در این روز تیم ملی ایران برای برگزاری دیدار برگشت خود در انتخابی مسابقات المپیک1964 مقابل عراق قرار گرفت. در دیدار رفت با وجود تمام پیش بینی هایی که از رقابت سخت و پایاپای ایران و عراق می شد، ملی پوشان کشورمان یکی از درخشان ترین دیدارهای تاریخ خود را برگزار کردند و موفق شدند با 3 گل حمید شیرزادگان و تک گل مصطفی عرب(4-0) عراق را شکست دهند. ایران پیش از آن هم در مرحله نخست یک برد(4-1) مقابل پاکستان کسب کرد و علیرغم شکست(0-1) در بازی برگشت؛ راهی مرحله دوم شد.

ایران در خانه عراق یک تساوی بدون گل ارزشمند کسب کرد و موفق شد به آخرین دیدار انتخابی المپیک راه پیدا کند. دیداری که با دو برد ایران، زمینه ساز اولین صعود کشورمان به بازیهای المپیک شد. علاوه بر ایران، دو تیم کره جنوبی و کره شمالی هم از آسیا راهی المپیک شدند.

 

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تیم ملی ایران در مقدماتی المپیک توکیو» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره تیم ملی ایران در مقدماتی المپیک توکیو فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.