زمان مطالعه: 3 دقیقه
معرفی برندهای روغن موتور

معرفی برندهای روغن موتور

روغن موتور نقش اساسی در سلامت موتور خودرو ایفا می کند. آسمونی در این بخش برای آشنایی شما عزیزان با برندهای...

روغن موتور نقش اساسی در سلامت موتور خودرو ایفا می کند. آسمونی در این بخش برای آشنایی شما عزیزان با برندهای روغن موتور، به معرفی برندهای روغن موتور می پردازد.

معرفی برندهای روغن موتور
معرفی برندهای روغن موتورمعرفی برندهای روغن موتور

روغن موتورها بر اساس نوع ویسکوزیته و گرید آن‌ها طبقه‌بندی می‌شوند و هر روغن موتور مناسب پیشرانه مخصوص خود را دارد لذا این لیست دلیلی بر این نیست که حتما همین روغن موتور مناسب خودرو ایرانی است. لیست پیش‌رو معرفی برخی برندهای معروف روغن موتور است، این شرکت‌ها توانسته‌اند در کسب و کار خود در سال 2018 موفق باشند.

والوولاین یکی از برندهای روغن موتور

والوولاین یکی از قدیمی‌ترین برندهای روغن موتور در بازار جهان است، دکتر جان الیس موسس این شرکت را به نوعی می‌توان مخترع روغن موتور نیز نامید، این شرکت در ابتدا روغن مخصوص موتورهای بخار را تولید کرده است، اولین روغن موتور مخصوص خودرو در سال 1908 برای پیشرانه T در آمریکا عرضه شد. والوولاین امروز روغن موتورهای مخصوص مسافت بالا را تولید و به بازار عرضه می‌کند، ارزش برند این شرکت 4.44 میلیارد دلار و بازده سود این شرکت نزدیک به یک درصد در سال 2016 میلادی بود.

توتال یکی از برندهای روغن موتور

توتال نامی آشنا برای ایرانیان برای حضور در میادین نفتی کشور نیز هست، این شرکت با سابقه طولانی در تولید روغن موتورها یکی از اصلی‌ترین اسپانسرهای مسابقات فرمول یک و موتورسواری است، این شرکت همچنین اسپانسر خودروهای سیتروئن در مسابقات نیز هست. توتال فرانسه با سابقه طولانی در اروپا و آمریکا یکی از معروف‌ترین و پرفروش‌ترین برندهای روغن موتور در دنیاست، ارزش برند این شرکت در بازار سهام 117میلیارد یورو و بازدهی سود سهام این شرکت نفتی در سال 2016 بیش از پنج درصد بوده است.

پنزاویل یکی از برندهای روغن موتور

پنزاویل یک شرکت آمریکایی تولید کننده روغن موتور است و کارخانه این شرکت در لس‌انجلس ایالات متحده است، این شرکت در سرمایه گذاری‌های جدید خود تبدیل به تامین کننده اصلی روغن موتورهای خودروساز فراری شده است، این شرکت به تازگی نیز کمپین بازاریابی برای جذب دیگر شرکت‌های خودروسازی به راه انداخته است و وارد رقابت شدید با دیگر تولیدکنندگان روغن موتور شده است. گفتنی است سال 2002 این برند شل انگلستان خرید و امروز پنزاویل از زیرمجموعه‌های شرکت نفتی شل انگلستان است.

موبیل1 یکی از برندهای روغن موتور

موبیل نیز یکی از حامیان مالی اصلی مکلارن-هوندا در مسابقات فرمول یک است، یکی از بهترین خاصیت‌های روغن موتورهای تولید شده در این شرکت ویسکوزیته کم در هوای سرد است. موبیل توانسته به تمرکز خود را بر روی پیشرانه‌های توروبوشارژ قرار دهد و روغن موتورهایی به مراتب بهتر برای خودروهایی با این پیشرانه تولید کند. موبیل1 از زیر مجموعه‌های شرکت اکسون موبیل است، ارزش برند این شرکت بالغ بر 387میلیارد دلار و بازدهی سود 3.31 درصد در سال 2016 بوده است.

کواکر یکی از برندهای روغن موتور

این برند روغن موتور نیز از زیر مجموعه شل انگلستان در آمریکا است، از موسسین این شرکت کواکر و ویلیام پن بودند، این شرکت نیز تخصص خود را بر روی مسافت بالا و پیشرانه‌های با حجم بالا قرار داده است، این شرکت نیز از حامیان مسابقات مختلف است و از حامیان اصلی تیم فورس ایندیا در فرمول یک است.

کاسترول یکی از برندهای روغن موتور

کاسترول هم یکی از برندهایی است که برای ایرانیان نامی آشناست، این شرکت نیز یکی از برندهای معروف با پنج محصول اصلی در بازار جهانی است، بیساری از خودروسازان روغن موتور خود را از این شرکت تامین می‌کنند، این برند یکی از موفق‌ترین برندها در حوزه تولید روغن موتور است. از برزگترین سهامداران این شرکت و از مالکان آن شرکت بی‌پی است، در بورس هند ارزش این برند 181میلیارد روپیه است و بازدهی سود این شرکت در هند 2.59درصد در سال 2016 میلادی بوده است.

ای‌ام‌اس اویل یکی از برندهای روغن موتور

این شرکت یکی از شرکت‌های خانوادگی آمریکایی است که در ابتدا کار خود را با تولید روغن برای خودروهای جنگی آغاز کرده است، این شرکت امروزه یکی از بهترین روغن موتورها در جهان تولید می‌کند.سابقه این شرکت به سال 1972میلادی برمی‌گردد، از نکات جالب این شرکت این است که در سایت خود در ازای معرفی برند و مدل خودرو خود آن به شما روغن موتور مناسب را به مشتری پیشنهاد و ارائه می‌کند. ای‌ام‌اس اویل هم یکی از حامیان اصلی مسابقات موتوراسپرت است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «معرفی برندهای روغن موتور» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.