زمان مطالعه: 1 دقیقه
ایران- امارات(1371)

ایران- امارات(1371)

تیم ملی ایران در روز 10 آبان 1371 در برابر امارات با نتیجه(0-0) متوقف شد.

تیم ایران که  در روز اول رقابت های جام ملت های آسیا با دو گل در برابر کره شمالی به برتری دست یافته بود، در حالی در دومین دیدار خود مقابل امارات قرار می گرفت که اتفاقی کم سابقه در این مسابقه افتاده بود. تمام رقابت های دو گروه در دو روز اول مساوی شده بود و تنها نتیجه ای که مساوی نشده بود، برد روز اول ایران مقابل کره شمالی بود. حالا ایران با یک برد مقابل امارات راهی نیمه نهایی می شد. این مسابقه تقابلی بود بین تنها مربی بومی این مسابقات( علی پروین مربی ایران) با یک مربی غیر بومی( والری لوبانوفسکی) که اماراتی ها برای ارتقاء فوتبال خود از وی بهره برده بودند.

Valeriy Lobanovskyi: The greatest football coach you've never heard of -  Engelsberg ideas

امارات تا آن زمان حتی در دیدارهای دوستانه هم موفق نشده بود نتیجه ای جز شکست مقابل ایران کسب کند و به نظر می رسید یک بار دیگر شکست در انتظار این تیم باشد.

پروین در این بازی ریسک نکرد و باز هم همان ترکیبی را به میدان فرستاد که در بازی اول از آنها استفاده کرده بود. ترکیبی بدون تغییر، تعویض و هیچ گونه انعطاف! قهرمان بازی های اسیایی کاملا بدون خلاقیت بازی می کرد. تنها موقعیت ایران را فرشاد پیوس در شرایط تک به تک به دست آورد که این موقعیت به آسانی توسط مار زنگی آسیا از دست رفت!

سرانجام بازی بدون گل مساوی شد و بر ابهامات این گروه افزوده شد. علی پروین از سیستم بازی امارات شاکی بود و در پایان مسابقه گفت: آنها 11 نفره دفاع می کردند. اما لوبافونفسکی پیر فوتبال اوکراین در پاسخ به پروین به شکلی دوستانه گفت:

دفاع خوب هم یک سیستم است!

این تساوی دو روز بعد منجر به حذف ایران از تورنمت و صعود امارات به دور بعد شد. لوبانوفسکی ایران را نبرد اما یک تساوی در حد و اندازه های برد به دست آورد.

 

یکشنبه 10/8/1371– هیروشیما –دهمین دوره جام ملتهای آسیا – روز دوم  
ایران 0 – امارات 0

اسامی تیم ایران : احمد رضا عابدزاده – جواد زرینچه – نادر محمدخانی – رضا حسن زاده – مجتبی محرمی – مرتضی کرمانی مقام – سیروس قایقران – مهدی فنونی زاده – سید مهدی ابطحی - جمشیدشاه محمدی و فرشاد پیوس 
سرمربی : علی پروین 

 

 

 

نظر خود را درباره «ایران- امارات(1371)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره ایران- امارات(1371) فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.