زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ فوتبال در ایران( سال 1306)

تاریخ فوتبال در ایران( سال 1306)

در روز 18 اسفند 1306 تعداد تیم های فوتبال کشور به صورت رسمی اعلام شد.

حدود صد سال قبل بود که اولین باشگاه ایران با عنوان کلوپ تهران فعالیت خود را آغاز کرد. با گذشت زمان به تعداد تیم های ایران افزوده شد تا جایی که در سال 1305 و به هنگام دعوت روس ها از تیم ایران، تیمی متشکل از بازیکنان سه تیم اسپرت ارامنه، کلوپ تهران و طوفان تشکیل تیم منتخب تهران را دادند و برای سه مسابقه دوستانه راهی بادکوبه شوروری شدند. یک سال بعد و در 18 اسفند 1306 مجمع ترقی و ترویج فوتبال تعداد کل تیمهای فوتبال کشور را اعلام کرد و 25 تیم در ایران معرفی شدند.

کلوپ ایران با دو تیم، کالج آمریکایی ها با سه تیم، کلوپ اجتماعیون با دو تیم، کلوپ نظام با یک تیم، کلوپ غرب با یک تیم، کلوپ پارس با یک تیم، دارالایتام بلدی با یک تیم، کلوپ علمیه با یک تیم و کلوپ شرق با یک تیم از جمله 25 تیمی بودند که در ایران فعالیت داشتند. یک سال پس از آن نیز چاپ نشریات فوتبال از طرف مجمع ترقی و ترویج فوتبال تهران برای آشنایی با ورزش فوتبال آغاز شد. قیمت این مجلات دو ریال بود.

نگاهی به اسامی تیمها نشان می دهد که اکثر آنها حتی تا یک دهه بعد هم دوام نیاوردند و به این ترتیب جای خالی تیمهای باسابقه در فوتبال مان به شدت احساس می شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تاریخ فوتبال در ایران( سال 1306)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره تاریخ فوتبال در ایران( سال 1306) فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.