زمان مطالعه: 1 دقیقه
چگونه در اولین دیدار تاثیر گذار باشیم ؟

چگونه در اولین دیدار تاثیر گذار باشیم ؟

قدم اول کمتر صحبت کنیم و بیشتر شنونده باشیم البته شنونده خوب ،یعنی نوع نشستن ما و گوش دادن به صحبتهای طرف مقابل بسیار اهمیت دارد.

به نام یگانه عالم


برای اینکه در اولین دیدار تاثیر گذار باشیم باید به چند نکته توجه کنیم:
قدم اول کمتر صحبت کنیم و بیشتر شنونده باشیم البته شنونده خوب ،یعنی نوع نشستن ما و گوش دادن به صحبتهای طرف مقابل بسیار اهمیت دارد. سعی کنید ارتباط چشمی برقرار کنید یا در وقت مناسب شما س ؤال بپرسید. بنابراین حتی اگر فرصت اندکی برای گفت‌وگو دارید، باید تلاش کنید تا طرف مقابل‌تان را در همین فرصت کوتاه تا حد امکان بشناسید و روی طرز بیان، لحن صدا و حرکات بدن‌ خود کنترل داشته باشید . سعی کنید ارتباط غیرکلامی و کلامی را توامان داشته باشید چون هر دو مهم و موثر هستند علائم غیرکلامی روی خودتان نیز اثر می‌گذارند، حالات و حرکات شما تأثیر زیادی بر نحوه‌ی تفکر، احساس و عملکردتان دارد.وقتی طرف مقابل صحبت میکند شما گه گاهی با سر تایید کنید و در چشمانش نگاه کنید و همدلی ومهرورزی کنید و سعی کنید ارامش داشته باشید تا حس ارامش شما به طرف مقابل منتقل گردد.
سعی کنید لبخند بزنید و با لبخند سخن بگویید.
اخم کردن و سایر حالات منفیِ صورت به مغز شما این پیام را میرساند می‌دهد که :کاری که مشغول انجامش هستید، کار مشکلی است، بنابراین بدن شما شروع به ترشح هورمون کورتیزول میکندوباعث افزایش سطح استرس می‌شود.
آدامس بجوید نه بصورت پر سروصدا بلکه به آرامی آدامس جویدن باعث می‌شود تا هوشیارتر باشید. البته( قبل از ملاقات ) و  توجه شما را بیشتر و خلق ‌و خوی را بهتر می‌کند و جسارت را افزایش میدهد.
(سارافلاحی کارشناس ارشد روانشناسی)

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «چگونه در اولین دیدار تاثیر گذار باشیم ؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.