زمان مطالعه: 1 دقیقه
تیم ملی جوانان ایران و اولین قهرمانی در آسیا

تیم ملی جوانان ایران و اولین قهرمانی در آسیا

روز هفتم اردیبهشت 1352 تیم ملی جوانان ایران برای نخستین بار قهرمان آسیا شد.

رقابتهای جوانان آسیا در سال 1973 برای اولین بار در ایران و در دو ورزشگاه امجدیه و آریامهر برگزار شد و در دیدار نهایی که ایران(2-0) ژاپن را شکست داد، استادیوم اسما صدهزار نفره آریامهر( آزادی) تقریبا پر شده بود! به این ترتیب مسیرح مسیح نیا کاپیتان جوانان ایران، اولین کاپیتانی بود که جام جوانان آسیا را بالای سر می برد.

در مراسم توزیع مدالهای قهرمانی می توان فرانک اسکینر( مربی تیم)، محمود یاوری( کمک مربی)، تیمسار حجت رئیس سازمان تربیت بدنی، کامبیز آتابای رئیس فدراسیون و بازیکنان تیم قهرمان را مشاهده کرد. نفراتی چون محسن یوسفی، محسن مصباح ذاکری، کریم غیاثی، نوری خدایاری، محمد نعیما، فریبرز سپهری، ناصر ثابت پور، علی شجاعی، حافظ طاحونی، مائیس میناسیان و محسن میری.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تیم ملی جوانان ایران و اولین قهرمانی در آسیا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.