زمان مطالعه: 1 دقیقه
اسباب بازی های لیزری آسیب جدی به چشم کودکان می زند

اسباب بازی های لیزری آسیب جدی به چشم کودکان می زند

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد که اسباب بازی های لیزری آسیب جدی به چشم کودکان می زند و حتی می تواند خطر...

 

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد که اسباب بازی های لیزری آسیب جدی به چشم کودکان می زند و حتی می تواند خطر کوری به همراه داشته باشد.

 کارشناسان سازمان غذا و داروی آمریکا گفتند اشعه لیزر که مستقیم به چشم فرد تابیده شود فورا به چشم آسیب می زند و آسیب های ناشی از تابش اشعه لیزر به چشم پس از مدتی موجب ضعف بینایی می شود . آنها نسبت به خطر استفاده از اسباب بازی های لیزری از جمله تفنگ ها و چراغ قوه های لیزری هشدار دادند و توصیه کردند که اشعه لیزر هرگز نباید به طور مستقیم به چشم شخص یا حیوان تابیده شود.

محققان همچنین هشدار دادند که نباید اشعه لیزر را به سمت سطوحی که نور را بازتاب می دهد، نشانه گرفت. هر سال تعداد زیادی از کودکان به دلیل انجام دادن بازی های خطرناک دچار حادثه می شوند و حتی کار بعضی از آنها به چند روز بستری شدن در بیمارستان می کشد.

اسباب بازی دخترانه

شاید باورتان نشود اما هر چیز ساده ای مانند اسباب بازی ها، آب، شیر و حتی هوا باعث مرگ تعدادی از کودکان در هر سال می شود. آمارها نشان می دهد که تقریبا 6 درصد از کودکان، بازی بسیار خطرناک کشیدن یک کیسه پلاستیکی روی صورت و حبس کردن نفس را امتحان کرده اند. متاسفانه در سال 2007، 82 کودک و نوجوان بین 6 تا 15 سال فقط به دلیل انجام این بازی و رقابت کردن با دوستانشان برای حبس کردن نفس جان خود را از دست داده اند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «اسباب بازی های لیزری آسیب جدی به چشم کودکان می زند» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.