زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئیس جمهور پیشین کرواسی

رئیس جمهور پیشین کرواسی

کولیندا گرابار-کیتاروویچ (به کرواتی: Kolinda Grabar-Kitarović) (زادهٔ 29 آوریل 1968) سیاست‌مدار اهل کرواسی است....
نام و نام خانوادگی کولیندا گرابار کیتاروویچ
تاریخ تولد 29 آوریل 1968
سن 54 سال
محل تولد رییکا، یوگسلاوی (کرواسی کنونی)
محل زندگی کرواسی
ملیت اهل کرواسی
سمت فعلی مشاور ویژه رئیس دانشکده اقتصاد
وضعیت تاهل متاهل
نام همسر جاکوو کیتاروویچ

کولیندا گرابار-کیتاروویچ (به کرواتی: Kolinda Grabar-Kitarović) (زادهٔ 29 آوریل 1968) سیاست‌مدار اهل کرواسی است. گرابار کیتاروویچ از فوریه سال 2015 تا 2020 رئیس جمهور کشور جمهوری کرواسی بود. او اولین زنی است که به این مقام در کراوسی دست می‌یابد.

درباره کولیندا گرابار کیتاروویچ 

  • خانواده کولیندا گرابار کیتاروویچ 

او در سال 1996 با جاکو کیتاروویچ ازدواج کرد و دو فرزند با نام‌های کاترینا و لوکا دارد.

  • تحصیلات کولیندا گرابار کیتاروویچ 

کیتاروویچ در زاگرب، وین، واشینگتن دی سی و هاوارد تحصیل کرده و در نهایت سال 2015 مدرک دکترای خود را در کرواسی دریافت کرد. کیتاروویچ مسلط به زبان‌ های کروات، انگلیسی، اسپانیایی و پرتغالی بوده و همچنین قادر به درک زبان‌های آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی نیز است.

کولیندا گرابار کیتاروویچ، رئیس جمهور پیشین کرواسی
کولیندا گرابار کیتاروویچ، رئیس جمهور پیشین کرواسی

کیتاروویچ که از فوریه سال 2015 به کرسی ریاست جمهوری این کشور تکیه زده، اولین و جوانترین زنی است که به این مقام در کراوسی دست یافته است وی فارغ التحصیل زبان انگلیسی و اسپانیایی است که در سال 2000 میلادی کارشناسی ارشد و دکترای خود را در “تز روابط بین‌الملل روابط آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی در زمان خاتمه جنگ سرد” به اتمام رسانده است. هنوز هم کیتاروویچ را با نام رئیس جمهور کرواسی می شناسند اما ایشان در سمت مشاور ویژه رئیس دانشکده اقتصاد هستند. دین و مذهب کولیندا گرابار کلیسای کاتولیک است.
کیتاروویچ در فوریه 2005 از طرف حزب حاکم مسئولیت وزارت امور خارجه و امور پیوستن به اتحادیه اروپا را تا ژانویه 2008 برعهده داشت و سپس به عنوان سفیر کرواسی در آمریکا منصوب و یکسال بعد به عنوان دستیار راسموسن دبیرکل ناتو انتخاب شد.
کیتاروویچ نامزد محافظه‌کار حزب مخالف اتحادیه دمکراتیک کرواسی بود که در انتخابات بسیار فشرده و نزدیک که در آن 58/9 درصد واجدین شرایط در آن شرکت داشتند به ریاست جمهوری این کشور انتخاب شد.
گرابار کیتاروویچ، وزیر امور خارجه پیشین و معاون دبیر کل ناتو است. کولیندا گرابار در 19 فوریه 2015 جانشین ایوو یوسیپوویچ و رییس جمهور کرواسی شد.

ماجرای عکس های برهنه رییس جمهور کرواسی

عکس برهنه رئیس جمهور کرواسی
عکس برهنه رئیس جمهور کرواسی

کالیندا کیتاروویچ رئیس‌جمهور 47 ساله کرواسی قرار است با هئیت بلند پایه ای به ایران سفر کند همین خبر کافی بود تا سوژه دست برخی کاربران بیفتد و با انتشار عکس های یک زن برهنه در کنار ساحل آن فرد رو به رئیس جمهور کرواسی نسبت بدهند که البته ین امر تنها در ایران نیست و انتشار این عکس در تمام دنیا رواج داشته است.
عکس های منتشر شده از فرد برهنه با عنوان رئیس جمهور زن کرواسی صحت ندارد و آنها مربوط به یک مدل آمریکایی است که باعث شهرت نامتعارف برای این خانم صاحب منسب شده است بسیاری از کاربران فضای مجازی هنوز هم او را با یک مدل آمریکایی اشتباه می‌ گیرند.

راه ارتباطی

گالری تصاویر رئیس جمهور سابق کرواسی

رئیس جمهور کرواسی
رئیس جمهور کرواسی
رئیس جمهور سابق کرواسی در expo 2020 دبی
رئیس جمهور سابق کرواسی در expo 2020 دبی
حسن روحانی و رئیس جمهور کرواسی در ایران
حسن روحانی و رئیس جمهور کرواسی در ایران
دیدار پوتین با رئیس جمهور سابق کرواسی
دیدار پوتین با رئیس جمهور سابق کرواسی
دیدار رئیس جمهور کرواسی با هاشمی رفسنجانی در ایران
دیدار رئیس جمهور کرواسی با هاشمی رفسنجانی در ایران
جاکوو کیتاروویچ همسر رئیس جمهور سابق کرواسی
جاکوو کیتاروویچ همسر رئیس جمهور سابق کرواسی
کالیندا کیتاروویچ همراه با مکرون درحال تشویق بازیکنان فوتبال در استادیوم
کالیندا کیتاروویچ همراه با مکرون درحال تشویق بازیکنان فوتبال در استادیوم
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «رئیس جمهور پیشین کرواسی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.