زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی باشگاه مک دونالد اتریش

معرفی باشگاه مک دونالد اتریش

در بهمن ماه سال 1370 تیمی از اتریش به نام مک دونالد برای برگزاری یک مسابقه دوستانه به ایران آمد.

تیم فوتبال مک دونالد در 22 آگوست 1894 با نام  First Vienna Football Club 1894( اولین باشگاه فوتبال وین) کار خود را آغاز کرد. این تیم قدیمی ترین تیم فوتبال اتریش است که در دهه 80 از سطح اول فوتبال اتریش به دسته های پایین تر سقوط کرد.

شرایط نابسامان مالی باشگاه سبب شد که از آن پس، تیم قدیمی اتریشی چندین بار نام خود را تغییر دهد. از جمله بین سالهای 1987 تا 1991 که با حمایت یک شرکت زیراکس با نام FC Rank Xerox در رقابتها شرکت کرد. بین سالهای 1991 تا 1993 با حمایت شرکت همبرگر معروف با نام مک دونالد در میادین حاضر شد و سرانجام طی سالهای 1993 تا 1998 با اسپانسری شرکت هوندا با عنوان Honda Vienna در رقابتها حاضر شد!

این تیم در ابتدای تغییر نام خود به مک دونالد به ایران سفر کرد و با تیم منتخب سرخابی ها دیدار کرد. تصویر بازیکنان منتخب استقلال و پیروزی را در ابتدای بازی مشاهده می کنید.

ایستاده از راست: رضا حسن زاده، مهدی فنونی زاده، حسن شیرمحمدی، حمید بابازاده، محمدحسن انصاری فر و صمد مرفاوی

نشسته از راست: حسین عبدی، شاهین بیانی، صادق ورمزیار، فرشاد پیوس و شاهرخ بیانی.

این مسابقه با یک گل به سود مک دونالد خاتمه پیدا کرد.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «معرفی باشگاه مک دونالد اتریش» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.