زمان مطالعه: 2 دقیقه
علل ازدواج ناپایدار

علل ازدواج ناپایدار

معاون پژوهشی مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه معتقد است 70 درصد خانواده ها کمتر از 50 درصد تفاهم دارند. هر...

the-instability-of-marriage
the-instability-of-marriage

معاون پژوهشی مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه معتقد است 70 درصد خانواده ها کمتر از 50 درصد تفاهم دارند. هر اندازه که زوجها همگن باشند و سطح سواد و موقعیت طبقاتی دو طرف یکسان باشد به دوام یک زندگی مشترک کمک می کند.

نباید طلاق را معیار از هم گسیختگی خانوادگی و شکست تلقی کنیم و در مقابل خانواده هایی که با شرایط بدی ادامه زندگی می دهند را موفق بدانیم. این معیار درستی نیست، چه بسا خانواده هایی که از یکدیگر جدا شده اند وضعیت بهتری از خانواده هایی که با هم زندگی می کنند دارند، اما بنا به دلایلی از یکدیگر جدا شده اند.

50 درصد ازدواجهای منجر به طلاق در چهارسال اول زندگی مشترک اتفاق می افتد علت ناپایداری ازدواجها عدم تجانس است، هر اندازه که جامعه همگن تر باشد و سطح سواد و موقعیت طبقاتی هر دو طرف یکسان باشد به دوام یک زندگی مشترک کمک می کند.

برخی از زندگیهای مشترک که در حال حاضر ادامه دارد اما بسیار پرتنش هستند و این دسته از خانواده ها به نوعی دچار طلاق پنهانی شده اند. خانواده هایی که در آنها تزلزل و اغتشاش وجود دارد اما به طلاق ختم نشده اند به طلاق پنهان دچار می شوند، به همین دلیل نباید معیار، ادامه زندگی مشترک باشد بلکه باید خانواده های منسجم الگوسازی شوند.

علت ناپایداری ازدواجها عدم تجانس است. در مرحله اول دختر و پسر یکدیگر را می پسندند اما پس از آن خانواده ها نیز باید با یکدیگر آشنا شوند و در یک سطح باشند، همسطح بودن و هم فکر بودن خانواده ها نیز حرف اول را می زند.

خیلی از دخترها تمایل دارند مردی را برای همسری انتخاب کنند که از هر لحاظی ایده آل باشد اما باید به این نکته نیز توجه داشت که لازم است خود دختر نیز در شرایطی مشابه همسر خود قرار داشته باشد تا در آینده اختلافات فکری و یا طبقاتی باعث جدایی و فروپاشی زندگی آنها نشود.

7مورد که نشان میدهد ازدواج ناپایداری داری:

وقتی ازدواج میکنید ناپایداری در آن بسیار دشوار است .نه خوشحال هستید و نه ناراحت .آشفتگی عاطفی به شما سختی میدهد. لیست زیر برخی ازمواردی است که نشان میدهد ازدواج ناپایداری دارید.

1- بی ا عتمادی

شما  و همسرتان به همدیگر اعتمادی ندارید  پس پایداری در ازدواج برای شما هیچ معنی و مفهومی ندارد. یک ازدواج بدون نیاز به اعتماد و صداقت نمیتواند پایدار بماند

2-استدلال ثابت

اگر شما با همسرتان بدون هیچ دلیلی بحث میکنید ، این باعث مشکلاتی در ازدواج میشود و همواره به همدیگر شک دارید.  استدلالهای ثابت باعث ناپایداری در ازدواج میشود و مشکلات بسیاری را در زندگی بوجود می آورد

3-بدون برنامه ریزی های آینده

در صورتیکه برای روزهای آینده برنامه ریزی نداشته باشید ،البته منظور برنامه ریزی برای بچه ها نیست ،کلا برای زندگی برنامه ریزی  نداشته باشید  به این معنی است که همسرتان  در آینده   قصد ادامه زندگی  با شمارا ندارد

4- نداشتن صمیمت جنسی

صمیمیت جنسی راهی برای نشان دادن عشق و علاقه  به همسر است. در صورتیکه هیچ صمیمتی وجودنداشته باشد، ازدواج شما ناپایدار است . اگر به همسرتان علاقمند نیستید  به این معنی است که  عشق شما کاهش یافته است  و در آینده ازدواج بی ثباتی خواهید داشت و باعث آشفتگی عاطفی میشود و سلامتی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

5-پنهان کاری

اگر شما هرچیزی را از همسرتان پنهان میکنید  به این معنی است که شما در ازدواج هیچ ارتباطی به هم ندارید و این عدم ارتباط  می تواند باعث بی ثباتی در ازدواج شود

6-انتظارات بیش از حد

اگر انتظار شما از همسرتان بیش ازحد انتظار است،  مطمئن باشید در آینده نزدیک، ازدواج ناپایداری خواهید داشت که منجر به ایجاد مشکلات در زندگی میشود.

7- سرزنش

اگر شریک زندگی  خودرا سرزنش میکنید،  این  رفتار تاثیر منفی در ازدواج میگذاردو به این معنی است  که شما به همسرتان اعتماد ندارید و آماده مسئولیت نیستید این فقدان اعتماد میتواند باعث مشکلات مختلف دیگر میشود

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «علل ازدواج ناپایدار» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.