همراه با افسردگی بی فایده است!
در مورد مشکل تان با پزشک معالج تان صحبت کنید، او بهترین راه حل را که مناسب شماست، پیشنهاد می‌کند.
نظر خود را درباره «امگا 3 و رفع افسردگی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره امگا 3 و رفع افسردگی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید