زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ المپیک مارسی ، آبی های آسمانی

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ المپیک مارسی ، آبی های آسمانی

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ المپیک مارسی / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی المپیک مارسیآسمونی ، سالهاست...

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ المپیک مارسی / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

المپیک مارسی

آسمونی ، سالهاست که دو رنگ سفید و آبی آسمانی ، ترکیب رنگهای لباس المپیک مارسی را تشکیل می دهند. بیشتر اوقات پیراهن و شورت سفید است و رنگ آبی در جوراب بازیکنان دیده می شود. گاهی رنگ آبی به صورت صلیب در پیراهن سفید نمود پیدا می کند و اگر به زمان های قبل از دهه 80 بازگردیم، رنگ ابی را در شورت تیم هم می توانیم مشاهده کنیم. اما چرا این رنگها در لباسو نماد باشگاه استفاده می شود؟ اصلا چرا ابتدای نام این باشگاه عبارت « المپیک » وجود دارد. در حالی که هیچ المپیکی در مارسی برگزار نشده است ؟ پاسخ تمام این ها به 31 آگوست 1899 بازمی گردد. تا آن زمان هفت سال بود که باشگاه فعالیت خود را در رشته راگبی آغاز کرده بود اما از 120 سال قبل بود که فعالیت فوتبالی مارسی هم آغاز شد. باشگاه از همان ابتدا رنگهای پرچم شهر را در لباس و نماد خود استفاده کرد. پرچم شهر مارسی یک صلیب آبی در صفحه ای سفید بود که از قرن 11 میلادی توسط شوالیه هایی به کار رفت که عازم سرزمین مقدس بودند و اید داشتند با کمک این صلیب ، سفری آرام و امن داشته باشند.

olympique-de-marseille-logo-during-time
olympique-de-marseille-logo-during-time

زمانی هم که « رنه دفار مون میرل » باشگاه مارسی را تاسیس کرد، اسم تیم را « المپیک مارسی » گذاشت تا یادی کرده باشد از یونانیان 25 قرن قبل که بندر مارسی را ساختند و المپیک، نماد آن یونانیان محسوب می شد. دمون میرل دو حرف D و M را به صورت در هم پیچیده به امضای خود تبدیل کرده بود. آسمونی ، او از همین طرح الهام گرفت و دو حرف O و M را که ابتدای عبارت المپیک مارسی بود ، به عنوان نماد باشگاه برگزید. این دو حرف هم هرگز از نماد باشگاه حذف نشدند و لوگوی مارسی همواره ترکیبی از این دو حرف باقی ماند. از سال 1986 بخش جدیدی مقابل این دو حرف قرار گرفت طوماری بود شامل شعار باشگاه . معنای شعار DROIUT AU BUT این بود : مستقیم به سوی هدف. در سال 1998 و به مناسبت صدمین فصل تاسیس باشگاه، دو عدد 1899 و 1999 به همراه عدد 100 و یک ستاره طلایی به لوگو اضافه شدند که این ستاره اشاره به قهرمانی مارسی در لیگ قهرمانان اروپا دارد ...

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ المپیک مارسی ، آبی های آسمانی
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ المپیک مارسی ، آبی های آسمانی

و امروز این لوگو نمادی است که در سال 2004 طراحی و استفاده شد، نمادی با دو حرف O و M به رنگ آبی آسمانی در لباسی سفید به همراه ستاره ای در بالای حروف و شعار باشگاه به رنگ طلایی در زیر دو حرف. المپیک مارسی هرگز لوگوی ابتکاری موسس خود را تغییر نداد تا به ساده ترین شکل، نمادی قدیمی روی لباس خود، داشته باشد. نمادی که می تواند پرچم شوالیه های قرون وسطی را به یکی از پرافتخارترین تیمهای تاریخ فرانسه مرتبط سازد.  

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ المپیک مارسی ، آبی های آسمانی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ المپیک مارسی ، آبی های آسمانی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.