درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
تیم ملی ایران، جام جهانی 1978 و شرکت هواپیمایی هما

تیم ملی ایران، جام جهانی 1978 و شرکت هواپیمایی هما

اولین سفر ایران به جام جهانی فوتبال با هواپیمایی منحصر به فرد انجام شد.

در سال 1978 ایران درحالی آماده حضور در جام جهانی آرژانتین می شد که در آن روزها هواپیمایی ملی ایران( هما) شناخته شده ترین شرکت هواپیمایی آسیا بود و حتی در هنگام جام جهانی، تبلیغات این شرکت در کنار زمین های فوتبال دیده می شد. این شرکت هواپیمایی را برای سفر تیم ملی در نظر گرفت که به دلیل وسعت آن، بازیکنان می توانستند در آن به گل کوچک بپردازند! در تصویر بازیکنان اعزامی به جام جهانی را مشاهده می کنید. مردانی چون پروین، قاسمپور، شجاعی، نظری، گربکندی و پنجعلی نشسته اند و نفراتی که عمدتا بازیکنان اصلی هستند ایستاده. از عبداللهی و صادقی و حجازی و جهانی گرفته تا حشمت مهاجرانی و دستارانش( یاوری و شرفی).

در این تصویر هم محمود یاوری را در سمت راست مشاهده می کنید که در آن زمان دستیار حشمت مهاجرانی بود. لوگوی آن روزهای فدراسیون فوتبال ایران را هم می توانید روی کت یاوری ببینید. آن هایی که روی پله های هواپیما دیده می شوند عبارت اند از حسین فرکی، حسین کازرانی، محمد پنجعلی و رسول گربکندی. البته پنجعلی از تیم ملی خط خورده بود و تنها برای تشویق راهی جام جهانی شده بود تا از سوی کیهان ورزشی لقب بازیکن نخودی بگیرد.

نظر خود را درباره «تیم ملی ایران، جام جهانی 1978 و شرکت هواپیمایی هما» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره تیم ملی ایران، جام جهانی 1978 و شرکت هواپیمایی هما فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.