زمان مطالعه: 1 دقیقه
زنان و حضوردر ورزشگاهها-1360

زنان و حضوردر ورزشگاهها-1360

تا سال 1360 هنوز هم زنان اجازه داشتند که برای دیدن مسابقات به استادیوم ها بروند و قانون، حضور آنها را منع نمی کرد.

با این که در نخستین سالهای انقلاب، مسوولان هنوز حضور زنان در استادیوم ها را غیرقانونی اعلام نکرده بودند، اما به این معنا نبود که زنان علاقه مند به فوتبال می توانند به آسانی راهی ورزشگاهها شوند؛ حتی اگر همراه با بازیکنان تیم ملی راهی ورزشگاه می شدند. یکی از اسناد مربوط به سنگ اندازی در راه حضور زنان در ورزشگاهها مربوط به خرداد 1360 و هفته نامه دنیای ورزش است که در آن خبر داده از ورود حمید علیدوستی و حسین فداکار دو بازیکن تیم ملی به استادیوم آزادی ممانعت به عمل آمد و دلیل این امر، همراه بودن همسران این بازیکنان در کنار آنان بود!

مجله دنیای ورزش در توضیح این خبر خواسته که یا مسوولان ورزشگاه آزادی بازخواست شوند یا این که سازمان تربیت بدنی رسما حضور خانمها را ممنوع اعلام کند. چند ماه بعد از ورود زنان به ورزشگاه جلوگیری شد!

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «زنان و حضوردر ورزشگاهها-1360» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.