زمان مطالعه: 3 دقیقه
وام خودرو سال 96

وام خودرو سال 96

اگر قصد دریافت وام خودرو دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که اطلاعات کاملی در مورد وام...
وام خودرو سال 96
وام خودرو سال 96


اگر قصد دریافت وام خودرو دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که اطلاعات کاملی در مورد وام خودرو و نحوه دریافت وام خودرو را برای شما عزیزان منتشر می کنیم.

دریافت وام خودرو برای خرید خودرو ایرانی

اگر چه این روزها کمتر از وام خودرو می شنویم اما برخی بانک ها همچنان محل دریافت وام خودرو برای متقاضیان هستند. در بانک صادرات در قالب وام خرید کالاهای مصرفی بادوام می توانید با شرایط زیر نسبت به دریافت وام خودرو اقدام کنید.

البته دریافت وام خودرو از این طریق را می توانید تنها برای خودروهایی که ساخت یا مونتاژ داخل باشند استفاده کنید و به خودروهای خارجی و وارداتی تعلق نمی گیرد.

موارد اعطای این وام خرید خودرو به کلیه اشخاص حقیقی شامل بازنشستگان و حقوق بگیران بخش های دولتی و غیر دولتی و صاحبان مشاغل آزاد است.

برای دریافت وام خودرو افتتاح یا  دارا بودن یکی از انواع حسابهای قرض الحسنه ( جاری / پس انداز ) و سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت در نزد این بانک الزامی است.

حداکثر سقف دریافت وام خودرو جهت خرید کالای مصرفی با دوام یا خرید خودرو به هر متقاضی معادل80 درصد مبلغ پیش فاکتور برابر آخرین ضوابط جاری بانک خواهد بود.

وام خرید خودرو به حساب شرکت خودروساز یا از طریق صدور چک بانکی در وجه شرکت مذکور پرداخت می شود. برای دریافت وام خودرو مدارک زیر لازم است: درخواست کتبی متقاضی جهت اخذ وام - تصویر برابر اصل شده هرگونه مدارک مربوط به محل فعالیت -  پیش فاکتور، تصویر برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی و مستندات شغلی یا گواهی اشتغال به کار متقاضی دریافت وام و ضامن و یک برگ از قبوض آب ، برق ، گاز یا تلفن. همچنین متقاضی لازم است خودروی موضوع تسهیلات را برای طول دوره بازپرداخت به نفع بانک ، بیمه بدنه کند.

در وام خرید خودرو مجموع قراردادهای مشارکت مدنی و فروش اقساطی سهم الشرکه نمی بایست از25 ماه کمتر و از 60 ماه تجاوز کند.

در مورد وثیقه نیز رکن اعتباری تصویب کننده به تشخیص خود می تواند علاوه بر قرارداد لازم الاجرا بابت تعهدات مشتری ( اصل و سود تسهیلات ) به جز سفته وثائق دیگری را طبق آخرین دستورالعمل های بانک تعیین کند.

جزئیات دقیق از وام خودرو در سال 96-97

وام خودرو با سود بسیار کم

با آغاز ماه مبارک رمضان و عمیق تر شدن رکود در بازار خودرو، برخی خودروسازان به پرداخت تسهیلات با نرخ سود صفر درصد برای خرید خودرو اقدام کرده اند که این موضوع نشان می دهد تعیین قیمت خودرو از سوی بازار و اتکای آن به نظام عرضه و تقاضا نفع عمومی مردم را در پی داشته است.وام خودرو

با کم شدن دخالت نهادهایی همچون پلیس، سازمان حمایت، تعزیرات و شورای رقابت در صنعت خودرو کشور، خودروسازان در شرایط رکودی بازار نه تنها تن به افزایش قیمت ها نداده اند، بلکه با در نظر گرفتن تسهیلاتی، شرایط خرید خودرو را برای مشتریان فراهم کرده اند.

نمونه آن بخش نامه اخیر شرکت سایپاست که برای فروش محصولات خود وام های 10 تا 40 میلیون تومانی با سود صفر تا 21 درصد را در نظر گرفته و اقساط آن را 12 تا 18 ماهه تنظیم کرده است.

بر اساس این گزارش دومین خودروساز بزرگ کشور، خودرو تیبا اس ایکس و ای ایکس2 را به ترتیب با وام 12 میلیون تومانی و نرخ سود 21 درصدی و وام 9 تا 16 میلیون تومانی با نرخ سود صفر تا 19 درصد، 15 تا 30 روزه به مشتریان واگذار می کند.

این گزارش حاکی از آن است که سایپا خودرو «سراتو» را با وام 30 تا 40 میلیون تومانی در اقساط 18 تا 24 ماهه به فروش رسانده و در ازای آن بسته به انتخاب مشتری نرخ سود صفر تا 10 درصد را دریافت می کند.

کارشناسان معتقدند که این گونه روش فروش از سوی خودروسازان سبب خواهد شد تا فشار آنها برای دریافت تسهیلات کم شود و آنها با بازارسازی های گوناگون، به رفع مشکلات مالی بنگاه شان اقدام کنند. همه گیر شدن چنین روش هایی در بنگاه های بزرگ سبب خواهد شد تا بانک ها به تامین مالی بنگاه های متوسط و کوچک بپردازند.

 
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «وام خودرو سال 96» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.