زمان مطالعه: 1 دقیقه
آشنایی با لمورها

آشنایی با لمورها

لمورها جانورانی اجتماعی با دست و پایی دراز هستند که فقط در ماداگاسکار آفریقا زندگی می‌کنند. لمورها رابطه خوبی هم با انسان‌ها دارند و ژست آنها همیشه جذاب بوده است.

لمور (Lemur) گروهی از نخستی‌سانان ( یکی از راسته‌های پستانداران از فرورده جفت‌داران که شامل میمون‌ها، کپی‌ها و انسان می‌شود) هستند. لمورها تنها در ماداگاسکار و جزایر کومورو زندگی می‌کنند. در ادامه با آسمونی باشید تا اطلاعات بیشتری از لمورها به دست آورید.

لمور

درباره حیوان لمور

لمورها گروه ویژه‌ای از نخستی‌سانان هستند. اطلاعات نشان داده که حدود ۶۰ گونه لمور وجود دارد که ۱۷ گونه از آن در فهرست گونه‌های در معرض خطر قرار گرفته‌ است. لمورها جانورانی اجتماعی هستند که دست و پایی دراز، پنجه‌ها و انگشتانی انعطاف‌پذیر و پوزه‌ای بلند دارند.

انواع لمور

انواع لمور

انواع بسیار زیاد و متفاوتی از لمورها وجود دارد و بیشتر آن‌ها پوزه‌ای بلند و نوک تیز دارند که به حس بویایی قدرتمند آن‌ها کمک می‌کند. هر نوع از لمورها بسیار متفاوت به نظر می‌رسد. لمورها رنگ‌های متفاوتی از قهوه‌ای مایل به سرخ تا خاکستری تیره دارند و در تمام اندازه‌ها یافت می‌شوند. کوچک‌ترین لمور، لمور موشی کوتوله است و تنها ۶۰ گرم وزن دارد اما بزرگ‌ترین لمورها یعنی ایندری و لمورهای سیفاکا به اندازه یک گربه هستند.

زندگی لمور

زندگی لمورها

یشتر حیوانات لمور درخت‌زی هستند و اکثرا وقت خود را بر روی درختان و بوته‌ها سپری می‌کنند. آن‌ها قدرت زیادی برای آویزان شدن از شاخه‌ها دارند و به همین خاطر معروف هستند. فقط لمور دم حلقه‌ای بیشتر وقت خود را بر روی زمین می‌گذراند. معمولا لمورهایی که در روز بیدار و فعال هستند به صورت گروهی زندگی می‌کنند. آن‌ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر علاوه بر رایحه و دم از ایجاد سر و صدا نیز بهره می‌برند. لمورهای شب زی که در شب فعال هستند هم میل دارند تنها زندگی کنند.

محل زندگی لمور

محل سکونت لمورها

همه لمورها فقط در ماداگاسکار آفریقا و جزایر کومورو یزندگی می‌کنند و این لمورها در این جزایر در مناطق مختلفی زندگی می‌کنند. برخی از آن‌ها در جنگل‌های بارانی مرطوب زندگی می‌کنند در حالی که برخی دیگر در مناطق بیابانی و خشک به سر می‌برند.

بچه لمور

تولید مثل لمورها

وقتی یک لمور متولد می‌شود تا زمانی که بتواند روی پای خود بایستد توسط مادرش حمل می‌شود. اکثر لمورها به مدت ۱۸ سال عمر می‌کنند.

غذا خوردن لمور

غذای لمورها

عادت غذایی لمورها معمولا گیاهخواری است. غذای آن‌ها شامل برگ‌ها و میوه‌ها می‌شود با این حال گاه گاهی از حشرات و حیوانات کوچک‌تر نیز تغذیه می‌کنند.

تصاویر لمورها

 

lemur

lemur(5)

آشنایی با لمورها

lemur(8)

lemur(6)

نظر خود را درباره «آشنایی با لمورها» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لمورها فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.